reklama

Bez řidičáku a pod vlivem drog ujížděl policistům. Zastavili ho ukázkovým manévrem

Policisté museli za Hradcem Králové zastavit auto, které po cestě směrem z Prahy ohrožovalo další vozy. Měli podezření, že by řidič mohl být ozbrojený a pod vlivem návykových látek. Povedlo se jim ho zastavit bez jediného škrábnutí, když ho sevřeli mezi více aut. Poté opravdu našli v autě plynovou pistoli a zjistili také, že muž nikdy nevlastnil řidičský průkaz.

reklama

Na lince 158 zaznělo oznámení, že po dálnici u Hradce Králové se řítí vůz, který nebezpečně předjíždí další auta a řidič by mohl být opilý. „Na místo okamžitě vyrazily tři policejní hlídky, kterým se během půl hodiny vozidlo podařilo najít. Krátce za Trotinou vozidlo zastavily,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

To se jim povedlo díky spolupráci všech hlídek. Jedna zastavila náklaďák před ujíždějícím autem, další dvě mu potom zablokovaly únikovou cestu. Řidič zůstal stát na místě.

„Jelikož bylo podezření, že by řidič mohl klást aktivní odpor a mohl být ozbrojený, tudíž nebezpečný, použili policisté hrozbu namířenou střelnou zbraní. Řidiče, který nepředložil řidičský průkaz, podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem. Pozitivní však měl test na drogy, a to na amfetamin a metamfetamin,“ dodala Kormošová.

Další odběry v nemocnici 43letý muž hned na místě odmítl. Z evidencí hlídky zjistily, že má už 12 záznamů o zákazu řízení a řidičák nevlastnil nikdy. Našla se i zbraň, plynovou pistoli měl uloženou v přihrádce. To mu může přitížit, pod vlivem návykových látek ji totiž u sebe mít nikdo nesmí.

O výši trestu bude rozhodovat správní orgán. Muž se bude zodpovídat rovnou ze tří přestupků – řízení bez řidičského oprávnění, řízení pod vlivem drog a držení zbraně pod vlivem drog.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama