Šílený manévr řidiče tahače. Mohl zabít další řidiče, policie po něm pátrá

Nebezpečné předjíždění

Severočeští policisté pátrají po řidiči tahače, který svým nebezpečným manévrem v polovině listopadu ohrozil protijedoucí auto. Na plné čáře předjížděl náklaďák a řítil se v plné rychlosti na osobní auto, jehož řidič naštěstí duchapřítomně strhl volant a vyhnul se tak fatálnímu střetu. Riskantní manévr zachytila palubní kamera. K incidentu došlo na silnici mezi Duchcovem a odbočkou na Osek na Teplicku.

„Jednání řidiče tahače lze těžko vysvětlit. Je velice nebezpečné předjíždět v pravotočivé zatáčce, kde je navíc plná souvislá čára, tedy zvýrazněný zákaz předjíždění. V žádném případě ho nic neopravňovalo k tomu, aby tímto hrubým způsobem porušoval předpisy,“ říká dopravní expert Jan Pechout.

Řidič osobního vozu měl velké štěstí, že byl v úseku záliv, do kterého mohl odbočit. „Nedovedu si představit, že by tam byl hluboký příkop nebo svodidla a neměl by kam uhnout. To by nemohlo skončit jinak než čelní srážkou. Byla to asi jediná správná reakce, kterou mohl v tu chvíli udělat,“ dodal Pechout.

„Žádáme svědky tohoto incidentu, kteří mají například k dispozici kamerové záznamy nebo toto nebezpečné předjíždění viděli, aby se ozvali na dopravní inspektorát v Teplicích nebo na linku 158,“ sdělil mluvčí policie Daniel Vítek.

Šofér tahače ohrozil podle policie riskantním předjížděním i další auta, která na svém pirátském tažení silnicí míjel. „Důležité by pro nás mohla být například svědectví řidiče černého SUV, který jel bezprostředně za předjížděným nákladním vozidlem a celý incident určitě viděl. A také svědectví řidiče nákladního vozidla,“ dodal Vítek.

Za nebezpečné předjíždění hrozí řidiči pokuta až deset tisíc korun, sedm trestných bodů a zákaz řízení až na jeden rok.

Tagy: