reklama

Šílený manévr řidiče tahače. Mohl zabít další řidiče, policie po něm pátrá

Severočeští policisté pátrají po řidiči tahače, který svým nebezpečným manévrem v polovině listopadu ohrozil protijedoucí auto. Na plné čáře předjížděl náklaďák a řítil se v plné rychlosti na osobní auto, jehož řidič naštěstí duchapřítomně strhl volant a vyhnul se tak fatálnímu střetu. Riskantní manévr zachytila palubní kamera. K incidentu došlo na silnici mezi Duchcovem a odbočkou na Osek na Teplicku.

reklama

„Jednání řidiče tahače lze těžko vysvětlit. Je velice nebezpečné předjíždět v pravotočivé zatáčce, kde je navíc plná souvislá čára, tedy zvýrazněný zákaz předjíždění. V žádném případě ho nic neopravňovalo k tomu, aby tímto hrubým způsobem porušoval předpisy,“ říká dopravní expert Jan Pechout.

Řidič osobního vozu měl velké štěstí, že byl v úseku záliv, do kterého mohl odbočit. „Nedovedu si představit, že by tam byl hluboký příkop nebo svodidla a neměl by kam uhnout. To by nemohlo skončit jinak než čelní srážkou. Byla to asi jediná správná reakce, kterou mohl v tu chvíli udělat,“ dodal Pechout.

„Žádáme svědky tohoto incidentu, kteří mají například k dispozici kamerové záznamy nebo toto nebezpečné předjíždění viděli, aby se ozvali na dopravní inspektorát v Teplicích nebo na linku 158,“ sdělil mluvčí policie Daniel Vítek.

Šofér tahače ohrozil podle policie riskantním předjížděním i další auta, která na svém pirátském tažení silnicí míjel. „Důležité by pro nás mohla být například svědectví řidiče černého SUV, který jel bezprostředně za předjížděným nákladním vozidlem a celý incident určitě viděl. A také svědectví řidiče nákladního vozidla,“ dodal Vítek.

Za nebezpečné předjíždění hrozí řidiči pokuta až deset tisíc korun, sedm trestných bodů a zákaz řízení až na jeden rok.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama