CNN Prima News biografie

biografie

Výpis příspěvků ke štítku „biografie“

Obrovské emoce. Kamarádka Zagorové namlouvala zpěvaččino vyznání lásky Margitovi

Tak, jako jsou s Vánocemi neodmyslitelně spojeny dárky, cukroví, stromeček či kapr, vždycky k nim patřila a patřit bude Hanka Zagorová. Právě před pár dny proběhla „Vánoční Lucerna“, kde zazněly její písničky, vyšlo vánoční album a teď je na řadě i audiokniha. Namluvila ji její nejlepší přítelkyně Vlasta Peterková a v pořadu Showtime na CNN Prima NEWS tento občas náročný a emotivní proces popsala.

Autor kontroverzní knihy o Kunderovi: Zemřel velký spisovatel, ale komplikovaný člověk

Spisovatel Jan Novák věnoval kolegovi Milanu Kunderovi 896 stran v monografii Kundera: Český život a doba z roku 2020. Dosud nejobsáhlejší životopis byl přijat kontroverzně, odsoudil ho třeba Andrej Babiš i Kunderova manželka Věra. Odborná veřejnost knihu vesměs přijala pozitivně, protože Novák Kunderu vylíčil objektivně a se všemi jeho životními přešlapy. „Přijetí knihy mě určitě neodradilo od pokračování Kunderovy biografie, tedy o období jeho emigrace,“ říká Jan Novák v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Novák je autorem úspěšného románu o bratrech Mašínech Zatím dobrý, jeho nejnovější román se jmenuje Těžký prachy.

Přemýšlíte o změně práce? Rozešlete životopisy hned, je nejvhodnější doba

Po letních dovolených se rytmus v práci pomalu ale jistě vrací do starých kolejí. Je potřeba dohnat resty, které vznikly, a rozpracovat nové projekty. Právě k tomu firmy potřebují schopné lidi. A fakt, že se ke strojům nevrátí zdaleka všichni původní zaměstnanci, jen nahrává těm, kteří chtějí změnit místo. A dobrou zprávou je, že dnes už se při vyjednávání z potenciálními chlebodárci nemluví zdaleka jen o výši platu.

Pracovní nevěra aneb mám práci, ale hledám jinou. Víme jak uspět, zn. diskrétně

Sice už jednu práci máte, ale není to tak docela ono, a proto jste se rozhodli porozhlédnout po jiné? Stává se to. Jenže abyste v hledání uspěli a přitom neztratili dobrou pověst na místě, z něhož hodláte odejít, chce to trochu umění. Zvládat ucházet se o nové zaměstnání tak, abyste zaujali, a přitom dál odvádět dobrou práci, je v podstatě sezení na dvou židlích. Víme, jak se co nejrychleji bezbolestně ocitnout jen na jediné, samozřejmě na té pohodlnější.

Diplom, ale minimum zkušeností. Co se vyplatí čerstvým absolventům při shánění práce?

Rozhodli se studovat vysokou školu, aby zvýšili svou hodnotu na pracovním trhu. Teď mají těsně před jejím dokončením a v hlavě otázku, co bude po posledních prázdninách. Už možná zkoušeli zjišťovat, kde by je zaměstnali, ale vyhlídky nejsou růžové, protože většině z nich chybí zkušenosti. To se čerstvým absolventům stává. Tady je několik tipů, jak po škole zvýšit šance na dobré zaměstnání.