CNN Prima News biografie

biografie

Výpis příspěvků ke štítku „biografie“

Bylo to nutné zlo. Pavel se omluvil za životopis s prosovětskými postoji. Chybu prý odčinil

23. listopadu 2022 10:39

Jeden z favoritů prezidentské volby Petr Pavel bojuje se stínem své komunistické minulosti. Aktuálně musí vysvětlovat svůj vlastnoručně psaný životopis z roku 1987, ve kterém hovořil o invazi spřátelených vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Za 35 let starý dokument se generál ve výslužbě pro MF Dnes omluvil.

Diplom, ale minimum zkušeností. Co se vyplatí čerstvým absolventům při shánění práce?

17. června 2022 16:52

Rozhodli se studovat vysokou školu, aby zvýšili svou hodnotu na pracovním trhu. Teď mají těsně před jejím dokončením a v hlavě otázku, co bude po posledních prázdninách. Už možná zkoušeli zjišťovat, kde by je zaměstnali, ale vyhlídky nejsou růžové, protože většině z nich chybí zkušenosti. To se čerstvým absolventům stává. Tady je několik tipů, jak po škole zvýšit šance na dobré zaměstnání.

Aviciiho sebevraždu dál halí záhada. Poslední chvíle před smrtí odhalil deník

10. ledna 2022 09:55

Přestože od sebevraždy švédského DJ Aviciiho uběhly téměř čtyři roky, jeho odchod provází stále řada otazníků. Nová životopisná kniha přináší pohled do umělcova nitra v kritickém období jeho života a zveřejňuje jeho soukromé deníkové záznamy. „Těžko jsem se smiřoval s tím, že už nikdy nebudu pít,“ napsal nedlouho před sebevraždou.

Žbirka měl Beatles v DNA, uvedl autor jeho biografie. Nikdy je nezmínil, reagoval režisér

11. listopadu 2021 23:27

Čím byl zesnulý zpěvák Miro Žbirka výjimečný? Tak třeba tím, že se s ním dalo mluvit o jakékoliv hudbě z jakéhokoliv období, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS dva muži, kteří se slovenskou hvězdou spolupracovali – režisér dokumentu Meky Šimon Šafránek –⁠ a Honza Vedral, autor biografie Miro Žbirka – Zblízka. Na čem se však úplně neshodli, byl Žbirkův vztah ke kapele Beatles.

Jako mladý lovil kola z popelnice, v osudný den pochyboval. Co ukázal film Schumacher?

16. září 2021 13:37

Byl to fenomenální jezdec, který to ale se svou soutěživostí a nekompromisností nezřídka přeháněl. Netflix ve středu pustil do světa dokument o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek se z velké části zaměřuje na to, jak se Němec dokázal vydrápat na úplný vrchol, ačkoliv neměl nejlepší finanční zázemí. Etapě po vážné nehodě na lyžích se věnuje minimálně. Slzy příbuzných ale prozrazují, že k normálnímu životu má nyní „Schumi“ daleko.