reklama
CNN Prima News biografie

biografie

Výpis příspěvků ke štítku „biografie“

Jako mladý lovil kola z popelnice, v osudný den pochyboval. Co ukázal film Schumacher?

16. září 2021 13:37

Byl to fenomenální jezdec, který to ale se svou soutěživostí a nekompromisností nezřídka přeháněl. Netflix ve středu pustil do světa dokument o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek se z velké části zaměřuje na to, jak se Němec dokázal vydrápat na úplný vrchol, ačkoliv neměl nejlepší finanční zázemí. Etapě po vážné nehodě na lyžích se věnuje minimálně. Slzy příbuzných ale prozrazují, že k normálnímu životu má nyní „Schumi“ daleko.

Připravila o život osm lidí, u šibenice se bránila. Kdo byla Olga Hepnarová?

12. března 2021 07:33

Když 10. července 1973 najela na Strossmayerově náměstí náklaďákem na chodník a na místě zabila tři lidi, všichni si zprvu mysleli, že jí buď selhaly brzdy, nebo za volantem usnula. Nikdo ale nečekal, že by to teprve dvaadvacetiletá dívka udělala schválně. Olga Hepnarová, která dohromady připravila o život osm lidí, se stala poslední popravenou ženou na území Československa.

Nová odhalení, nebo podraz na Kunderu? Novákova kniha vzbuzuje vášně

5. července 2020 05:57

Nadšeně i pohoršeně přijímaná monografie Kundera: Český život a doba vyšla 26. června a její autor Jan Novák se s ní poprvé postavil před čtenáře počátkem července na festivalu Měsíc autorského čtení v Brně a Ostravě. Jak reagovalo publikum, za co Novákovi tleskalo a co mu vyčítalo? A jak dílo vnímají další festivaloví spisovatelé? „V knize jsou evidentní podrazy na Kunderu,“ říká třeba prozaik a redaktor literárního časopisu Host Jan Němec.

reklama