BIS

Výpis příspěvků ke štítku „BIS“

Verze o bezchybném zásahu policie po masakru na fakultě má trhliny, míní Leinert

Ačkoli policie i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zásah na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) chválí, bezchybný nebyl. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Hospodářských novin Ondřej Leinert. „Verze, že to bylo v podstatě bez chyby, dostala trhliny už krátce po tragédii,“ řekl Leinert. Poukázal na to, že policie údajně odmítla kontaktovat vedení fakulty.

Koudelka se po letech odmítání dočkal. Pavel povýšil šéfa BIS do hodnosti brigádního generála

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka se po letech odmítání od bývalého prezidenta Miloše Zemana dočkal povýšení. Brigádním generálem ho v pondělí na Pražském hradě jmenoval na návrh vlády prezident Petr Pavel. Zeman obdobnému návrhu kabinetu v minulosti nevyhověl sedmkrát. Po jmenování nových generálů Pavel uvedl, že ceremoniál si spojuje s důstojností, ctí a také odpovědností a profesionalitou, což všichni dnes jmenovaní splňují.

Pavel potvrdil plán jmenovat Koudelku generálem. Šéfa BIS chce povýšit co nejdříve

Aktualizováno

Nově zvolený prezident Petr Pavel redakci CNN Prima NEWS poskytl rozhovor, ve kterém potvrdil své plány jmenovat ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. A to co nejdříve. Miloš Zeman, dosluhující hlava státu, jeho povýšení opakovaně odmítal. Pavel se s ředitelem BIS sešel v pondělí a nastavil vztahy a další spolupráci.

Ruští špioni jsou na českých úřadech, ve firmách i v Evropské komisi, varuje expert

Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí měl spolupracovat s ruskou rozvědkou SVR a vynášet pro ni tajné informace. Zprávu Deníku N potvrdili členové vlády i bezpečnostní informační služba (BIS), která zmíněného pracovníka odhalila. Zjištění BIS nepřekvapilo někdejšího vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla ani bývalého ministra financí Ivana Pilipa.

Ani se nepodíval a návrh roztrhal. Zeman ani posedmé nejmenoval Koudelku generálem

Prezident Miloš Zeman znovu nejmenuje ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. Hospodářským novinám (HN) to řekl mluvčí vlády Václav Smolka. Kabinet navrhoval Koudelku na povýšení už posedmé. Zeman ale má proti kontrarozvědce a Koudelkovi dlouhodobě výhrady. Zdroj HN uvedl, že prezident se na návrh tentokrát „ani nepodíval a roztrhal ho“.

Projde Koudelka u Zemana? Změnil postoj k Rusku, může otočit i teď, myslí si Bartoš

Projde u prezidenta Miloše Zemana sedmý pokus na jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky generálem? Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nastínil, že když Zeman změnil po invazi na Ukrajinu postoj k Rusku, může otočit i teď. Jiní politici ale odhadují, že verdikt vynese až další prezident.

Bezpečnostní výbor dal vládě zelenou. Fiala chce Koudelku jmenovat šéfem BIS co nejdřív

Aktualizováno

Sněmovní bezpečnostní výbor ve čtvrtek projednal návrh jmenovat Michala Koudelku opětovně ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). Po necelé čtvrthodině schválil 11 hlasy ze 12 přítomných poslanců usnesení, které vládě umožňuje Koudelku do čela kontrarozvědky jmenovat. Premiér Petr Fiala (ODS) předpokládá, že vláda Koudelku jmenuje na svém nejbližším zasedání.

BIS doručila zprávu o Vrběticích špatně, říká Hrad. Vše bylo v pořádku, tvrdí Sněmovna

Aktualizováno

Kancelář prezidenta republiky (KPR) trvá na obvinění, že Bezpečnostní informační služba (BIS) zaslala tajnou zprávu o Vrběticích v rozporu s platnou legislativou. Hrad tajné službě vyčítá, že neupozornila na potřebu rychlého předání prezidentu Miloši Zemanovi. Spis byl také podle Hradu nesprávně označen jako důvěrný, i když obsahoval dokument označený jako tajný. Pracovníky Hradu tak měla vystavit nebezpečí, že budou nakládat s utajovanými informacemi, na které nemají prověření. Bezpečnostní výbor Sněmovny ale ve čtvrtek konstatoval, že „neshledává postup BIS a Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v rozporu s předpisy“.

Tajná zpráva o Vrběticích dorazila v nepořádku. Nikdo nepovolaný ji nečetl, tvrdí Hrad

S tajnou zprávou o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku se neseznámil nikdo nepovolaný a ochrana utajovaných informací nebyla ohrožena. V pondělním prohlášení to uvedla Kancelář prezidenta republiky (KPR). Dokument podle ní od Bezpečnostní informační služby (BIS) dorazil v hrubém nepořádku. Kontrarozvědka to rozhodně odmítla. Připustila jen drobnou administrativní chybu.