reklama

BIS

Výpis příspěvků ke štítku „BIS“

Stropnický: BIS nevěřím, je orientovaná na USA. Do Afghánistánu jsme vůbec neměli lézt

Bývalý předseda Zelených a nynější dvojka na kandidátce ČSSD v Praze pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický říká, že v Bezpečnostní informační službu nemá důvěru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS dále například zmínil, že Česko se mise v Afghánistánu vůbec nemělo účastnit, jednotky zahraniční aliance pak označil za „okupační sílu“.

Opozice: Lže buď Babiš, nebo Zeman. Jejich přestřelka o BIS je trapná a nahrává Rusku

Spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) je podle šéfa hnutí STAN Víta Rakušana trapný. Zatímco je Bezpečnostní informační služba (BIS) a její šéf Michal Koudelka pod tlakem, radují se cizí mocnosti jako Rusko, řekl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Podle předsedy ODS je znepokojující, že jeden ze dvou zmíněných nejvyšších ústavních činitelů lže.

Babiš: Že jsme promoření, teď bude výhoda. Vizuály, kde jsem za zlo, mě šokovaly

Premiér Andrej Babiš (ANO) se pustil do koalice Spolu. Předseda ODS Petr Fiala podle něj zradil své voliče i program, protože spolupracuje s „pirátským béčkem“ TOP 09, řekl v rozhovoru s deníkem Právo. Dodal, že opoziční volební koalice mají v programu jen antibabiše, prý ho také šokovaly předvolební vizuály, kde je vyobrazen jako zlo. Přitom prý občanským demokratům pomohl zrušit superhrubou mzdu.

Schillerová: Schodek 390 miliard Zemanovi nevadí. Dle Ovčáčka je ale ve hře veto

Prezident Miloš Zeman při jednání o návrhu rozpočtu na příští rok apeloval na úspory ve státní kase. Schodek 390 miliard korun mu podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) nevadí, pokud bude v rozpočtu dost peněz na investice, uvedla po schůzi s prezidentem, jeho poradci a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten před novináře nepředstoupil. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček ale později uvedl, že bez patřičných změn úspor a investic by Zeman zvažoval vetování rozpočtu.

Zeman kontra Babiš: Odposlechy v okolí prezidenta jsem nezastavil, trvá na svém premiér

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl, že by prezidentovi Miloši Zemanovi řekl, že zastavil odposlechy lidí v jeho nejbližším okolí. Vyloučil i to, že by u jeho setkání s hlavou státu mohl být kancléř Vratislav Mynář. Babiš to v úterý řekl ČT. Zeman o víkendu v rozhovoru pro Blesk řekl, že mu předseda vlády za přítomnosti kancléře sdělil, že odposlechy zastavil.

Hamáček: Námluvy ODS a ANO jsou stále častější, Babišovo hnutí bude opět pravicové

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček si na tiskové konferenci své strany neodpustil sérii „kopanců“ směrem k nynějším opozičním stranám. Kritizoval je například za zablokování volby orgánu nezávislé kontroly tajných služeb či za slova o propouštění státních úředníků. Hamáček mimo jiné prohlásil, že jsou čím dál patrnější námluvy mezi ODS a vládním ANO. Hnutí premiéra Andreje Babiše by se v tomto případě podle šéfa ČSSD znovu stalo pravicovým.

Jednou ve funkci a do důchodu, hotovo dvacet. Šándor má o budoucnosti šéfa BIS jasno

Mediální přestřelka prezidenta a premiéra České republiky ohledně budoucnosti šéfa BIS je nešťastná. Těmito slovy zhodnotil aktuální dění bezpečnostní poradce Andor Šándor. V pořadu CNN Prima NEWS 360° dále upozornil, že je nepřípustné, aby ve funkci někdo zůstával více než jedno období. Z hlediska bezpečnosti bychom se podle něj měli učit od jiných zemí.

Opatření je hodně, lidé nemají chuť je stále sledovat, přiznává „provinilá“ Maláčová

Protikoronavirových opatření je v Česku stále hodně a lidé už nemají chuť pravidelně sledovat, co platí a co se změnilo. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to přiznala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Ta se nedávno sama provinila, když seděla u stolu v restauraci s větším množstvím lidí, ačkoliv pravidla v té době umožňovala pouze čtyři u jednoho stolu. Ministryně si za to sype popel na hlavu a omlouvá se, ale dodává, že opatření neporušila vědomě.

Zemanův kancléř Mynář: BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě

BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě, zdůraznil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Reagoval tak na prohlášení prezidenta, že bezpečnostní informační služba (BIS) odposlouchávala lidi z jeho okolí. Podle opozice jde ale o další z útoků Zemana na šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelku.

reklama