reklama

BIS

Výpis příspěvků ke štítku „BIS“

BIS: Covid narušil plány ruských tajných služeb. Opatření ztížila možnost kontaktů

23. listopadu 2021 10:28

Takzvané anticovid hnutí loni spojilo lidi, kteří se vymezují proti koronavirovým opatřením, a představitele dezinformační scény. Ačkoliv se konspirace díky jeho činnosti dostaly k větší části obyvatel než obvykle, hnutí se v Česku širokou veřejnost zmobilizovat nepodařilo. Ve své výroční zprávě za rok 2020 to uvedla Bezpečnostní informační služba (BIS). Ve zprávě také stojí, že opatření proti covidu loni narušila plány ruské diplomacie a tajných služeb v Česku.

BIS prověřuje Hrad. Mynář znal tajné informace k Vrběticím dřív než Zeman

30. října 2021 11:38

Miloš Zeman a jeho nejbližší okolí čelí podezření z úniku tajných informací. Ačkoliv Hrad vše popírá, případem se zabývá Bezpečnostní informační služba (BIS) a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Podle zjištění MF DNES může okolí prezidenta cíleně manipulovat k prospěchu ve velké politické hře s ruskými zájmy v pozadí. Kdo je do této kauzy namočen?

I přes Zemanovu kritiku. Vystrčil v Senátu vyznamenal šéfa BIS Koudelku

28. září 2021 20:44

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které v úterý v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Stropnický: BIS nevěřím, je orientovaná na USA. Do Afghánistánu jsme vůbec neměli lézt

30. srpna 2021 15:26

Bývalý předseda Zelených a nynější dvojka na kandidátce ČSSD v Praze pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický říká, že v Bezpečnostní informační službu nemá důvěru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS dále například zmínil, že Česko se mise v Afghánistánu vůbec nemělo účastnit, jednotky zahraniční aliance pak označil za „okupační sílu“.

Opozice: Lže buď Babiš, nebo Zeman. Jejich přestřelka o BIS je trapná a nahrává Rusku

29. srpna 2021 17:47

Spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) je podle šéfa hnutí STAN Víta Rakušana trapný. Zatímco je Bezpečnostní informační služba (BIS) a její šéf Michal Koudelka pod tlakem, radují se cizí mocnosti jako Rusko, řekl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Podle předsedy ODS je znepokojující, že jeden ze dvou zmíněných nejvyšších ústavních činitelů lže.

Babiš: Že jsme promoření, teď bude výhoda. Vizuály, kde jsem za zlo, mě šokovaly

28. srpna 2021 21:18

Premiér Andrej Babiš (ANO) se pustil do koalice Spolu. Předseda ODS Petr Fiala podle něj zradil své voliče i program, protože spolupracuje s „pirátským béčkem“ TOP 09, řekl v rozhovoru s deníkem Právo. Dodal, že opoziční volební koalice mají v programu jen antibabiše, prý ho také šokovaly předvolební vizuály, kde je vyobrazen jako zlo. Přitom prý občanským demokratům pomohl zrušit superhrubou mzdu.

Schillerová: Schodek 390 miliard Zemanovi nevadí. Dle Ovčáčka je ale ve hře veto

28. srpna 2021 16:10

Prezident Miloš Zeman při jednání o návrhu rozpočtu na příští rok apeloval na úspory ve státní kase. Schodek 390 miliard korun mu podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) nevadí, pokud bude v rozpočtu dost peněz na investice, uvedla po schůzi s prezidentem, jeho poradci a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten před novináře nepředstoupil. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček ale později uvedl, že bez patřičných změn úspor a investic by Zeman zvažoval vetování rozpočtu.

Zeman kontra Babiš: Odposlechy v okolí prezidenta jsem nezastavil, trvá na svém premiér

24. srpna 2021 16:38

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl, že by prezidentovi Miloši Zemanovi řekl, že zastavil odposlechy lidí v jeho nejbližším okolí. Vyloučil i to, že by u jeho setkání s hlavou státu mohl být kancléř Vratislav Mynář. Babiš to v úterý řekl ČT. Zeman o víkendu v rozhovoru pro Blesk řekl, že mu předseda vlády za přítomnosti kancléře sdělil, že odposlechy zastavil.

Hamáček: Námluvy ODS a ANO jsou stále častější, Babišovo hnutí bude opět pravicové

24. srpna 2021 12:44

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček si na tiskové konferenci své strany neodpustil sérii „kopanců“ směrem k nynějším opozičním stranám. Kritizoval je například za zablokování volby orgánu nezávislé kontroly tajných služeb či za slova o propouštění státních úředníků. Hamáček mimo jiné prohlásil, že jsou čím dál patrnější námluvy mezi ODS a vládním ANO. Hnutí premiéra Andreje Babiše by se v tomto případě podle šéfa ČSSD znovu stalo pravicovým.

reklama