CNN Prima News bonusy

bonusy

Výpis příspěvků ke štítku „bonusy“

Stanjurův muž: Rušení benefitů je marginálie. Pro rodinu to je 60 tisíc, zuřil Středula

Bez daňového zvýhodnění budou firmy rušit zaměstnanecké benefity, obává se předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS dodal, že rodina kvůli tomu přijde až o 60 tisíc. Náměstek ministra financí Marek Mora ale uvedl, že tento problém je spíše marginálie a konsolidační balíček vlády hájil.

Prymula plánuje bonus pro očkované na COVID-19: Nebudou muset nosit roušky

Vláda uvolnila peníze na nákup vakcín proti koronaviru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula věří, že právě dostatek vakcín postupně Česko hrozby nákazy koronavirem zbaví. Dojít by k tomu podle něj mohlo nejpozději v polovině příštího roku. Uvedl to v rozhovoru pro Novinky.cz. Zároveň dodal, že zájem o vakcinaci by mohla zvýšit řada bonusů pro očkované, mimo jiné možnost nenosit povinné roušky.

Odměny by měli dostat všichni zdravotníci, ne jen ti v první linii, říká Žitníková

Mnoho nemocnic si v poslední době stěžovalo, že peněžní odměny, které jim měly být vyplaceny za službu v době pandemie, byly nižší, než se ministerstvo zdravotnictví zavázalo. Údajně měly maximální slibované částky navíc získat jen čtyři fakultní nemocnice z dvanácti. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o tom hovořili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a předsedkyně zdravotních a sociálních odborů Dagmar Žitníková.