CNN Prima News Boris Kollár

Boris Kollár

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Kollár“

OBRAZEM: Oblepené Slovensko. Ulice jsou zahlcené billboardy i volebními fiaty

Slováci se chystají zvolit nové zákonodárce. Kampaň k předčasným parlamentním volbám se neobešla bez billboardů, plakátů a dalších poutačů s tvářemi jednotlivých politických osobností. Ty mnohdy slibují téměř až ráj na zemi – pokud jim voliči dají svůj hlas. A nechybí ani novinka v podobě volebních Fiatů 500, které vytáhl do ulic expremiér a šéf hnutí OL‘aNO Igor Matovič.

SMER-SD podle nového průzkumu nadále vede žebříček popularity. Rozdíly jsou ale těsné

Slovenská strana SMER - sociálna demokracia expremiéra Roberta Fica podle průzkumu agentury Focus před sobotními parlamentními volbami v zemi nadále vede žebříček popularity s podporou 18 procent před stranou Progresívne Slovensko (PS), jejíž preference dosáhly 16,6 procenta. Průzkum Focusu zadala televize Markíza, která v úterý o jeho výsledcích informovala. Dříve zveřejněné výsledky volebního modelu od jiné agentury naopak tvrdí, že PS se poprvé stalo nejoblíbenější stranou.

Za chudé Slovensko může Fico i povolební scénáře. V debatě se střetli volební lídři

V hlavní předvolební debatě se utkali lídři favorizovaných politických subjektů, kteří bojují o vítězství ve slovenském parlamentu. Proti sobě se postavili předseda Smeru-SD Robert Fico a lídr Progresívného Slovenska Michal Šimečka, hovořili také předseda Hlasu-SD Peter Pellegrini či lídr strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík. Spekulovalo se o možné povolební spolupráci. Podle Fica by bylo „základem stabilní vlády“, pokud by jeho strana spojila síly s Hlasem-SD. Šimáček před tímto scénářem varoval, prý by vedl k politické orientaci na východ. Jako viníka nepříznivé ekonomické situace označil právě bývalého premiéra. Předčasné parlamentní volby na Slovensku proběhnou již příští týden 30. září.

Zelenskému dáte prst a vezme celou ruku, řekl Matovič. Slovenští politici se opřeli do Ukrajiny

Ukrajinský prezident žádal po Polsku příliš mnoho a nelze se divit, že Varšava oznámila konec vojenských dodávek Kyjevu. Takto hovořili slovenští političtí lídři v debatě na TV JOJ. Expremiér Igor Matovič řekl, že když byl ukrajinskému prezidentovi „nabídnut prst, on by chtěl celou ruku“. Předseda Národní rady Boris Kollár dodal, že Volodomyr Zelenskyj by měl Poláky žádat o odpuštění.

Parodie politika či aktivisté ve školství. V první předvolební debatě došlo i na hádky

V první předvolební debatě na TV JOJ se utkali expremiér a šéf hnutí OĽaNO Igor Matovič, předseda Národní rady a hnutí Sme rodina Boris Kollár či jeho předchůdce a lídr Slovenské národné strany (SNS) Andrej Danko. Zástupci stran hovořili o zdravotnictví, školství či zahraniční politice Slovenska, a to zvláště v souvislosti s aktuálním konfliktem na Ukrajině. V rámci témat padaly výroky o „drahých prostitutkách“ či o „parodii na politika“. Debaty můžete ve středu i ve čtvrtek živě sledovat na CNN Prima NEWS. Speciální vysílání debaty favoritů slovenských voleb začíná ve 20:15.

Sledujte Speciál ke slovenským volbám: První politická debata lídrů i komentátoři ve studiu

Slovensko čekají předčasné parlamentní volby a lídři hlavních politických stran změří své síly v první předvolební televizní debatě, kterou pro vás CNN Prima NEWS připravila ve spolupráci s TV JOJ. Předvolební boj i samotnou debatu před přímým přenosem a po něm rozeberou ředitel Občanského institutu Roman Joch a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) s moderátorkou Terezií Tománkovou. Samotnou debatu s lídry pěti politických stran povede slovenská moderátorka Jana Krescanko Dibáková. Debatu i speciál můžete sledovat živě i v tomto článku. Celý průběh pro vás budeme zpracovávat minutu po minutě i v rámci on-line reportáže na webu CNNPrima.cz.

Slovenská medvědí krize: Politici místo národních problémů řeší odstřel šelem

Na Slovensku se v posledních týdnech zvýšily počty útoků medvědů na lidi. Místní zprávy hovoří o tom, že tyto lesní šelmy jsou v zemi přemnožené a ztratily plachost. O tématu nyní hojně mluví politici, a to z různých stran a hnutí. Na Slovensku se totiž blíží předčasné volby do Národní rady a přemnožení medvědi se stali námětem politických diskuzí.

Kollár se rozplakal před novináři. Hodila mým dítětem, omlouval šéf parlamentu bití partnerky

Předseda slovenské Národní rady Boris Kollár se přiznal, že dal před lety „několik facek“ své tehdejší partnerce a jedné z matek jeho dětí Barboře Richterové. Ta jej delší dobu viní nejen z napadení – zbití do bezvědomí, ale také ze zanedbávání péče o potomka. Kollár se v závěru tiskové konferenci k incidentu na půdě parlamentu rozplakal a vinil Richterovou, že na něj hodila jejich dítě.

Rozzlobený Fico o návštěvě Pavla: Slovensko nepotřebuje ničí rady. Další ale prezidenta chválí

Prezident Petr Pavel si během své první zahraniční návštěvy na Slovensku vyslechl nejen potlesk a chválu, ale i kritiku. Ta na jeho adresu zazněla z úst expremiéra a dnes jednoho z představitelů opozice Roberta Fica. Ten Pavlovi vyčítal, že je „jako přes kopírák“ stejný jako slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a dodal, že „Slovensko nepotřebuje rady“ od jiných států. Jiní slovenští politici si naopak Pavlovu návštěvu chválili.

Matovičova atomovka. Slovákům chce za jejich účast ve volbách darovat 500 eur

Slovenské politické vody znovu rozvířil předseda nejsilnějšího hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) a expremiér Igor Matovič. Ten totiž přišel s návrhem darovat hned 500 eur (téměř 12 tisíc korun) každému Slovákovi, který se zúčastní nadcházejících předčasných voleb v září. Sám připustil, že jde doslova o „atomovku“. Ostatní slovenští politici označili jeho návrh za čirý populismus.