CNN Prima News Boris Kollár

Boris Kollár

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Kollár“

Jak zachránit slovenskou vládu? Matovič nabídl svoji demisi a doufá v pomoc rivala

15. prosince 2022 11:55

Slovenský ministr financí Igor Matovič nabídl před čtvrtečním hlasováním o nedůvěře vlády svoji demisi ve snaze udržet koalici u moci. Šéf nejsilnějšího hnutí OLaNO a bývalý premiér se tímto krokem snaží apelovat na svého dřívějšího koaličního partnera ze strany Svoboda a Solidarita (SaS) a lídra partaje Richarda Sulíka, aby za jeho odchod nehlasovala pro pád vlády. Slovenští poslanci mají o vládě rozhodnout odpoledne.

Viděl kabel, tak ho zapojil. Slovenský poslanec ochromil počítačový systém parlamentu

2. listopadu 2022 17:47

Koncem října zkolaboval počítačový systém slovenského parlamentu a poslanci kvůli tomu nakonec museli přerušit svoji schůzi. Vedení parlamentu to s odvoláním na techniky původně označilo za hackerský útok, nyní se ale ukázalo, že vše způsobil poslanec nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Róbert Halák. Stačilo, že v jedné z parlamentních místností zapojil volný kabel.

Spor policisty s řidičem hýbe Slovenskem. Drzí Ukrajinci v drahých autech, rozohnil se Kollár

28. října 2022 05:43

Slovenskem hýbe případ vulgárního policisty, který udeřil do ruky spolujezdce kontrolovaného řidiče. Rusky mluvící muž totiž držel mobil, na který si strážce zákona natáčel. Telefon cizinci následně vypadl a policista se na něj obořil se slovy: „Co mě ty tady poučuješ, do pi*e?“ Předseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) se policisty zastal.

Slovenští politici homosexuály uráží už léta. Přispěly výroky k masakru v Bratislavě?

22. října 2022 16:01

Tragická střelba v Bratislavě, při které zahynuli dva gayové, zvedla na Slovensku velkou vlnu solidarity s LGBTI+ komunitou. Konal se mimořádný pochod na jejich podporu centrem hlavního města, kterého se účastnila i prezidentka Zuzana Čaputová a o tématu práv homosexuálů se mnohem více hovoří. Přesto se najdou jedinci, kteří dvojnásobnou vraždu z nenávisti schvalují. Některá slovenská média dodávají, že velkou roli hrají i nejvýše postavení politici.

Vraždění v Bratislavě poslance nezlomilo. Slováci partnerské soužití nezavedou

19. října 2022 16:29

Ani vražda dvou mladých gayů a tlak veřejnosti nepřesvědčily většinu slovenských poslanců, aby pro příslušníky LGBT komunity zavedli možnost žít v oficiálním partnerském soužití. Zákonodárci návrh opoziční strany Svoboda a Solidarita (SaS) neprohlasovali – nedostal se ani do druhého čtení. Zákon by zlepšil zejména majetková práva partnerů či by jim například umožnil získávat informace v případě, že by byl jeden z nich hospitalizován.

Slovensko po tragédii v Bratislavě rozhodne o návrhu posílit práva LGBT+

17. října 2022 10:53

Liberální slovenská strana Svoboda a Solidarita (SaS), která v září opustila vládní koalici, navrhla zákonem umožnit uzavírání partnerských svazků, a to i párům stejného pohlaví. Krok má podle SaS upravit majetková práva partnerů a některé životní situace. Téma posílení práv lidí jiné než heterosexuální orientace (LGBT+) ožilo na Slovensku minulý týden po vraždě dvou lidí u gaybaru v Bratislavě. Někteří politici podpořili zmíněný návrh nebo takovou podporu zvažují.

Ficova dvojí výhra. Jeho nevydání spustilo rozkol ve vládní koalici, kabinetu hrozí pád

7. května 2022 15:11

Bývalý předseda slovenské vlády a nynější opoziční lídr Robert Fico může od středečního večera oslavovat politické vítězství. Přestože má vládní koalice ústavní většinu, nedokázala sehnat dostatek hlasů, aby byl expremiér a dlouholetý šéf strany Směr-SD vydán k vazebnímu stíhání. A Fico může mít i další důvod k radosti. Jeho nevydání totiž vedlo k dalšímu rozkolu v koalici. Dokonce se otevřeně hovoří o jejím možném konci.

Robert Fico slaví. Slovenský parlament ho kvůli kauzám nevydal policistům

4. května 2022 17:25

Slovenská Národní rada nevydá expremiéra a předsedu strany Směr-SD Roberta Fica kriminalistům, kteří ho kvůli obviněním z korupčního jednání či vytvoření zločinecké organizace chtěli vzít do vazby. Pro návrh vydat Fica hlasovalo 74 poslanců ze 150, výsledek je tak mimořádně těsný. Fico tak bude vyšetřován na svobodě. Prokuratura, která o jeho vydání žádala, přitom uváděla, že bývalý předseda vlády by takto mohl ovlivňovat svědky.

Šéf slovenského parlamentu Kollár očekává 12. potomka. Děti má hned s deseti ženami

17. února 2022 12:35

Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár má ve své zemi přezdívku „multiotec“ a nyní ji opět potvrzuje. Očekává totiž přírůstek do své již tak početné rodiny. Jedna z jeho partnerek je těhotná a politik přiznal, že dítě je jeho. Půjde tak o Kollárova již 12. potvrzeného potomka. Ostatní má celkem s deseti ženami a i jeho nynější těhotná partnerka, Barbora Richterová, s ním již jednoho počala.

Rvačka a polévání ve slovenském parlamentu. Krajně pravicoví poslanci narušili schůzi

8. února 2022 15:15

Úterní schůzi slovenské Národní rady narušili zákonodárci krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) kontroverzního poslance Mariana Kotleby. Ti nejprve zablokovali řečnický pult se slovenskou vlajkou v rukách a poté, co před ně předstoupila dvojice vládních poslanců s ukrajinskou vlajkou, došlo i na polévání vodou. Nakonec Kotlebovci svým kolegům ukrajinskou vlajku vytrhli z rukou. Schůze byla přerušena.