reklama
CNN Prima News Boris Kollár

Boris Kollár

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Kollár“

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Další zemětřesení ve slovenské vládě. Strana exprezidenta Kisky je v rozkladu

Slovenská vláda zažívá znovu ukrutné časy. Z nejmenší koaliční strany Za lidi, kterou založil bývalý prezident Andrej Kiska, odešla většina poslanců, která přešla do jiné strany v koalici. Kabinet Eduarda Hegera nyní řeší, co to bude pro vládu znamenat. Diskutuje se o výměně ministryně spravedlnosti, ale i předsedy Národní rady, tedy tamního parlamentu. Ve hře je také konec poslaneckého klubu Kiskovy strany.

Matovičovi se rozpadá vláda. Končí další ministryně, koaliční strany hrozí odchodem

Slovenská vláda se kvůli krizi v koalici postupně rozpadá. Demisi podala i ministryně spravedlnosti Mária Kolíková, dříve tak učinili již tři ministři. Nově navíc už zcela všechny koaliční strany, s výjimkou Matovičova OLaNO, hrozí odchodem z jeho kabinetu. Výzvu menších koaličních partají Svoboda a Solidarita (SaS) a Za lidi nyní doplnilo i hnutí Jsme rodina.

Koaliční krize na Slovensku je u konce. Matovič se dohodl na pokračování své vlády

Koaliční krize na Slovensku končí. V tamním Rádiu Expres to řekl předseda slovenského parlamentu a šéf koaliční strany Jsme rodina Boris Kollár. Premiér Igor Matovič, který krizi způsobil zakoupením ruské vakcíny Sputnik V, se s dalšími koaličními partnery dohodl na pokračování své vlády. Musel však učinit několik ústupků. Jedním z nich je rezignace ministra zdravotnictví Marka Krajčího.

Bohapustý papalášismus, říká o očkování tenistky Cibulkové slovenský novinář

Očkování slovenské tenistky Dominiky Cibulkové byl bohapustý papalášismus. V pořadu CNN Prima NEWS Nový den to prohlásil šéfredaktor slovenského webu Aktuality.sk Peter Bárdy. Ten také hovořil o sporech ve slovenské vládě. Podle něj už premiér Igor Matovič a ministr hospodářství Richard Sulík neskrývají vzájemnou antipatii. Odchod z vlády kvůli drsným atakům ze strany Matoviče by však podle Bárdyho znamenal Sulíkův konec v politice.

Idiot, který není schopen nakoupit testy, říká premiér Matovič o koaličním partnerovi

Ve slovenské vládě to i nadále vře. Osobní problémy mezi premiérem Igorem Matovičem a jeho koaličním partnerem a ministrem hospodářství Richardem Sulíkem gradují. Matovič nyní svého vicepremiéra vyzval k rezignaci a dokonce o něm prohlásil, že je „idiot“. V minulosti pak premiér kvůli vzájemné zášti se Sulíkem prohlásil, že by i on sám mohl ve funkci předsedy vlády skončit.

reklama