reklama
CNN Prima News Boris Kollár

Boris Kollár

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Kollár“

Týrání 11leté dívky řeší i politici. Šéf parlamentu chce pro mladé tyrany přísnější tresty

7. ledna 2022 14:51

Ohavným mučením 11leté dívky jejími o pár let staršími kamarády se na Slovensku nezabývá jen policie, ale také vláda. Předseda tamního parlamentu Boris Kollár (Jsme rodina) volá po přísnějších trestech pro děti, které se dopustí šikany. Podle odborníků může mít napadená dívka doživotní následky, útočníci by pak měli být okamžitě potrestáni.

Radičová: Slovenskou vládu čekají časované bomby, covid nezvládly ani nejbohatší země

25. října 2021 21:17

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera má před sebou velmi těžké zkoušky a má na stole hned několik časovaných bomb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS před tím varuje bývalá předsedkyně vlády našich východních sousedů Iveta Radičová. Hovoří mimo jiné i o krizi spjaté s pandemií. V tomto směru Radičová kritická není, podle ní si s pandemií dostatečně neporadily ani ty nejbohatší a nejvyspělejší státy Evropy a světa.

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

21. září 2021 12:54

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Další zemětřesení ve slovenské vládě. Strana exprezidenta Kisky je v rozkladu

10. září 2021 07:13

Slovenská vláda zažívá znovu ukrutné časy. Z nejmenší koaliční strany Za lidi, kterou založil bývalý prezident Andrej Kiska, odešla většina poslanců, která přešla do jiné strany v koalici. Kabinet Eduarda Hegera nyní řeší, co to bude pro vládu znamenat. Diskutuje se o výměně ministryně spravedlnosti, ale i předsedy Národní rady, tedy tamního parlamentu. Ve hře je také konec poslaneckého klubu Kiskovy strany.

Hrozí Slovensku další vládní krize? Matovič znovu válčí s koaličním partnerem

24. května 2021 18:38

Slovenská vládní koalice před časem zažehnala krizi kolem akvizice ruské vakcíny Sputnik V, ale nyní se schyluje k nové. V hlavní roli je opět Igor Matovič, který v březnu coby premiér dojednal s Ruskem dohodu o očkovacích látkách navzdory svým koaličním partnerům a nyní je jako ministr financí opět v konfliktu se svým rivalem, se kterým sedí ve vládě.

Matovičovi se rozpadá vláda. Končí další ministryně, koaliční strany hrozí odchodem

23. března 2021 13:58

Slovenská vláda se kvůli krizi v koalici postupně rozpadá. Demisi podala i ministryně spravedlnosti Mária Kolíková, dříve tak učinili již tři ministři. Nově navíc už zcela všechny koaliční strany, s výjimkou Matovičova OLaNO, hrozí odchodem z jeho kabinetu. Výzvu menších koaličních partají Svoboda a Solidarita (SaS) a Za lidi nyní doplnilo i hnutí Jsme rodina.

Koaliční krize na Slovensku je u konce. Matovič se dohodl na pokračování své vlády

11. března 2021 16:35

Koaliční krize na Slovensku končí. V tamním Rádiu Expres to řekl předseda slovenského parlamentu a šéf koaliční strany Jsme rodina Boris Kollár. Premiér Igor Matovič, který krizi způsobil zakoupením ruské vakcíny Sputnik V, se s dalšími koaličními partnery dohodl na pokračování své vlády. Musel však učinit několik ústupků. Jedním z nich je rezignace ministra zdravotnictví Marka Krajčího.

reklama