CNN Prima News Boris Němcov

Boris Němcov

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Němcov“

Na tabulce u ruské ambasády už visí nový název ulice. Pražané si adresu měnit nemusí

22. dubna 2022 12:28

Část Korunovační ulice u ruské ambasády v Praze 6, kterou pražský magistrát přejmenoval na Ukrajinských hrdinů, je od pátku osazena uličními tabulemi s novým názvem. Odhalili je zástupci města a Prahy 6 spolu s ukrajinským velvyslancem Jevhenem Perebyjnisem a zástupci ambasád dalších zemí. Přejmenování koncem března schválilo pražské zastupitelstvo na návrh Prahy 6. Ruské velvyslanectví by kvůli tomu mohlo mít v budoucnu problémy s doručováním pošty.

Praha kvůli válce mění název ulice a mostu. U ruské ambasády bude Ukrajinských hrdinů

25. března 2022 07:41

Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé dnes v noci pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.

Ať je ruská ambasáda v ulici Ukrajinských hrdinů. Praha 6 chce kvůli invazi změnu názvu

28. února 2022 17:02

Radnice Prahy 6 podala návrh na přejmenování části ulice Korunovační, kde stojí ruská ambasáda. Pokud magistrát a rada hlavního města svolí, budou mít ruští diplomaté na vizitce ulici Ukrajinských hrdinů. Stejně tak radnice žádá, aby se blízký most přes železnici Praha-Kladno, který spojuje „šestku“ s Prahou 7, jmenoval „most Vitalije Skakuna“ – ukrajinského ženisty, který zahynul při odstřelu mostu, aby zabránil postupu ruských tanků ve městě Heničesk.

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

22. října 2021 23:05

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Ruská odveta: Moskva vyhostí dva Čechy, odjet musí do 48 hodin

15. června 2020 09:25

Velvyslanec České republiky v Moskvě Vítězslav Pivoňka sdělil, že byl dnes na ruském ministerstvu zahraničí informován o odvetném opatření ruské strany za vyhoštění dvou ruských diplomatů před dvěma týdny z Česka. Tímto krokem je prohlášení dvou lidí za nežádoucí osoby, uvedl ambasador. Odjet by z Ruska měli nejpozději do půlnoci 17. června.