CNN Prima News Boris Němcov

Boris Němcov

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Němcov“

Prigožin se měl schovat do hotelu bez oken. Jak v minulosti dopadli největší kritici Putina?

Šéf žoldáků z Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin se po víkendové vzpouře zařadil na seznam osobností, které se postavily vládci Kremlu Vladimiru Putinovi. Na něm jsou například ruští opozičníci Alexej Navalnyj či Boris Němcov. Prvně jmenovaný je uvězněný Putinovým režimem, druhý byl před několika lety zavražděn. Jak se prezident vypořádává s nepřáteli?

Na tabulce u ruské ambasády už visí nový název ulice. Pražané si adresu měnit nemusí

Část Korunovační ulice u ruské ambasády v Praze 6, kterou pražský magistrát přejmenoval na Ukrajinských hrdinů, je od pátku osazena uličními tabulemi s novým názvem. Odhalili je zástupci města a Prahy 6 spolu s ukrajinským velvyslancem Jevhenem Perebyjnisem a zástupci ambasád dalších zemí. Přejmenování koncem března schválilo pražské zastupitelstvo na návrh Prahy 6. Ruské velvyslanectví by kvůli tomu mohlo mít v budoucnu problémy s doručováním pošty.

Praha kvůli válce mění název ulice a mostu. U ruské ambasády bude Ukrajinských hrdinů

Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé dnes v noci pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.

Ať je ruská ambasáda v ulici Ukrajinských hrdinů. Praha 6 chce kvůli invazi změnu názvu

Radnice Prahy 6 podala návrh na přejmenování části ulice Korunovační, kde stojí ruská ambasáda. Pokud magistrát a rada hlavního města svolí, budou mít ruští diplomaté na vizitce ulici Ukrajinských hrdinů. Stejně tak radnice žádá, aby se blízký most přes železnici Praha-Kladno, který spojuje „šestku“ s Prahou 7, jmenoval „most Vitalije Skakuna“ – ukrajinského ženisty, který zahynul při odstřelu mostu, aby zabránil postupu ruských tanků ve městě Heničesk.

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Ruská odveta: Moskva vyhostí dva Čechy, odjet musí do 48 hodin

Velvyslanec České republiky v Moskvě Vítězslav Pivoňka sdělil, že byl dnes na ruském ministerstvu zahraničí informován o odvetném opatření ruské strany za vyhoštění dvou ruských diplomatů před dvěma týdny z Česka. Tímto krokem je prohlášení dvou lidí za nežádoucí osoby, uvedl ambasador. Odjet by z Ruska měli nejpozději do půlnoci 17. června.