reklama
CNN Prima News Boris Štastný

Boris Štastný

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Štastný“

Zeman je po pár hodinách zpět v nemocnici kvůli koronaviru. Nákaza přišla z Hradu

25. listopadu 2021 18:52
Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek večer vrátil do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), protože se nakazil koronavirem. Prezident přitom nedávno obdržel třetí dávku vakcíny. Nemocnici opustil ve čtvrtek dopoledne i přesto, že mu ÚVN doporučila pokračování hospitalizace. Podle lékaře Borise Štastného se Zeman nakazil od zaměstnankyně prezidentské kanceláře. Příznaky nemoci nemá, nyní mu budou podány monoklonální protilátky a poté zůstane v nemocnici na pozorování.

Plošné testování v domovech pro seniory: Antigenní test není plně spolehlivý

2. listopadu 2020 21:57

Navzdory předsevzetí, že nejslabší ochráníme, se COVID-19 ve velkém šíří právě mezi nejohroženější skupinou – seniory. Vláda proto schválila povinnost plošného testování klientů i personálu v domovech sociálních služeb od této středy. Podle řady zřizovatelů těchto zařízení ale i tak znovu zaspala a pro svou bezpečnost začali leckde testovat dříve a sami.

Klaus: Drakonická opatření nepotřebujeme. Jste nebezpečný, vzkazuje jeho exporadce

14. října 2020 11:16

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus pokračuje ve zdrcující kritice vládních protiepidemických opatření. Podle něho nejsme ve válce, a tak není nutné přijímat další opatření, která mají nejen zdravotnické náklady. „Jsou především společenské, hospodářské, ve vzdělání našich dětí,“ uvedl Klaus v novém prohlášení svého institutu. Vláda by podle něho neměla lidi zastrašovat. Bývalý poslanec ODS a lékař Boris Šťastný však Klausův přístup razantně odmítl a označil výzvu Institutu Václava Klause za nebezpečnou.

reklama