reklama
CNN Prima News Branislav Gröhling

Branislav Gröhling

Výpis příspěvků ke štítku „Branislav Gröhling“

Čaputová vetovala Matovičův zákon o plagiátech. Není prý v souladu s ústavou

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vrátila parlamentu zákon, který má kromě jiného umožnit odebírání vysokoškolských titulů kvůli závažnějšímu plagiátorství. Hlava státu tuto novinku ovšem nezpochybnila, zamítla jiná ustanovení schválené normy. Informovala o tom prezidentská kancelář. Koalice má však v parlamentu dostatek hlasů na prolomení prezidentského veta.

Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou

V červenci přišla slovenská média na to, že někteří vládní představitelé své univerzitní tituly získali podvodným způsobem. Za plagiáty byly označeny diplomové práce ministra školství Branislava Gröhlinga, předsedy Národní rady Borise Kollára, a dokonce i premiéra Igora Matoviče. Jeho vláda přitom nyní řeší zákon, který by umožňoval vysokým školám odebírat titul těm absolventům, u nichž se plagiátorství prokáže. Premiér a jeho kolegové o něj však s největší pravděpodobností nepřijdou.

Slovensko bylo v maturitách pohotovější, mezi českými studenty panuje zmatek

Zkoušky dospělosti letos značně zkomplikovala pandemie koronaviru. Studenti se museli připravovat doma on-line a látku se svými učiteli často ani nestihli probrat. Na Slovensku jim ministerstvo školství maturitu odpustilo a školy jim známky vypočetly na základě dosavadních vysvědčení. Zatímco Slováci měli už 23. dubna o finálních podobách zkoušky jasno, v Česku mají studenti mnoho otázek ještě v současné době. Odpovědí se jim ale stále nedostává.

reklama