reklama

Bude Prymula prezidentem a Hamáček v kampani na svetry v Lidlu? Lidé si mohou vsadit

Nejen fotbal a hokej. Lidé si mohou vsadit například i na to, jestli se stane epidemiolog Roman Prymula prezidentem nebo jestli se šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček stane oficiální tváří kolekce svetrů obchodního řetězce Lidl. Podle sázkové kanceláře Tipsport jsou nejoblíbenější politické sázky na výsledky parlamentních voleb.

reklama

Lidé si mohou vsadit, jestli se Roman Prymula stane do konce roku 2023 prezidentem. Sázková kancelář Fortuna vypsala kurz 35:1. Sázet se dá i na to, jestli se Prymula do konce roku 2021 stane premiérem (100:1) nebo generálním ředitelem Světové zdravotnické organizace (200:1).

Prymula se proslavil během koronavirové krize, kdy řídil Ústřední krizový štáb a byl hlavním epidemiologem, který navrhoval protipandemická opatření. Prymula působil jako náměstek ministra zdravotnictví. Z resortu odešel a nyní působí jako zmocněnec pro vědu a výzkum na úřadu vlády.

V rozhovoru pro CNN Prima NEWS Prymula před několika týdny vyloučil, že by se chystal vstoupit do politické strany nebo že by kandidoval na prezidenta. „Snažím se působit odborně, o politiku se nezajímám. Do žádné politické strany nevstoupím,“ řekl Prymula.

Další z kuriozních sázek se týká šéfa ČSSD. „Jan Hamáček se stane oficiální tváří kolekce svetrů podzim 2020 řetězce Lidl,“ zní sázka s kurzem 13:1, která odkazuje na červený svetr, který ministr vnitra nosil coby šéf krizového štábu. ČSSD využívá červený svetr i ve svých kampaní.

Sázková kancelář Tipsport zase vypsala sázky na to, jaký ministr vydrží ve svém úřadu do konce roku 2020. Kurz Tipsportu na to, že „Adam Vojtěch bude 31.12. 2020 ministr zdravotnictví vlády ČR“ je 1,43:1, na to že nebude je 2,58:1.

„Takzvané společenské sázky, mezi něž řadíme i sázky na politické události, jsou už tradiční součástí naší kurzové nabídky,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí Tipsportu Václav Sochor. Obecně však podle Sochora mezi sázkaři nedosahují takové popularity jako sázky na fotbal, hokej nebo tenis.

„Ale jsou i výjimky. Sázkařskými šlágry jsou pravidelně české, americké a slovenské prezidentské volby a české parlamentní volby. Ty patří i ve srovnání se sportovními sázkami k významným sázkařským příležitostem,“ uvedl Sochor.

Zdůraznil, že velmi zajímavým aspektem sázek na politiku je přesnost predikcí volebních výsledků. „Zatímco u výzkumných společností lidé při dotazování nějak odpoví a pak často jinak hlasují, u nás volí svými vlastními penězi. Naše předpovědi volebních výsledků jsou proto vždy výrazně přesnější a s velkou mírou přesnosti jsme schopni odpředu říci, jak volby dopadnou,“ popsal Sochor.

Sázky na politiku má vypsané i kancelář Chance. Lidé si mohou vsadit například na to, jestli na oficiální návštěvu České republiky přijede v roce 2020 ruský prezident Vladimir Putin. Kurz je 20:1. Ještě méně pravděpodobnější podle kanceláře je, že na oficiální návštěvu do ČR dorazí papež František. Kurz je 40:1.

Tagy:

Hlavní zprávy

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů
Počasí

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Záhadná smrt mladé fotbalistky: V Praze se jí udělalo špatně, zemřela v nemocnici

Devětadvacetiletá Daire Ni Heidhinová z irského Dundalku si užívala dovolenou v Praze se svým přítelem. Mladé učitelce ze školky se však během výletu udělalo nevolno, a tak musela být odvezena do nemocnice, kde minulou sobotu zemřela. Přátelé zesnulé ženy založili sbírku, která má pomoci přepravit její tělo zpět do rodné země. Dosud se vybralo přes 20 tisíc liber.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

Třenice ve vládní koalici: Kuba by povinně očkoval lidi 60+, Válek s Chlíbkem jsou proti

K povinnému očkování lidí nad 60 let s největší pravděpodobností nedojde. Ačkoliv jej prosazuje končící premiér Andrej Babiš (ANO), budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) se staví proti. Opatření nepodporují ani odborníci spjatí s nastávajícím kabinetem pod vedením epidemiologa Romana Chlíbka. S jejich postojem však nesouhlasí jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Průšvihář z NHL Kane mířil na manželku zbraní. Podle hokejisty by se měla léčit

Momentálně se v NHL zřejmě nevyskytuje kontroverznější hráč. I když momentálně Evander Kane ani není plnohodnotným hokejistou, protože po trestu za zfalšování potvrzení o očkování byl organizací San Jose Sharks umístěn na seznam volných hráčů. Do toho teď přichází další problém od manželky, se kterou se rozvádí. Na sociálních sítích zveřejnila video, na němž na ní Kane míří údajně nabitou zbraní.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama