Bude Prymula prezidentem a Hamáček v kampani na svetry v Lidlu? Lidé si mohou vsadit

Nejen fotbal a hokej. Lidé si mohou vsadit například i na to, jestli se stane epidemiolog Roman Prymula prezidentem nebo jestli se šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček stane oficiální tváří kolekce svetrů obchodního řetězce Lidl. Podle sázkové kanceláře Tipsport jsou nejoblíbenější politické sázky na výsledky parlamentních voleb.

Lidé si mohou vsadit, jestli se Roman Prymula stane do konce roku 2023 prezidentem. Sázková kancelář Fortuna vypsala kurz 35:1. Sázet se dá i na to, jestli se Prymula do konce roku 2021 stane premiérem (100:1) nebo generálním ředitelem Světové zdravotnické organizace (200:1).

Prymula se proslavil během koronavirové krize, kdy řídil Ústřední krizový štáb a byl hlavním epidemiologem, který navrhoval protipandemická opatření. Prymula působil jako náměstek ministra zdravotnictví. Z resortu odešel a nyní působí jako zmocněnec pro vědu a výzkum na úřadu vlády.

V rozhovoru pro CNN Prima NEWS Prymula před několika týdny vyloučil, že by se chystal vstoupit do politické strany nebo že by kandidoval na prezidenta. „Snažím se působit odborně, o politiku se nezajímám. Do žádné politické strany nevstoupím,“ řekl Prymula.

Další z kuriozních sázek se týká šéfa ČSSD. „Jan Hamáček se stane oficiální tváří kolekce svetrů podzim 2020 řetězce Lidl,“ zní sázka s kurzem 13:1, která odkazuje na červený svetr, který ministr vnitra nosil coby šéf krizového štábu. ČSSD využívá červený svetr i ve svých kampaní.

Sázková kancelář Tipsport zase vypsala sázky na to, jaký ministr vydrží ve svém úřadu do konce roku 2020. Kurz Tipsportu na to, že „Adam Vojtěch bude 31.12. 2020 ministr zdravotnictví vlády ČR“ je 1,43:1, na to že nebude je 2,58:1.

„Takzvané společenské sázky, mezi něž řadíme i sázky na politické události, jsou už tradiční součástí naší kurzové nabídky,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí Tipsportu Václav Sochor. Obecně však podle Sochora mezi sázkaři nedosahují takové popularity jako sázky na fotbal, hokej nebo tenis.

„Ale jsou i výjimky. Sázkařskými šlágry jsou pravidelně české, americké a slovenské prezidentské volby a české parlamentní volby. Ty patří i ve srovnání se sportovními sázkami k významným sázkařským příležitostem,“ uvedl Sochor.

Zdůraznil, že velmi zajímavým aspektem sázek na politiku je přesnost predikcí volebních výsledků. „Zatímco u výzkumných společností lidé při dotazování nějak odpoví a pak často jinak hlasují, u nás volí svými vlastními penězi. Naše předpovědi volebních výsledků jsou proto vždy výrazně přesnější a s velkou mírou přesnosti jsme schopni odpředu říci, jak volby dopadnou,“ popsal Sochor.

Sázky na politiku má vypsané i kancelář Chance. Lidé si mohou vsadit například na to, jestli na oficiální návštěvu České republiky přijede v roce 2020 ruský prezident Vladimir Putin. Kurz je 20:1. Ještě méně pravděpodobnější podle kanceláře je, že na oficiální návštěvu do ČR dorazí papež František. Kurz je 40:1.

Tagy: