CNN Prima News budovy

budovy

Výpis příspěvků ke štítku „budovy“

Kyjevem otřásly exploze, 13 lidí bylo zraněno. Jde o první velký útok po několika týdnech

Kyjev v noci na čtvrtek čelil mohutnému raketovému útoku, kdy na něj ruská armáda podle ukrajinských vzdušných sil vyslala 29 řízených střel a dvě balistické rakety Iskander a Kinžal. Útok podle posledních informací ukrajinských úřadů zranil nejméně 13 lidí, přestože všechny rakety se ukrajinské obraně podařilo podle ukrajinského letectva sestřelit. Trosky ale zasáhly mimo jiné obytný dům či areál školky a způsobily požáry. Jde o první větší podobný nálet na ukrajinskou metropoli za více než měsíc, uvedl šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko.

Záběry totální demolice. Izrael ukázal, jak se vypořádává s nepřáteli v Gaze i Libanonu

Izraelské vojenské letectvo (IAF) zveřejnilo další záběry, na nichž jsou vidět raketové údery na nepřátelské jednotky v Pásmu Gazy či na území jižního Libanonu. Mezi jednotlivé cíle patří i civilní budovy, v nichž obzvlášť teroristické palestinské hnutí Hamás často ukrývá své jednotky či munici, nebo z nich přímo odpaluje rakety na izraelské území. Bližší okolnosti izraelských operací včetně počtů palestinských obětí je nemožné nezávisle ověřit.

Fenomén „zaklepání na střechu“. Jak Izrael varuje civilisty v Gaze před raketovými údery?

Máte dostatek času na evakuaci, nestihnete ale z budovy vynést hromady munice. Právě v tom spočívá izraelská strategie „zaklepání na střechu“, jejímž cílem je minimalizace civilních obětí v Pásmu Gazy během odvetného bombardování. Zatím není jasné, jak často bude Tel Aviv „klepat“ na palestinské střechy během současné války, kterou odstartovalo v sobotu teroristické hnutí Hamás bezprecedentním útokem na izraelské osady a města v blízkosti Pásma Gazy.

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

Kyjev nadále shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti za uplynulý rok provedli. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 9 655 civilistů, a to včetně 461 dětí. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila více než 62 tisíc obytných budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích, znásilněních či podezřeních o páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Zkáza ukrajinského Bachmutu: Z města šumivých vín nezbylo prakticky nic, ukazují záběry

Ještě před válkou šlo o 72tisícové město, které se soustředilo na výrobu šumivých vín. Nyní z doněckého Bachmutu vlivem ruského bombardování nezbylo téměř nic. Jen stěží by člověk ve městě našel budovu, která není poničená. Většinu staveb neustálé boje doslova srovnaly se zemí. U Bachmutu už se válčí dlouhé týdny a odehrávají se tu ty nejkrvavější epizody ruské invaze na Ukrajinu. Svou brutalitou i stylem připomínají záběry z města a okolí zákopovou první světovou válku.

Hrůzné statistiky války na Ukrajině: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než osm měsíců. Kyjev shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu napáchali. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 7 938 civilistů. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila přes 135 tisíc civilních budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích či znásilněních spáchaných Rusy.

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Kolik obydlí, škol a nemocnic okupanti zdemolovali?

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplyne příští týden půl roku. Kyjev mezitím shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu spáchali. V srpnu ukrajinský resort obrany aktualizoval čísla dokumentující dopady ruského ostřelování. Rusové podle Ukrajinců již zničili nebo poškodili 140 tisíc obytných budov, přes 2 000 vzdělávacích institucí či 830 zdravotnických zařízení. V případě lidských ztrát Ukrajina konkrétní čísla neuvádí.