CNN Prima News budovy

budovy

Výpis příspěvků ke štítku „budovy“

Zkáza ukrajinského Bachmutu: Z města šumivých vín nezbylo prakticky nic, ukazují záběry

6. prosince 2022 12:22

Ještě před válkou šlo o 72tisícové město, které se soustředilo na výrobu šumivých vín. Nyní z doněckého Bachmutu vlivem ruského bombardování nezbylo téměř nic. Jen stěží by člověk ve městě našel budovu, která není poničená. Většinu staveb neustálé boje doslova srovnaly se zemí. U Bachmutu už se válčí dlouhé týdny a odehrávají se tu ty nejkrvavější epizody ruské invaze na Ukrajinu. Svou brutalitou i stylem připomínají záběry z města a okolí zákopovou první světovou válku.

Hrůzné statistiky války na Ukrajině: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

4. listopadu 2022 06:56

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než osm měsíců. Kyjev shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu napáchali. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 7 938 civilistů. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila přes 135 tisíc civilních budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích či znásilněních spáchaných Rusy.

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Kolik obydlí, škol a nemocnic okupanti zdemolovali?

21. srpna 2022 07:36

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplyne příští týden půl roku. Kyjev mezitím shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu spáchali. V srpnu ukrajinský resort obrany aktualizoval čísla dokumentující dopady ruského ostřelování. Rusové podle Ukrajinců již zničili nebo poškodili 140 tisíc obytných budov, přes 2 000 vzdělávacích institucí či 830 zdravotnických zařízení. V případě lidských ztrát Ukrajina konkrétní čísla neuvádí.

OBRAZEM: Zkáza prominentního města bohatých. Jak vypadá zdevastovaný Mariupol?

25. dubna 2022 08:08

Ani po 60 dnech se Rusům nepodařilo zcela dobýt Mariupol. Zbytky ukrajinských obránců nadále drží ocelárny Azovstal. Až neuvěřitelný vzdor ukrajinské armády si však vybírá svou daň. V dříve prominentním městě bohatých je zničeno více než 90 procent budov. Podle odhadů zemřelo v Mariupolu od začátku ruské invaze přes 20 tisíc lidí.

Záběry ze zničené Borodjanky: Rusové městečko prakticky srovnali se zemí

9. dubna 2022 06:53

Ukrajinci mají znovu pod kontrolou městečko Borodjanka, které ruská vojska podobně jako ostatní místa v Kyjevské oblasti na začátku dubna opustila. Region je však absolutně zdevastovaný. V současnosti by člověk v Borodjance těžko hledal budovu, která není poničená. Podle ukrajinského ministra zahraničí Dmytra Kuleby Rusové městečko prakticky „vymazali z povrchu zemského“.

Žádné vytápění budov plynem v celé EU. Evropská komise chce jeho konec do roku 2040

15. prosince 2021 13:29

Evropská komise (EK) chce do roku 2040 postupně ukončit vytápění budov plynem a dalšími fosilními palivy. Přísnější ekologická pravidla mají platit i pro výstavbu nových budov, které navíc nebudou moci od roku 2030 produkovat žádné emise. Od roku 2027 pak lidé přijdou o nárok na podporu vytápění plynovými kotli. Počítá s tím soubor návrhů, který komise představila jako další součást cesty ke klimatické neutralitě.

Lávě neodolají ani betonové budovy, ale sopky přinášejí i život, říkají odborníci

29. září 2021 23:28

Sopka na kanárském ostrově La Palma dál chrlí lávu, pohltila už kolem sedmi set budov. Podle geologa Petra Brože jí stěží odolají i betonové budovy, uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS. Láva se navíc nyní dostala i do Atlantského oceánu, což podle odborníků může vést ke vzniku toxických emisí. Do budoucna by však vstup lávy mohl obohatit ekosystém.

Policie evakuovala budovy společnosti Seznam.cz. V jedné z nich se měla nacházet bomba

30. června 2021 14:01
Aktualizováno

Policisté ve středu kvůli anonymní výhrůžce bombou evakuovali deset budov po celé ČR, ve kterých sídlí mediální společnost Seznam.cz. Evakuace se podle nich dotkla více než 3000 lidí. Policie to uvedla na svém Twitteru. Podle mluvčí společnosti Anety Kapuciánové policisté již umožnili návrat pracovníků do kanceláří v centrále na pražském Smíchově a také v pobočkách firmy v Brně a Ostravě.