reklama

Byl to obrovský šok, vzpomíná na zprávu o smrti Karla Gotta jeho fanynka

Smutné výročí úmrtí Karla Gotta si připomínají fanoušci po celé republice. Mezi nimi i Jitka Dejmková z Liberce, jeho dlouholetá obdivovatelka. Dnes jako každý den zapálila svíčku na stolku, kde má vystavené fotografie svého idola. Na té uprostřed, té nejcennější, je i ona sama se svým idolem.

reklama

„Nikdy jsem nevynechala žádný koncert, když byl poblíž. K nám fanynkám se choval vždycky skvěle, s velkou noblesou,“ vzpomíná nad časopisy s Gottovou tváří na titulních stranách. Ve skříňce má srovnaná cédéčka i gramofonové desky, jedna z Gottových písní zní potichu z reproduktoru.

K tématu

Před rokem, 1. října 2019, byla ráno zrovna v lese na houbách, když jí volali smutnou novinu, která zasáhla celé Česko. „Obrovský šok. Nikdy jsem si nepřipouštěla, že by ta chvíle mohla přijít,“ vzpomíná. O deset dní později, 11. října, nemohla chybět v nekončeném zástupu Mistrových fanoušků, kteří se s ním do Prahy na Žofín sjeli osobně rozloučit. V ruce nesla červené srdce z růží se stuhami, na nichž byl prostý vzkaz: „Kájo, děkuji“.

I teď se do Prahy znovu chystá, na hřbitov, kde její idol odpočívá. „Pojedu ale až s nějakým odstupem, nechci se tlačit v davu. Chci si sama v klidu pobrečet, popovídat si s ním,“ říká se slzou v oku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama