reklama

Byla mi zima, hájil se zloděj rukavic za 250 korun. Hrozí mu až osm let ve vězení

Zloděj před policisty 18. prosince ujížděl na koloběžce. V obchodě s pracovními oděvy totiž ukradl rukavice za 250 korun, prý mu byla zima na ruce a udělal blbost. Za krádež muži, který je recidivista, hrozí až osm let ve vězení.

reklama

Dopravní policisté na ulici Výstavní v Ostravě v pátek 18. prosince uviděli muže, který vyběhl z prodejny pracovních oděvů. 35letý muž skočil na koloběžku a začal ujíždět před ženou, která za ním z prodejny vyběhla.

Ta po čase své snahy muže dopadnout zanechala. Policisté se však za mužem rozjeli a ve služebním voze mu zabránili útěku. První slova, kterými se začal muž obhajovat, byla: „Udělal jsem blbost, že jsem ukradl rukavice, ale byla mi zima na ruce.“

Policisté následně zjistili, že se jedná o recidivistu, předali ho kriminalistům a rukavice vrátili zpět do prodejny. Zloděj se komisaři při výslechu doznal a uvedl stejný důvod svého jednání, prostě mu na koloběžce byla zima na ruce.

„I přesto, že odcizené rukavice měly hodnotu okolo 250 korun, hrozí mu nyní až osmiletý pobyt za mřížemi. Již v minulosti byl za obdobnou trestnou činnosti majetkového charakteru odsouzen a potrestán. Svého jednání se dopustil v době nouzového stavu,“ dodala mluvčí policie Eva Michalíková.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Arenberger si vybral novou náměstkyni. Přichází Vašáková z Thomayerovy nemocnice
Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami
Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Další články
reklama
reklama