Ptal se, jestli mě může osahávat. Exředitele školy v Rakovníku viní studentky z obtěžování

Bývalý ředitel školy na Rakovnicku čelí obvinění z obtěžování.

Bývalý ředitel školy na Rakovnicku čelí obvinění z obtěžování

Osahávání a nevhodné řeči. Takovému nařčení čelí dnes už bývalý ředitel jedné ze středních škol na Rakovnicku. Podle zřizovatele školy ze své funkce odstoupil koncem ledna. Už v minulosti ale čelil trestnímu oznámení. Policie už zahájila úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte.

Nevhodné dotyky, slovní narážky, podivné chování vůči mnohdy neplnoletým studentkám střední školy. Takové oznámení teď leží na stole rakovnických policistů. Podat ho podle informací CNN Prima NEWS měla zhruba desítka rodičů.

ČTĚTE TAKÉ: Kauza Cimický. Jeho odchod z Bohnic souvisel s obtěžováním, tvrdí bývalý ředitel léčebny

„Dnešního dne jsme z okresního státního zastupitelství přijali trestní oznámení týkající se údajně nevhodného chování pedagoga vůči studentům jedné ze středních škol v Rakovníku,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí krajské policie Barbora Schneeweissová.

Podle zřizovatele dané školy jde dnes už o bývalého ředitele. Z vlastního přání prý už na ní nepůsobí.

„Mohu potvrdit, že jsme dostali na vědomí trestní oznámení, které bylo podáno na osobu tehdejšího pana ředitele. Ten se rozhodl k 26. 1. 2024 na svou funkci rezignovat. Školu aktuálně vede jeho zástupkyně,“ sdělil Milan Vácha, radní pro oblast školství.

Podle zjištění CNN Prima NEWS pedagog už v minulosti čelil trestnímu oznámení. Přestupková komise ale žádné porušení zákona neprokázala.

„Je to pár let, co jsem tam studovala. Stalo se to, že přišel a otázal se, jestli mě může osahávat, a já jsem razantně řekla, že ne. On se v tu chvíli naštval a odešel, což bylo všechno, co se mi stalo. Díky tomu, že jsem taková, jaká jsem, a nenechám si to líbit. Pak jsem zjistila, že nejsem jediná a že vypisoval kamarádkám, který znám,“ svěřila se bývalá studentka školy.

Redakce CNN Prima NEWS kontaktovala i hlavního aktéra kauzy, bývalý ředitel školy ale komunikovat odmítl. „Já se vám vyjadřovat nebudu. Na shledanou,“ vzkázal.

Kriminalisté musí nyní celý případ důkladně prověřit.

Tagy: