CNN Prima News černý trh

černý trh

Výpis příspěvků ke štítku „černý trh“

Místo lásky našla smrt. Mladý medik vykuchal přítelkyni, hororové video dal na sociální sítě

28. listopadu 2022 07:32

Hrozivý a krvavý případ aktuálně řeší kriminalisté v jihoamerickém Peru. Student medicíny zde totiž podle všeho zavraždil svoji mexickou přítelkyni, kterou navíc následně doslova vykuchal a její tělo rozřezal. Je možné, že ženiny orgány prodal na černém trhu. Pitvu si měl navíc nahrávat a videa sdílel na sociální síti TikTok. Informují o tom zahraniční média.

Cena zadrženého kokainu může být i vyšší. Taková kvalita není v Česku obvyklá, říká expert

10. června 2022 22:49

Cena kokainu zachyceného v pátek v českých obchodech mohla být ještě vyšší, kdyby se na černém trhu ještě ředila. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl psycholog a odborník na drogovou závislost Ivan Douda. Policisté našli v supermarketech v Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a na dalších dosud nespecifikovaných místech 840 kilogramů kokainu v dodávkách banánů z Kolumbie. Cenu zásilky odhadují na dvě miliardy korun.

KOMENTÁŘ: Zastropováním cen benzínu se drahoty nezbavíme. Situaci to ještě zhorší

7. března 2022 08:42

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) nastínil, jak chce vláda řešit rostoucí ceny benzínu, nafty nebo energií. Jednou z možností je prý zastropování cen. Jako by někdo zapomněl, že tím jen strčíme hlavu do písku a ve skutečnosti tím zdražování energetických komodit nevyřešíme. Situaci to jen zhorší, pokvete šmelina a černý trh a na pumpách se budou tvořit fronty.

Sloní kly a šupiny luskounů za miliardy. Celníci v Nigérii rozkryli pašerácký gang

7. srpna 2021 06:52

V centru nelegálního obchodu s volně žijícími živočichy – Nigérii – úředníci z celní správy zabavili rekordní množství sloních klů a různých částí kriticky ohroženého luskouna. K nálezu více než sta kilogramů zboží dospěli celníci díky organizovanému boji proti černému trhu. Zadržení cizinci stanou před soudem, slibuje generální inspektor úřadu.

Špitálníková: V Severní Koreji tvoří střední třídu ženy. Lépe se vyznají na černém trhu

5. června 2021 09:40

Koreanistka Nina Špitálníková je první Evropankou, která se do Severní Koreje dostala dvakrát. Jako výzkumnice se zajímá o obyčejný život občanů KLDR. Útěk z jednoho z nejkrutějších režimů na světě neromantizuje a upozorňuje na to, že vztah Jihokorejců se k uprchlíkům mění stejně jako nejizolovanější společnost za ostnatými dráty. Podle Špitálníkové do Severní Koreji došla i ženská emancipace, jen trochu jiným způsobem.

Tygři v klecích na opice: Soukromý chov šelem je třeba regulovat, říká odbornice

11. listopadu 2020 15:30

„Česko je první zemí v Evropě, kde se podařilo odhalit rozsáhlý nelegální obchod s tygry a produkty z nich,“ říká Pavla Říhová, vedoucí oddělení CITES v rámci České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Podle ní je omezení chovu kočkovitých šelem zapotřebí především v privátních chovech a cirkusech, což upravuje novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Právě v tomto bodu se však někteří senátoři a poslanci rozcházejí.

Už ani dávku. Na Barmě úřady zapálily tuny drog v hodnotě přes 800 milionů dolarů

26. června 2020 20:04

Mezinárodní den boje proti drogám a nelegálnímu obchodování, který připadá každoročně na 26. červen, si vzali na Barmě k srdci. V zemi, která je nechvalně proslulá jako největší varna Asie, zapálili synchronně v několika městech tuny zabavených drog. Podle odhadu by měla zničená narkotika na černém trhu cenu zhruba 839 milionů dolarů (20 miliard korun).

Zaplatili životem: Pytláci na mušce ochránců ohrožených zvířat

21. května 2020 12:00

Ochrana ohrožených druhů zvířat před pytláky je čím dál složitější. Na černém trhu kvete prodej nosorožčích rohů, sloních klů či dalších částí zvířecích těl. Ochránci mnoha přírodních parků a rezervací musí stále častěji sahat po zbraních a moderních technologiích. Není divu, že mnozí odborníci jejich boj považují za regulérní válku.

Hrůzný transport tygrů z cirkusu: Co přineslo vyšetřování a jak tygři žijí dnes

20. dubna 2020 06:00

Transport, jaký Polsko nepamatuje. Celou Evropou otřásl případ desítky tygrů, kteří byli bez řádných povolení převáženi z Itálie do Dagestánu. Šest dní se polští celníci snažili přijít na to, jak se postarat o tygry, jejichž stav se stále zhoršoval. Nikdo nevěděl, kdo tygry na cestu vyslal a kam směřovali. I když v příběhu chybělo mnoho odpovědí, bylo jasné, že za ním nestojí nic dobrého.