CNN Prima News černý trh

černý trh

Výpis příspěvků ke štítku „černý trh“

Těžký život nejobchodovanějšího savce světa. Čím jsou luskouni tak výjimeční?

Příbuzní jsou šelmám, vypadají spíš jako šišky a pochodovali po světě už s dinosaury. Jejich odchov na farmách i v zoologických zahradách je nesmírně náročný. Pytláci a pašeráci vydělávají na jejich šupinách i mase. Reálný přínos pro farmacii ani výrobce drog nemají, stále jsou to ale nejobchodovanější savci na černém trhu. Řeč je o luskounech.

Drastické týrání zvířat ve Francii. Při muslimské tradici trpí tisíce ovcí, zuří ochránci

Kvůli muslimskému svátku Íd el Kebír se každý rok poráží tisíce ovcí. V souvislosti s touto tradicí se však navyšuje i počet ilegálních chovů konkurujících licencovaným jatkám. Podmínky, za nichž obchodníci z černého trhu přežvýkavce přechovávají, jsou drastické – schovávají je po bytech, kde se zvířata tísní v malých místnostech. Francouzské město Nice proti takové praxi aktuálně brojí. Záchraně ovcí se dlouhodobě věnují lidé z nadace Brigitte Bardotové.

Černý trh hazardu nezmizí, shodli se experti. Hráče je nutné udržet v legální zóně

Ať je regulace hazardu stanovena obcí, nebo státem, měla by být důsledně kontrolována. Je nutné udržet maximum hráčů v oficiální ekonomice. K možné regulaci odvětví ze strany zákona se tak ve vysílání CNN Prima NEWS vyjádřil ředitel pro výzkum Centra ekonomických a tržních analýz Aleš Rod. Poslanec Michael Kohajda (KDU-ČSL) v pořadu Co na to vaše peněženka zdůraznil, že hráči hazardních her se více přesouvají do internetového prostředí, kde je není možné postihnout. Oba se shodli, že by regulace neměla tlačit hráče na černý trh. I kvůli tomu by měl stát podporovat provozovatele.

Místo lásky našla smrt. Mladý medik vykuchal přítelkyni, hororové video dal na sociální sítě

Hrozivý a krvavý případ aktuálně řeší kriminalisté v jihoamerickém Peru. Student medicíny zde totiž podle všeho zavraždil svoji mexickou přítelkyni, kterou navíc následně doslova vykuchal a její tělo rozřezal. Je možné, že ženiny orgány prodal na černém trhu. Pitvu si měl navíc nahrávat a videa sdílel na sociální síti TikTok. Informují o tom zahraniční média.

Cena zadrženého kokainu může být i vyšší. Taková kvalita není v Česku obvyklá, říká expert

Cena kokainu zachyceného v pátek v českých obchodech mohla být ještě vyšší, kdyby se na černém trhu ještě ředila. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl psycholog a odborník na drogovou závislost Ivan Douda. Policisté našli v supermarketech v Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a na dalších dosud nespecifikovaných místech 840 kilogramů kokainu v dodávkách banánů z Kolumbie. Cenu zásilky odhadují na dvě miliardy korun.

KOMENTÁŘ: Zastropováním cen benzínu se drahoty nezbavíme. Situaci to ještě zhorší

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) nastínil, jak chce vláda řešit rostoucí ceny benzínu, nafty nebo energií. Jednou z možností je prý zastropování cen. Jako by někdo zapomněl, že tím jen strčíme hlavu do písku a ve skutečnosti tím zdražování energetických komodit nevyřešíme. Situaci to jen zhorší, pokvete šmelina a černý trh a na pumpách se budou tvořit fronty.

Sloní kly a šupiny luskounů za miliardy. Celníci v Nigérii rozkryli pašerácký gang

V centru nelegálního obchodu s volně žijícími živočichy – Nigérii – úředníci z celní správy zabavili rekordní množství sloních klů a různých částí kriticky ohroženého luskouna. K nálezu více než sta kilogramů zboží dospěli celníci díky organizovanému boji proti černému trhu. Zadržení cizinci stanou před soudem, slibuje generální inspektor úřadu.

Špitálníková: V Severní Koreji tvoří střední třídu ženy. Lépe se vyznají na černém trhu

Koreanistka Nina Špitálníková je první Evropankou, která se do Severní Koreje dostala dvakrát. Jako výzkumnice se zajímá o obyčejný život občanů KLDR. Útěk z jednoho z nejkrutějších režimů na světě neromantizuje a upozorňuje na to, že vztah Jihokorejců se k uprchlíkům mění stejně jako nejizolovanější společnost za ostnatými dráty. Podle Špitálníkové do Severní Koreji došla i ženská emancipace, jen trochu jiným způsobem.

Tygři v klecích na opice: Soukromý chov šelem je třeba regulovat, říká odbornice

„Česko je první zemí v Evropě, kde se podařilo odhalit rozsáhlý nelegální obchod s tygry a produkty z nich,“ říká Pavla Říhová, vedoucí oddělení CITES v rámci České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Podle ní je omezení chovu kočkovitých šelem zapotřebí především v privátních chovech a cirkusech, což upravuje novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Právě v tomto bodu se však někteří senátoři a poslanci rozcházejí.