CNN Prima News červenec

červenec

Výpis příspěvků ke štítku „červenec“

Úmorná vedra jsou tady. Jak teploty vysoko přes třicítku zvládat a na co si dát pozor?

18. července 2022 17:06

Slunce a horké počasí. Přesně taková je vyhlídka na tento týden. Už v pondělí podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teploty atakují tropickou třicítku a v následujících dnech se ještě oteplí. Takové vedro ovšem představuje značnou zátěž pro lidský organismus. Podle mluvčí zdravotnické záchranné služby Jany Poštové by si měly dávat pozor hlavně nejohroženější věkové skupiny. Jak zvládnout horko a co dělat v případě, že se dostaví varovné příznaky?

Do Česka se vrací tropická vedra. Teploty mohou v nadcházejícím týdnu zamířit k 35 °C

14. července 2022 07:16

Do konce pracovního týdne bude převážně zataženo a místy se objeví také přeháňky. Naopak o víkendu si užijeme sluníčka. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se denní teploty vyšplhají až k 27 °C. Letního počasí si užijeme také v nadcházejícím týdnu. Podle meteorologů můžeme naměřit i tropických 35 °C.

Česko se chystá na tropy a teploty dosahující 30 °C. Během týdne se však vrátí i bouřky

13. července 2022 07:47

Středeční den bude slunečný s teplotami dosahujícími až 30 stupňů Celsia. Blíže k víkendu se ovšem podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mírně ochladí, dorazí bouřky i déšť. Denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 25 °C. Se začátkem nového týdne pak můžeme počítat se slunečným počasím. Do Česka také opět dorazí tropy. Teploty se během dne vyšplhají i k 35 °C.

Téměř po jedenácti měsících opět pod stovkou. V neděli přibylo 90 nově nakažených

7. června 2021 08:11
Aktualizováno

Testy v Česku v neděli potvrdily 90 případů koronaviru, nejméně od loňského 13. července. Pod stovkou byl denní přírůstek naposledy loni 19. července. Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, kleslo pod hodnotu 22. Ještě před měsícem bylo nad 100. Snižuje se ve většině krajů. Dávku očkování proti nemoci COVID-19 v neděli dostalo 40 570 lidí, zhruba o desetinu víc než před týdnem a za neděli dosud nejvíce.

Chladné letní ráno přepisovalo rekordy. Na Šumavě mrzlo

13. července 2020 07:59

Pondělní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec v historii měření zaznamenali v Brodě nad Dyjí, Průhonicích, Žatci, Doksanech a na Sněžníku. Teploty se pohybovaly většinou kolem pěti stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě, kde na Kvildě –⁠ Perle v Jezerní slati teplota klesla 3,5 stupně pod bod mrazu. Jde o nejnižší teplotu pro tento den za 34 let měření na této stanici. Český hydrometeorologický ústav to uvedl na Facebooku.

Pražské letiště obnovuje spoje. Během tohoto týdne jde o 43 linek

29. června 2020 17:55

Na Letišti Václava Havla Praha již několik měsíců platí řada ochranných opatření v důsledku koronavirové krize a odbavování na příletech i odletech probíhá za přísných hygienických podmínek. První červencový týden dojde k obnovení leteckých spojení do celkem 34 destinací. Na dalších, již dříve obnovených destinacích, bude spojení posíleno. V následujícím týdnu se tak provoz letiště rozšíří o 43 obnovených linek.