reklama
CNN Prima News červenec

červenec

Výpis příspěvků ke štítku „červenec“

Téměř po jedenácti měsících opět pod stovkou. V neděli přibylo 90 nově nakažených

7. června 2021 08:11
Aktualizováno

Testy v Česku v neděli potvrdily 90 případů koronaviru, nejméně od loňského 13. července. Pod stovkou byl denní přírůstek naposledy loni 19. července. Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, kleslo pod hodnotu 22. Ještě před měsícem bylo nad 100. Snižuje se ve většině krajů. Dávku očkování proti nemoci COVID-19 v neděli dostalo 40 570 lidí, zhruba o desetinu víc než před týdnem a za neděli dosud nejvíce.

Chladné letní ráno přepisovalo rekordy. Na Šumavě mrzlo

13. července 2020 07:59

Pondělní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec v historii měření zaznamenali v Brodě nad Dyjí, Průhonicích, Žatci, Doksanech a na Sněžníku. Teploty se pohybovaly většinou kolem pěti stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě, kde na Kvildě –⁠ Perle v Jezerní slati teplota klesla 3,5 stupně pod bod mrazu. Jde o nejnižší teplotu pro tento den za 34 let měření na této stanici. Český hydrometeorologický ústav to uvedl na Facebooku.

Pražské letiště obnovuje spoje. Během tohoto týdne jde o 43 linek

29. června 2020 17:55

Na Letišti Václava Havla Praha již několik měsíců platí řada ochranných opatření v důsledku koronavirové krize a odbavování na příletech i odletech probíhá za přísných hygienických podmínek. První červencový týden dojde k obnovení leteckých spojení do celkem 34 destinací. Na dalších, již dříve obnovených destinacích, bude spojení posíleno. V následujícím týdnu se tak provoz letiště rozšíří o 43 obnovených linek.

reklama