reklama
CNN Prima News česko-ruské vztahy

česko-ruské vztahy

Výpis příspěvků ke štítku „česko-ruské vztahy“

Kulhánek: Dialog s Ruskem? Musí nás stáhnout ze seznamu nepřátelských zemí

27. června 2021 08:14

Jedním z předpokladů pro seriózní politický dialog s Ruskem by bylo stažení České republiky ze seznamu zemí, které nejsou přátelské, na němž je Česko po boku Spojených států. Řekl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Vztahy s Ruskem by měly podle něj být pragmatické a postavené na vzájemném respektu. Rozhodnutí o jejich směřování ale bude až na příští vládě, míní ministr.

Sledujte ŽIVĚ: Hamáček s Kulhánkem zhodnotí politickou situaci. Vyhostí další diplomaty?

26. dubna 2021 12:43

Jak jsou na tom česko-ruské vztahy? Chystá se další vyhoštění ruských diplomatů z Česka? Aktuální politickou situaci v zemi v pondělí zhodnotí vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD). Sledujte živě tiskovou konferenci sociálních demokratů od 13:00 přímo v tomto článku.

Kulhánek ruskému velvyslanci oznámí další kroky Česka. Jaké varianty jsou ve hře?

21. dubna 2021 11:12
Aktualizováno

Ruského velvyslance v Praze, kterého si předvolal vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), přijme v pondělí večer již nově jmenovaný ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Pro web iDNES.cz to potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO). Dá se očekávat, že Kulhánek naváže na Hamáčkův záměr sdělit velvyslanci protest proti reakci Kremlu poté, co Praha kvůli možnému zapojení ruských agentů do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 vyhostila 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli podle českých úřadů napojeni na ruské tajné služby.

Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček

18. dubna 2021 23:58

Podezření, že do výbuchu ve Vrběticích v roce 2014 byly zapojeny ruské tajné služby, bude mít podle odborníků dopad nejen na politické, ale také na ekonomické vztahy Česka s Ruskem. Může to případně negativně ovlivnit i některé zakázky tuzemských firem, například ze strojírenství. „Zdražení ruského plynu nehrozí, Evropa za něj velmi dobře platí,“ sdělil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Putin je báťuška car, podporujete samoděržaví, vmetl Vondra poslanci KSČM Pawlasovi

19. července 2020 12:37

Jedním z témat nedělní Partie Terezie Tománkové byly česko-ruské vztahy. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) i europoslanec Alexandr Vondra (ODS) současné poměry oznámkovali jako ve škole známkou čtyři (dostatečné). Komunistický poslanec Daniel Pawlas prohlásil, že by si přál jedničku, za což si vysloužil posměšky od Vondry.

Češi nabízejí Rusům jednání k uklidnění sporů, ti to odmítají

8. července 2020 15:59

Představitelé České republiky chtěli současné problémy ve vztazích s Ruskem řešit konzultacemi, z druhé strany však nedostali jedinou odezvu. Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, označil nynější česko-ruské vztahy za zkalené a oznámil, že kontakty s českým vedením se podle něj nyní neplánují.

reklama