reklama

Český Krumlov a Praha plánují změny v přístupu k turistům

Praha nechce být Disneylandem pouze pro turisty. V centru města chce víc obyvatel, obchodů pro místní i služeb. A stejně je na tom i Český Krumlov. Jak toho města hodlají docílit?

reklama

„Praha je dnes úplně jiná. V době pandemie někteří lidé říkali, že vypadá jako za komunistů – šedo, mrtvo, ani noha,“ řekl CNN Prima NEWS Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského. „Před vypuknutím koronavirové krize byla Praha plná turistů. Průměrná obsazenost hotelů v centru Prahy byla k devadesáti procentům,“ pokračoval.

K tématu

„Problémem bylo, že to nebyli turisti, které tu chceme. Byli to takoví ti, co přiletí za levnou letenku, nic tu neutratí a po pár dnech jedou pryč. To bychom chtěli změnit,“ sdělil Adámek. Podle něj je Praha pro turisty z jiných zemí levnou destinací, a proto by se měla nastavit jiná cenová hladina. Dále by chtěl, aby Praha měla zajímavý kulturní program, kterým by lákala vyšší sociální třídu.

A jak to nyní vypadá v Českém Krumlově, kam také hojně jezdí turisté z celého světa? „Atmosféra ve městě se stává oázou. Turisty bychom tu chtěli podržet, aby tu nebyli jen den a půl, ale třeba tři až čtyři dny,“ řekl místostarosta Českého Krumlova Martin Hák.

Český Krumlov také bojuje s regulací sdíleného bydlení typu AirBnb. Hák věří, že situace se zlepšila, navíc podle něj na této platformě funguje i spousta hotelů a nejen soukromých bytů. Více o situaci v Praze a Českém Krumlově se dozvíte v reportáži.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama