Hokejisté v semifinále šampionátu vyzvou Kanadu. Domácí Finy čeká bitva s USA

Čeští hokejisté se v sobotním semifinále mistrovství světa utkají s Kanadou, druhou dvojici tvoří domácí Finsko a tým USA. Česká reprezentace bude hrát od 17:20 SELČ, pořadatelská země si totiž s předstihem rezervovala čas od 13:20. Boje o medaile se uskuteční v Tampere.

Češi postoupili do semifinále po výhře 4:1 nad Německem. Tři góly vstřelili v přesilovkách, když se v úvodních dvou třetinách prosadili David Pastrňák, kapitán Roman Červenka a další útočník David Krejčí. V 54. minutě sice Moritz Seider snížil, ale Jiří Smejkal v čase 58:10 definitivně rozhodl.

Reprezentace postoupila mezi nejlepší čtveřici po třech letech a na cenný kov čeká od bronzu z roku 2012.

„Vidím to jako vítězství charakteru, týmový duch v šatně byl neuvěřitelný. Když jde do tuhého v takovémhle zápase, týmový duch se projeví. Kluci odvedli opravdu dobrou práci, hráli jeden za druhého. Hráli jednotně, týmově, blokovali střely... Byl to vážně výborně odehraný zápas,“ ocenil výkon týmu trenér Kari Jalonen.

Hráči Kanady předvedli ve čtvrtfinále v Tampere skvělý obrat, a přestože prohrávali se Švédskem již 0:3, zvítězili 4:3 v prodloužení. O postupu obhájců titulu do semifinále rozhodl v přesilové hře v čase 60:43 útočník Drake Batherson.

„V průběhu zápasu jsme museli udělali pár změn a myslím si, že si pak vše sedlo,“ konstatoval kanadský kouč Claude Julien.

Kanadské bodování:

1. Červenka (ČR) 8 zápasů/14 bodů (4 branky + 10 asistencí), 2. Dubois (Kan.) 8/12 (7+5), 3. Malgin (Švýc.) 8/12 (5+7), 4. Batheson (Kan.) 8/11 (3+8), 5. Krejčí (ČR) 8/10 (2+8), 6. Cozens (Kan.) 8/9 (4+5), 7. Schneider (Rak.) 7/9 (3+6), 8. Slafkovský (SR) 8/9 (3+6), 9. Lehtonen (Fin.) 8/9 (2+7), 10. Hischier (Švýc.) 8/8 (5+3), 11. Blümel 8/8 (4+4), ...18. Pastrňák (oba ČR) 5/7 (4+3).