reklama

Čeští sportovci přišli o miliony. Důvěřovali firmě, kterou spoluvlastnil Milan Hejduk

Firma HP Next, kterou spoluvlastnil i bývalý hokejista Milan Hejduk a jeho manželka, je v konkurzu. Podle informací webu Blesk.cz svým věřitelům dluží přes 166 milonů korun. Mezi 21 poškozených investorů patří paradoxně mnoho dalších českých sportovců. Kauzou už se zabývá policie.

reklama

Celkem 166 milionů korun a 21 poškozených investorů, mezi které patří například fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, basketbalista Jiří Welsch či hokejový brankář Jiří Trvaj. Všichni své peníze v minulosti investovali do firmy HP Next. Tu spoluvlastnil mimo jiné i hokejista Milan Hejduk.

Podle informací webu Blesk.cz firma své závazky zpočátku plnila. Jenže když během roku 2020 požadoval držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd svůj vklad ve výši 40 milionů korun zpět, měl smůlu.

„Omlouvám se, ale v průběhu živé kauzy se nemůžu k ničemu vyjádřit. Děkuji za pochopení,“ komentoval situaci 45letý olympijský vítěz z Nagana a hokejová ikona Colorada.

„Připomíná to investiční podvod zvaný letadlo. Samozřejmě je otázka, zdali to tak bylo. To musí posoudit orgány činné v trestním řízení. Ty by měly určit, zda se od počátku jednalo o nekalou praktiku, nebo jen nepovedenou investiční záležitost,“ uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Insolvenční návrh byl schválen během letošního srpna. Kauzou už se zabývají příslušné orgány.

Hejduk je členem zlaté hokejové party z Nagana roku 1998 a v roce 2001 s Coloradem získal Stanleyův pohár. S Davidem Pastrňákem je také jediným českým hokejistou, který získal prestižní Maurice Richard Trophy, tedy cenu pro nejlepšího střelce základní části NHL.

Tagy:

Hlavní zprávy

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

reklama

Domácí zpravodajství

STAN navrhl nového ministra průmyslu místo Michalika. Jde o slovenského finančníka

Novým kandidátem hnutí Starosové a nezávislí (STAN) na ministra průmyslu a obchodu je manažer, dlouholetý člen vedení Erste Group a investor Jozef Síkela. Jeho nominaci schválil o víkendu celostátní výbor STAN, informovalo v pondělí hnutí v tiskové zprávě. Síkela v navrhované budoucí sestavě vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN nahradil místopředsedu Starostů Věslava Michalika, který se nominace vzdal minulý týden kvůli spekulacím o svém podnikání.

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

reklama