Čeští sportovci přišli o miliony. Důvěřovali firmě, kterou spoluvlastnil Milan Hejduk

Firma HP Next, kterou spoluvlastnil i bývalý hokejista Milan Hejduk a jeho manželka, je v konkurzu. Podle informací webu Blesk.cz svým věřitelům dluží přes 166 milonů korun. Mezi 21 poškozených investorů patří paradoxně mnoho dalších českých sportovců. Kauzou už se zabývá policie.

Celkem 166 milionů korun a 21 poškozených investorů, mezi které patří například fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, basketbalista Jiří Welsch či hokejový brankář Jiří Trvaj. Všichni své peníze v minulosti investovali do firmy HP Next. Tu spoluvlastnil mimo jiné i hokejista Milan Hejduk.

Podle informací webu Blesk.cz firma své závazky zpočátku plnila. Jenže když během roku 2020 požadoval držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd svůj vklad ve výši 40 milionů korun zpět, měl smůlu.

„Omlouvám se, ale v průběhu živé kauzy se nemůžu k ničemu vyjádřit. Děkuji za pochopení,“ komentoval situaci 45letý olympijský vítěz z Nagana a hokejová ikona Colorada.

„Připomíná to investiční podvod zvaný letadlo. Samozřejmě je otázka, zdali to tak bylo. To musí posoudit orgány činné v trestním řízení. Ty by měly určit, zda se od počátku jednalo o nekalou praktiku, nebo jen nepovedenou investiční záležitost,“ uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Insolvenční návrh byl schválen během letošního srpna. Kauzou už se zabývají příslušné orgány.

Hejduk je členem zlaté hokejové party z Nagana roku 1998 a v roce 2001 s Coloradem získal Stanleyův pohár. S Davidem Pastrňákem je také jediným českým hokejistou, který získal prestižní Maurice Richard Trophy, tedy cenu pro nejlepšího střelce základní části NHL.

Tagy:
Policie ČR byznys investice NHL firma krimi Nagano hokej Pavel Nedvěd Colorado sport sportovci Colorado Avalanche Zdeněk Grygera konkurz Milan Hejduk Zlatuše Hejduková HP Next Jiří Welsch Jiří Trvaj Maurice Richard