firma

Výpis příspěvků ke štítku „firma“

Firma, v jejímž vedení je i Jágr, má zákaz veřejných zakázek. Přesto je dál dostává

21. června 2022 23:32

Kladenská firma Energie, v jejímž vedení figuruje i hokejista Jaromír Jágr, se před několika lety domlouvala na zmanipulování 200milionové zakázky v Lánské oboře. Ta spadá pod Kancelář prezidenta republiky. Zatímco hlavnímu aktérovi kauzy Miloši Balákovi udělil Miloš Zeman prakticky okamžitě milost, trest pro Energii stále platí. Podle rozsudku nesmí dostávat veřejné zakázky. Přesto si u ní pražský dopravní podnik smluvil práce za další téměř tři miliony korun, upozornily Hospodářské noviny.

Láska na pracovišti: Jaká pravidla dodržovat, když vztah kolegů přeroste v něco víc

6. června 2022 11:44

V práci trávíme třetinu života, říká se. Není tedy divu, že z kolegů se stávají přátelé a někdy i něco víc. Milostné vztahy na pracovišti jsou časté a složité téma. Zákon je v Česku nijak nezakazuje a neomezuje, hlavní slovo ovšem mohou mít zaměstnavatelé, kteří si podobné situace mohou ošetřit vlastními vnitřními předpisy. Pravdou je, že bližší vztahy, než je mezi spolupracovníky obvyklé, vzniknou snad v každé firmě. Jeho hlavní aktéři by ale měli vědět, jak se chovat.

Jak si říct o povýšení a dočkat se ho? Sami musíte cítit, že na něj máte

26. května 2022 23:48

Roky se snažíte, svědomitě plníte všechny zadané úkoly, přinášíte nové nápady, pracujete přesčas, jezdíte na služební cesty, práci si berete i domů. A očekáváte, že za to přijde kýžená odměna. Ideálně v podobě povýšení. Někdo má štěstí a skutečně se dočká. Většina lidí se ale musí přihlásit sama. Jak si ale o povýšení říct a jak ho také skutečně dosáhnout?

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

17. května 2022 20:59

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Rodinná firma vlastnící Tisknulevně.cz získala cenu. Tiskárny Čechům plní už řadu let

5. dubna 2022 20:01

Pokud vám někdy došly náplň či toner tiskárny, s velkou pravděpodobností jste nové pořídili na TisknuLevne.cz. Ne každý ale možná ví, že za největším tuzemským specializovaným e-shopem s náplněmi do tiskáren stojí rodinná firma PENDA s.r.o. Za úspěšnou firmou, která letos získala Cenu veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku, stojí její zakladatelé – dva bratři a jejich otec. Nejstarší bratr a hlavní zakladatel Martin Pěnička zastává pozici ředitele.

Gazdík porušuje zákon o střetu zájmů, má podíl ve firmě. Zapomněl jsem, tvrdí ministr

30. března 2022 18:32

Ministr školství a místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík má nadále poloviční podíl ve zlínské firmě Jocheček, upozornil ve středu web Deník N. Zákon o střetu zájmů přitom ukládá ministrům povinnost ukončit veškeré podnikatelské aktivity do 30 dnů od nabytí funkce. Gazdík webu řekl, že na své angažmá ve společnosti zapomněl a podílu se co nejdříve vzdá. Ministrem školství, mládeže a tělovýchovy je Gazdík od loňského 17. prosince.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

17. ledna 2022 11:29

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.