reklama

Smrt, která otřásla celým krajem. V Koryčanech se naposledy rozloučili s mladým hasičem

V Koryčanech na Kroměřížsku ve středu odpoledne proběhlo poslední rozloučení s jedním z tamních dobrovolných hasičů. O život přišel minulý týden během zásahu v rodinném domě, kde unikal plyn. Na obřad dorazilo na dvě stovky smutečních hostů, velkou část tvořili hasiči ze všech koutů Moravy.

reklama

Úderem 13. hodiny město Koryčany utichlo a naposledy se rozloučilo s mladším z dvojice dobrovolných hasičů, která nepřežila výbuch rodinného domu. Na pohřeb dorazily téměř dvě stovky smutečních hostů. Velká část z nich byli hasiči, a to nejenom ze Zlínského kraje.

„Pozůstalým bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast. V kostele je jednotka dobrovolných hasičů obce Koryčany, utvořila čestnou stráž. Na místě jsou kolegové zesnulého i z okolních obcí z jednotek dobrovolných hasičů,“ uvedl mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička.

Poslední rozloučení se zesnulým hasičem si nenechal ujít ani hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. „Je mi to líto, že se musíme scházet u takových událostí, které otřásly celým krajem. Ty dva mladé životy nikdo nenahradí a těžko se hledají slova,“ řekl.

Rozloučení s druhým hasičem bude v sobotu

Na pomoc rodinám zasaženým tragickým výbuchem vznikla také veřejná sbírka. Kromě speciálního bankovního účtu jsou k dispozici také zapečetěné kasičky a ty jsou rozmístěny hned na několika místech přímo v Koryčanech. Pomocnou ruku přidal i Zlínský kraj. „Na radě Zlínského kraje jsme v pondělí odsouhlasili a doporučili zastupitelstvu, aby v listopadu schválilo třímilionovou podporu právě transparentního účtu, který zřídila Charita Kroměříž a město Koryčany,“ popsal Holiš.

Dva zranění hasiči, kteří před týdnem v domě také zasahovali, už jsou mimo ohrožení života. Rozloučení s druhým zesnulým dobrovolným hasičem, který byl velitelem koryčanského sboru, pak proběhne v sobotu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama