reklama

chaty

Výpis příspěvků ke štítku „chaty“

Dostaneš všechno, co chceš, psal Kurz. Za pádem kancléře stojí jediný chytrý telefon

14. října 2021 07:46

Rakouská politická elita komunikovala svými chytrými telefony příliš bezstarostně. Až tak neopatrně, že kancléř Sebastian Kurz musel pod tlakem obvinění z korupce a manipulací odstoupit. Zprávy a chaty Thomase Schmida, bývalého generálního tajemníka ministerstva financí, se ukázaly být pro státní zástupce pokladem. S novými odhaleními v sousední zemi přišel švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.

Flegr: Lidi bych na chaty pustil. Roušky snad odložíme na podzim

26. března 2021 14:14

Aktuální opatření zabrala a pomohla srazit přírůstky nakažených. Nyní je podle evolučního biologa Jaroslava Flegra Česko z nejhoršího téměř venku, stačí jen neudělat zásadní chybu. Země by si podle něj mohla dovolit nějaké rozvolnění, například v podobě návratu dětí do škol, ale pouze v případě, že se výrazně navýší testování PCR testy. Evoluční biolog v pořadu K věci rovněž dodal, že by klidně pustil lidi na jejich chaty.

Na Silvestra mají horské chaty plno. Majitelé se však obávají, že je stát uzavře

9. prosince 2020 06:18

Vánoční svátky a Silvestr se blíží a většina horských chat už má plné rezervace. Mnozí jejich provozovatelé se však obávají, že kvůli zhoršující se pandemické situaci nařídí jejich uzavření. Toto období pro ně totiž představuje zásadní zdroj příjmu. Pokud o ně přijdou a omezení potrvají i část nadcházející zimní sezóny, nemusí se ze špatné finanční situace dostat.

České chataření získává znovu na popularitě. Důvodem není jen koronavirus

13. června 2020 08:14

Chataření volí letos Češi víc než kdy dříve. Budoucnost otevírání hranic řady států je stále nejistá a mnozí tak přestali doufat, že se nařízení ještě v průběhu léta změní. Na dovolenou v tuzemsku se většina lidí těší a chataření sklízí úspěch nejen u starší generace. V uspěchané době vyhledávají i mladí hlavně klid a přírodu.

Požár v Národním parku České Švýcarsko: Všechno bylo v plamenech, popsal revírník

23. května 2020 08:10

Byl poslední, který viděl chaty stát. Pohled, na který lesník Jan Honzík do smrti nezapomene. Když v pátek ráno na pravidelné obhlídce revíru v Národním parku České Švýcarsko přicházel ke známým chatám v lokalitě Na Tokáni, už zdálky slyšel praskání dřeva a bylo cítit teplo. Za malou chvíli už ohnivou apokalypsu viděl na vlastní oči. Nemohl dělat nic, jen volat hasiče a navigovat je na místo.

reklama