reklama

Baldwinova noční můra nekončí. Soud nařídil prohledat herci telefon

Noční můra herce Aleca Baldwina nekončí. Soudce ve čtvrtek vydal příkaz k prohlídce jeho mobilního telefonu. Ze zařízení chce získat veškeré materiály, které souvisí s natáčením filmu Rust. Právě při nácviku jedná ze scén Baldwin stiskl spoušť a smrtelně zranil kameramanku Halynu Hutchinsovou a postřelil režiséra.

reklama

Soudní dokumenty byly zveřejněny ve čtvrtek v okrese Santa Fe. Soudce vydal příkaz, v němž uvádí, že byl Baldwin s jeho právníkem požádán o vydání telefonu. Detektivovi mělo být následně řečeno, aby obstaral příkaz k vydání zařízení, píše web CNN.

Úředníci chtějí z telefonu získat zprávy, výpisy hovorů, fotografie a videa, stejně jako veškeré soukromé zprávy ze sociálních sítí, které souvisí s natáčením filmu Rust. Z příkazu je patrné, že cílem je získat i smazená videa, fotografie a zprávy.

K tragické události, kdy byla Hutchinsová na ranči Bonanza Creek smrtelně postřelena, došlo 21. října při nácviku jedné ze scén. Při střelbě byl zraněn i režisér snímku Joel Souza. Baldwin v rozhovoru pro ABC začátkem týdne sdělil, že měl být ve scéně ozbrojen. Při natahování zbraně s Hutchinsovou probírali, jak má nastavit ruku těsně předtím, než vystřelí.

„Natahoval jsem ruku a říkal: Vidíš to? Vidíš to? Ona chtěla odpovědět, jenže zbraň vystřelila. Pustil jsem kohoutek a zbraň vystřelila,“ vzpomínal herec. Podotkl, že zbraní mířil těsně vedle kamery, jejím směrem, jak mu nařídila. „Držel jsem zbraň tak, jak mi řekla, takže jsem jí nakonec mířil přímo pod podpaží,“ pokračoval.

Na dotaz, proč zbraní mířil na Hutchinsovou a stiskl spoušť, když to nebylo ve scénáři odpověděl: „Nikdy bych na nikoho nemířil a pak stiskl spoušť, nikdy.“

Ve zbrani mělo být šest nábojů

Zbrojířka Hannah Gutierrezová-Reedová vyšetřovatelům řekla, že zbraň vyndala 21. října ráno. Pomáhat jí měl její spolupracovník. Zbraň měla odnést na plac kolem poledne. Podotkla však, že během natáčení, byla zbraň nabita prázdnými náboji.

Před obědem zbrojířka střelnou zbraň nabila pěti prázdnými náboji. Jeden jí prý nešel zasunout, proto po obědě vzala čistič, vše vyčistila a zasunula šestý náboj. „Zbraň jsme na place měli po celou dobu natáčení a nic se nestalo. Při scéně jsem tam nebyla, neměli ani natahovací kladívko,“ pronesla.

Po střelbě vyšetřovatelům řekla, že zkontrolovala zásobník a první náboj, který vytáhla neměl „to“. Odkazovala tím na střelný konec kulky. Následně zkontrolovala i další náboje, všechny ale byly prázdné, uvádí vyšetřovatelé ve spisech. Dodala, že v krabičce s prázdnými náboji mohly být nějaké „vachrlaté“.

Již v minulosti si však na profesní jednání Gutierrezové-Reedové lidé stěžovali. Stu Brumbaug, jeden z klíčových členů štábu filmu „The Old Way“ CNN sdělil, že zbrojířka při natáčení se zbraněmi zacházela bezohledně a naléhal, aby ji z filmu vyhodili. Následně připomněl incident, kdy zbrojířka bez varování vystřelila v blízkosti herce Nicolase Cage.

Tagy:
vyšetřování zbraň střelba mobilní telefon tragédie natáčení soud USA příkaz výstřely Alec Baldwin Rust Halyna Hutchinsová zbrojíř

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama