Baldwinova noční můra nekončí. Soud nařídil prohledat herci telefon

Noční můra herce Aleca Baldwina nekončí. Soudce ve čtvrtek vydal příkaz k prohlídce jeho mobilního telefonu. Ze zařízení chce získat veškeré materiály, které souvisí s natáčením filmu Rust. Právě při nácviku jedná ze scén Baldwin stiskl spoušť a smrtelně zranil kameramanku Halynu Hutchinsovou a postřelil režiséra.

Soudní dokumenty byly zveřejněny ve čtvrtek v okrese Santa Fe. Soudce vydal příkaz, v němž uvádí, že byl Baldwin s jeho právníkem požádán o vydání telefonu. Detektivovi mělo být následně řečeno, aby obstaral příkaz k vydání zařízení, píše web CNN.

Úředníci chtějí z telefonu získat zprávy, výpisy hovorů, fotografie a videa, stejně jako veškeré soukromé zprávy ze sociálních sítí, které souvisí s natáčením filmu Rust. Z příkazu je patrné, že cílem je získat i smazená videa, fotografie a zprávy.

K tragické události, kdy byla Hutchinsová na ranči Bonanza Creek smrtelně postřelena, došlo 21. října při nácviku jedné ze scén. Při střelbě byl zraněn i režisér snímku Joel Souza. Baldwin v rozhovoru pro ABC začátkem týdne sdělil, že měl být ve scéně ozbrojen. Při natahování zbraně s Hutchinsovou probírali, jak má nastavit ruku těsně předtím, než vystřelí.

„Natahoval jsem ruku a říkal: Vidíš to? Vidíš to? Ona chtěla odpovědět, jenže zbraň vystřelila. Pustil jsem kohoutek a zbraň vystřelila,“ vzpomínal herec. Podotkl, že zbraní mířil těsně vedle kamery, jejím směrem, jak mu nařídila. „Držel jsem zbraň tak, jak mi řekla, takže jsem jí nakonec mířil přímo pod podpaží,“ pokračoval.

Na dotaz, proč zbraní mířil na Hutchinsovou a stiskl spoušť, když to nebylo ve scénáři odpověděl: „Nikdy bych na nikoho nemířil a pak stiskl spoušť, nikdy.“

Ve zbrani mělo být šest nábojů

Zbrojířka Hannah Gutierrezová-Reedová vyšetřovatelům řekla, že zbraň vyndala 21. října ráno. Pomáhat jí měl její spolupracovník. Zbraň měla odnést na plac kolem poledne. Podotkla však, že během natáčení, byla zbraň nabita prázdnými náboji.

Před obědem zbrojířka střelnou zbraň nabila pěti prázdnými náboji. Jeden jí prý nešel zasunout, proto po obědě vzala čistič, vše vyčistila a zasunula šestý náboj. „Zbraň jsme na place měli po celou dobu natáčení a nic se nestalo. Při scéně jsem tam nebyla, neměli ani natahovací kladívko,“ pronesla.

Po střelbě vyšetřovatelům řekla, že zkontrolovala zásobník a první náboj, který vytáhla neměl „to“. Odkazovala tím na střelný konec kulky. Následně zkontrolovala i další náboje, všechny ale byly prázdné, uvádí vyšetřovatelé ve spisech. Dodala, že v krabičce s prázdnými náboji mohly být nějaké „vachrlaté“.

Již v minulosti si však na profesní jednání Gutierrezové-Reedové lidé stěžovali. Stu Brumbaug, jeden z klíčových členů štábu filmu „The Old Way“ CNN sdělil, že zbrojířka při natáčení se zbraněmi zacházela bezohledně a naléhal, aby ji z filmu vyhodili. Následně připomněl incident, kdy zbrojířka bez varování vystřelila v blízkosti herce Nicolase Cage.

Tagy: