reklama

Sledujte ZÁZNAM: Jak vláda na nás, tak my na ně. Obejdeme pravidla a otevřeme Česko

Zástupci iniciativy Otevřeme Česko spolu s dalšími živnostníky chtějí v sobotu 23. ledna znovu zprovoznit restaurace, malé obchody i služby, protože se jim nelíbí vládní opatření proti koronaviru. V úterý na tiskové konferenci oznámili, že ve středu založí politické hnutí Otevřeme Česko Chcípl PES. Sledujte tiskovou konferenci ze záznamu v tomto článku.

reklama

„Jsme hrdý a pracovitý národ a dokázali jsme společně zvládnout v historii daleko horší situace, jen nás nesmí řídit nemehla! Věříme, že společně to zase zvládneme. 23. ledna otevřeme Česko, pojďme opět otevřít restaurace, obchody, podnikání, své životy a pojďme se vrátit do normálního světa,“ vyzývají zástupci iniciativy na svých facebookových stránkách.

Opatření vlády označují za chaotická a polovičatá. Podle nich nefungují a fungovat nebudou. Proto chtějí znovu otevřít Česko, vrátit děti do lavic a žít život jako před pandemií. „Vraťme lidem opět svobodu a hrdost. A začněme chránit ty, kteří to chtějí a hlavně potřebují. Společně to dáme a zase se budeme žít v normálním světě,“ vyzýval na Facebooku Jiří Janeček, majitel pivovaru Malý Janek.

Na Staromáku promluvil Klaus, Landa či Suchánek

Iniciativa Otevřeme Česko uspořádala demonstraci na Staroměstském náměstí v neděli 10. ledna. Zúčastnilo se jí téměř tři tisíce demonstrantů. Promluvil tam například bývalý prezident Václav Klaus, zpěvák Daniel Janda nebo herec Michal Suchánek, ale i majitel rebelující restaurace Šeberák Jakub Olbert či lékař Jiří Beran. Protestující jsou přesvědčeni, že vláda situaci v Česku nezlepšuje, ale zhoršuje. I když organizátoři protestu vyzývali lidi, aby měli na Staromáku roušky a dodržovali odstupy, demonstranti se jim vysmáli.

Demonstrace měla podle organizátora Libora Vondráčka donutit vládu k tomu, aby zahájila co nejdřív dialog a zavedla takový program, jenž bude jednoduchý a efektivní na vyplácení všem profesím, které se kvůli opatřením dostaly za pomyslné mříže. Protestující také chtěli, aby vláda přehodnotila opatření a vyhlašovala je cíleně. „Některá omezení podle mnohých nejsou zas tak nezbytná a mají vedlejší škody a negativní efekty,“ řekl CNN Prima NEWS Vondráček.

Na úterní tiskové konferenci zveřejní, jak bude iniciativa Otevřeme Česko postupovat dále.

K tématu

Tagy: demonstrace živnostníci podnikatelé vláda koronavirus Staroměstské náměstí Jakub Olbert Šeberák Jiří Janeček Malý Janek Chcípl pes Otevřeme Česko

Další hlavní zprávy

360°

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel
Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama