reklama
CNN Prima News živnostníci

živnostníci

Výpis příspěvků ke štítku „živnostníci“

O samotesty na koronavirus je zájem. Které supermarkety je prodávají a za kolik?

20. března 2021 10:17

Jako první z potravinářských sítí spustila prodej antigenních testů na covid v první polovině března společnost Kaufland. Od té doby se jejich prodej rozšířil i do jiných řetězců a Češi si od soboty nakoupí antigenní samotestovací sady nově i v prodejnách Lidl. Testy s odběrem vzorku ze slin nabízí za 139 korun. Společnost Billa zařadila testovací sady do sortimentu některých prodejen už ve čtvrtek, od soboty jsou dostupné v celé její síti. Prodej antigenních testů už dříve zahájily i další potravinářské řetězce. Sledují u nich vysokou poptávku a chystají rozšíření nabídky, shodli se zástupci obchodních sítí.

Hamáčku, vedeme 1:0. Chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, vzkazuje Chcípl PES

8. března 2021 07:31

Hamáčku, vedeme 1:0, chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, uvedl po nedělní demonstraci jeden z pořadatelů a zástupce iniciativy Chcípl PES Jakub Oblert. I když policie nedělní protesty na Václavském i Staroměstském náměstí rozpustila krátce po jejich začátku, podle dalšího zástupce Chcípl PES Davida Biskadského se v Praze sešlo kolem čtyř tisíc lidí. Policie 60 z nich zadržela.

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

24. února 2021 23:03
Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Podnikatelé mají dostat o více než 150 korun denně navíc, navrhuje Senát

27. ledna 2021 16:27

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla senátní úpravu odmítnout.

Sledujte ZÁZNAM: Jak vláda na nás, tak my na ně. Obejdeme pravidla a otevřeme Česko

19. ledna 2021 09:47

Zástupci iniciativy Otevřeme Česko spolu s dalšími živnostníky chtějí v sobotu 23. ledna znovu zprovoznit restaurace, malé obchody i služby, protože se jim nelíbí vládní opatření proti koronaviru. V úterý na tiskové konferenci oznámili, že ve středu založí politické hnutí Otevřeme Česko Chcípl PES. Sledujte tiskovou konferenci ze záznamu v tomto článku.

Havlíček: Covid program má volnější pravidla. Peníze dostane více podnikatelů

15. ledna 2021 12:28

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček v pátek na tiskové konferenci slíbil další kompenzace podnikatelům. Od 22. ledna budou moci zažádat o příspěvek na komerční nájem za čtvrté čtvrtletí Třetí výzva programu tak plynule naváže na druhou, která končí 21. ledna. I za říjen, listopad, prosinec bude podpora činit 50 procent. Zahrnuty budou také otevřené provozy s propadem tržeb za čtvrtý kvartál alespoň 66 procent. A o další příspěvek lze zažádat i v programu COVID gastro.

Pod návalem peněz se dusíme, reagují podnikatelé na Babišova slova o obřích náhradách

14. ledna 2021 06:05

Drobné podnikatele pobouřily výroky předsedy vlády Andreje Babiše o štědrých vládních kompenzacích za zavřené provozovny. Tvrdí, že pomoc je nedostatečná a žádat o ni je komplikované. Společně s prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomášem Prouzou se shodují, že daleko efektivněji by fungovaly náhrady počítané podílem tržeb z minulých let.

Babiš: Podnikatelé mi píší, že dostali tolik podpory, kolik by možná ani nevydělali

10. ledna 2021 23:37

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu „Čau lidi“ doporučil demonstrantům ze Staroměstského náměstí, aby šli chvíli pracovat na covidové jednotky v nemocnicích. Na místě pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by prý protest rozpustil. Zmínil také dopisy, které mu píší někteří podnikatelé. Stojí v nich prý, že tolik peněz, kolik dostávají od státu, by možná ani nevydělali.

PAUŠÁLNÍ DAŇ PŘEHLEDNĚ: Můžete ušetřit desetitisíce, ale zbývá pouze několik dní

7. ledna 2021 18:51

Značná část živnostníků má možnost ulevit si od papírování kolem povinných odvodů a ročně ušetřit až desetitisíce korun. Jedna paušální daň a jedna pravidelná měsíční platba jim, pokud zvolí tuto možnost, nahradí jak klasické daňové přiznání, tak i platby na sociální a zdravotní pojištění. Na přihlášení k paušální dani však zbývá pouze několik dní. Přinášíme odpovědi na nejzásadnější otázky kolem této novinky.

reklama