CNN Prima News živnostníci

živnostníci

Výpis příspěvků ke štítku „živnostníci“

Úleva živnostníkům? Ministerstvo financí chce zvýšit limit pro povinnost odvádět DPH

9. května 2022 14:50

Již od příštího roku by se povinnost registrace k placení daně z přidané hodnoty měla vztahovat na podnikatele, jejichž roční obrat dosáhne dvou milionů korun. Stejný limit by se měl týkat také možnosti přechodu do režimu paušální daně. Navrhuje to ministerstvo financí. Podle odborníků jde o správný krok, který drobným podnikatelům výrazně uleví.

Schillerová: Není jasné, jak to bude s kompenzacemi. Nová vláda by měla rychle jednat

22. prosince 2021 20:44

Vláda Petra Fialy (ODS) ve středu představila nová opatření, o kompenzacích pro podnikatele a firmy však neřekla ani slovo. Právě to kritizuje bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO). „U všech kompenzací, kromě kompenzačního bonusu, není jasné, zda a jak budou fungovat. Čekala jsem, že se k nim vláda vyjádří,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM brífinku vedení Bohemia Energy. Nabídne firma dočasně původní ceny?

8. listopadu 2021 09:57

Majitel skupiny Bohemia Energy Jiří Písařík se v pondělí vyjádří k situaci ve firmě. Ta v říjnu ukončila dodávky plynu a elektřiny, čímž zkomplikovala život zhruba 900 tisíc klientů. Podle zjištění webu iDNES.cz by ale firma mohla některým větším odběratelům nabídnout dodávky za původní nasmlouvané ceny. Jenže pouze na pár týdnů a výměnou za to, že pak nebudou požadovat náhradu škody. Tiskovou konferenci můžete sledovat od 11 hodin v tomto článku.

Bohemia Energy nabízí levnější energii na pár týdnů. Kdo přijme, nesmí firmu žalovat

8. listopadu 2021 08:25

Vedení skupiny Bohemia Energy, která v říjnu ukončila dodávky plynu a elektřiny pro zhruba 900 tisíc klientů, se v pondělí v 11 hodin vyjádří k situaci ve firmě. Tiskové konference se má zúčastnit majitel společnosti Jiří Písařík. Kromě domácností a drobných živnostníků se do pasti dostaly i firmy s velkými odběry. Některým z nich už Písařík údajně nabídl, že jim zajistí dodávky za původní nasmlouvané ceny. Jenže pouze na pár týdnů a za to, že po něm nebudou požadovat náhradu škody.

O samotesty na koronavirus je zájem. Které supermarkety je prodávají a za kolik?

20. března 2021 10:17

Jako první z potravinářských sítí spustila prodej antigenních testů na covid v první polovině března společnost Kaufland. Od té doby se jejich prodej rozšířil i do jiných řetězců a Češi si od soboty nakoupí antigenní samotestovací sady nově i v prodejnách Lidl. Testy s odběrem vzorku ze slin nabízí za 139 korun. Společnost Billa zařadila testovací sady do sortimentu některých prodejen už ve čtvrtek, od soboty jsou dostupné v celé její síti. Prodej antigenních testů už dříve zahájily i další potravinářské řetězce. Sledují u nich vysokou poptávku a chystají rozšíření nabídky, shodli se zástupci obchodních sítí.

Hamáčku, vedeme 1:0. Chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, vzkazuje Chcípl PES

8. března 2021 07:31

Hamáčku, vedeme 1:0, chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, uvedl po nedělní demonstraci jeden z pořadatelů a zástupce iniciativy Chcípl PES Jakub Oblert. I když policie nedělní protesty na Václavském i Staroměstském náměstí rozpustila krátce po jejich začátku, podle dalšího zástupce Chcípl PES Davida Biskadského se v Praze sešlo kolem čtyř tisíc lidí. Policie 60 z nich zadržela.

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

24. února 2021 23:03
Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Podnikatelé mají dostat o více než 150 korun denně navíc, navrhuje Senát

27. ledna 2021 16:27

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla senátní úpravu odmítnout.

Sledujte ZÁZNAM: Jak vláda na nás, tak my na ně. Obejdeme pravidla a otevřeme Česko

19. ledna 2021 09:47

Zástupci iniciativy Otevřeme Česko spolu s dalšími živnostníky chtějí v sobotu 23. ledna znovu zprovoznit restaurace, malé obchody i služby, protože se jim nelíbí vládní opatření proti koronaviru. V úterý na tiskové konferenci oznámili, že ve středu založí politické hnutí Otevřeme Česko Chcípl PES. Sledujte tiskovou konferenci ze záznamu v tomto článku.