reklama
CNN Prima News živnostníci

živnostníci

Výpis příspěvků ke štítku „živnostníci“

O samotesty na koronavirus je zájem. Které supermarkety je prodávají a za kolik?

Jako první z potravinářských sítí spustila prodej antigenních testů na covid v první polovině března společnost Kaufland. Od té doby se jejich prodej rozšířil i do jiných řetězců a Češi si od soboty nakoupí antigenní samotestovací sady nově i v prodejnách Lidl. Testy s odběrem vzorku ze slin nabízí za 139 korun. Společnost Billa zařadila testovací sady do sortimentu některých prodejen už ve čtvrtek, od soboty jsou dostupné v celé její síti. Prodej antigenních testů už dříve zahájily i další potravinářské řetězce. Sledují u nich vysokou poptávku a chystají rozšíření nabídky, shodli se zástupci obchodních sítí.

Hamáčku, vedeme 1:0. Chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, vzkazuje Chcípl PES

Hamáčku, vedeme 1:0, chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, uvedl po nedělní demonstraci jeden z pořadatelů a zástupce iniciativy Chcípl PES Jakub Oblert. I když policie nedělní protesty na Václavském i Staroměstském náměstí rozpustila krátce po jejich začátku, podle dalšího zástupce Chcípl PES Davida Biskadského se v Praze sešlo kolem čtyř tisíc lidí. Policie 60 z nich zadržela.

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Podnikatelé mají dostat o více než 150 korun denně navíc, navrhuje Senát

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla senátní úpravu odmítnout.

Havlíček: Covid program má volnější pravidla. Peníze dostane více podnikatelů

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček v pátek na tiskové konferenci slíbil další kompenzace podnikatelům. Od 22. ledna budou moci zažádat o příspěvek na komerční nájem za čtvrté čtvrtletí Třetí výzva programu tak plynule naváže na druhou, která končí 21. ledna. I za říjen, listopad, prosinec bude podpora činit 50 procent. Zahrnuty budou také otevřené provozy s propadem tržeb za čtvrtý kvartál alespoň 66 procent. A o další příspěvek lze zažádat i v programu COVID gastro.

Babiš: Podnikatelé mi píší, že dostali tolik podpory, kolik by možná ani nevydělali

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu „Čau lidi“ doporučil demonstrantům ze Staroměstského náměstí, aby šli chvíli pracovat na covidové jednotky v nemocnicích. Na místě pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by prý protest rozpustil. Zmínil také dopisy, které mu píší někteří podnikatelé. Stojí v nich prý, že tolik peněz, kolik dostávají od státu, by možná ani nevydělali.

PAUŠÁLNÍ DAŇ PŘEHLEDNĚ: Můžete ušetřit desetitisíce, ale zbývá pouze několik dní

Značná část živnostníků má možnost ulevit si od papírování kolem povinných odvodů a ročně ušetřit až desetitisíce korun. Jedna paušální daň a jedna pravidelná měsíční platba jim, pokud zvolí tuto možnost, nahradí jak klasické daňové přiznání, tak i platby na sociální a zdravotní pojištění. Na přihlášení k paušální dani však zbývá pouze několik dní. Přinášíme odpovědi na nejzásadnější otázky kolem této novinky.

reklama