CNN Prima News Choceň

Choceň

Výpis příspěvků ke štítku „Choceň“

Obří výskyt ptačí chřipky u Chocně. K likvidaci poputuje 70 tisíc slepic a kohoutů

V komerčním chovu firmy Mach Drůbež u Chocně se objevila ptačí chřipka. Nutné bude zlikvidovat téměř 70 tisíc slepic a kohoutů. Řekl to Radek Axmann z Krajské veterinární správy v Pardubicích. O výskytu ptačí chřipky v komerčním chovu informoval na síti X také ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), který k tomu v 18:30 promluví spolu s ústředním ředitelem Státní veterinární správy Zbyňkem Semerádem na briefingu v Litomyšli.

Vlak najel do hákovnice. Porucha ochromila železniční dopravu na Orlickoústecku

Aktualizováno

Kvůli poruše trakčního vedení byl zhruba od 13:00 zastavený provoz na železničním koridoru v úseku Choceň – Ústí nad Orlicí. Provoz byl po odstranění poruchy před 15:00 obnoven. Rychlíky nabraly zpoždění až dvě hodiny. Vlak najel do takzvané hákovnice, která se používá jako bezpečnostní prvek při opravách na trati. Vlak tak poškodil svůj sběrač proudu i trakční vedení.

Lidem dochází trpělivost se zpožďováním vlaků. Sníží Kupka platy ve Správě železnic?

Cestování vlakem po Česku začíná být v posledních týdnech dobrodružstvím pro otrlé povahy. Hlavní trať mezi Prahou a Ostravou je osázena několika výlukami, kvůli kterým nabírají vlaky více než hodinová zpoždění. A není jedinou, kde soupravy více stojí, než jedou. Cestujícím dochází trpělivost a stěžují si i na to, že nedostávají o zpožděních dostatečné informace. Ministerstvo dopravy chce změnit systém odměn ve vedení Správy železnic (SŽ).

Na otevření nákupního centra přijely stovky lidí. Kvůli špatné kolaudaci bylo zavřeno

Stovky lidí se těšily na čtvrteční otevření nového obchodního centra v Chocni na Orlickoústecku. Po příjezdu na místo v ranních hodinách však zjistili, že nákupní park je zavřený. Na vině jsou problémy s kolaudací, o nichž se potenciální klienti mohli dozvědět až ve středu večer. Na místě tak hostesky musely nedočkavé zákazníky poslat domů.