CNN Prima News Christchurch

Christchurch

Výpis příspěvků ke štítku „Christchurch“

Bič na potírání terorismu. Sociální sítě budou mít hodinu na smazání příspěvku

Policisté dostanou nový nástroj na potírání teroristického obsahu na internetu. Budou moci nařídit provozovateli stránek, aby příspěvek do jedné hodiny smazal. Počítá s tím zákon, který připravilo ministerstvo vnitra. V souvislosti s odporem proti koronavirovým opatřením přitom v Česku padla v uplynulých týdnech hned dvě obvinění kvůli šíření teroristického obsahu.

Teroristický útok na Novém Zélandu. Islamista pobodal v supermarketu šest lidí

Aktualizováno

Policisté na Novém Zélandu v pátek zastřelili muže, který v supermarketu v jednom z obchodních center v Aucklandu pobodal šest lidí. Útočník byl inspirovaný ideologií teroristické organizace Islámský stát (IS), řekla premiérka Jacinda Ardernová, podle které šlo o teroristický čin. Extremista původem ze Srí Lanky byl novozélandským bezpečnostním úřadům znám, nepřetržitě ho sledovaly.

Sokol o trestu za schvalování terorismu: Výrok to byl hloupý, ale o podporu činu nešlo

Výrok muže, kterému v Ostravě krajský soud udělil dvouletou podmínku za schvalování terorismu, byl hloupý, ale o podporu terorismu nešlo. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl právník Tomáš Sokol, který považuje za podivnou také trestní sazbu u daného případu, kdy muži hrozilo až 15 let ve vězení. Zákonodárci by se nad tím podle něj měli v budoucnu zamyslet.

Do každej mešity granát, napsal muž. Soud mu za schvalování terorismu uložil podmínku

S dvouletou podmínkou odešel od ostravského krajského soudu Slovák Milan Lalik, který na sociálních sítích podporoval teroristický čin na Novém Zélandu. Obžalovanému přitom hrozilo dlouholeté vězení. Ale díky dohodě o vině a trestu a také proto, že i jiné soudy, naposledy Vrchní soud v Olomouci, už řekly, že trestní sazba je v těchto případech neúměrně vysoká, odešel s podmínkou.

Dobrá práce, chválil Čech teroristu z Christchurche. Odvolací soud mu výrazně snížil trest

Za podporu a propagaci terorismu ve čtvrtek olomoucký vrchní soud snížil 22letému Benediktu Čermákovi trest z původních šesti let vězení na tříletý trest s podmíněným odkladem na dobu čtyř let. Muž podle rozsudku před dvěma lety v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z března roku 2019 na Novém Zélandu. Komentář napsal pod videem zachycujícím útočníka na dvě mešity v novozélandském Christchurchi; při útoku zahynulo pět desítek lidí.

Šest let vězení za dvě věty na Facebooku. Čech dostal trest za oslavu útoku na Zélandu

K šesti letům vězení za propagaci terorismu odsoudil Krajský soud v Brně muže, který v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z roku 2019 na Novém Zélandu. Uvedl to pro web iDnes.cz. Rozsudek není pravomocný, odsouzený se podle webu chce odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci. V souvislosti se schvalováním útoku na dvě mešity v novozélandském Christchurchi řešily české soudy víc podobných případů, obžalovaní ale dosud dostávali podmíněné tresty.