CNN Prima News Christchurch

Christchurch

Výpis příspěvků ke štítku „Christchurch“

Bič na potírání terorismu. Sociální sítě budou mít hodinu na smazání příspěvku

20. února 2022 22:51

Policisté dostanou nový nástroj na potírání teroristického obsahu na internetu. Budou moci nařídit provozovateli stránek, aby příspěvek do jedné hodiny smazal. Počítá s tím zákon, který připravilo ministerstvo vnitra. V souvislosti s odporem proti koronavirovým opatřením přitom v Česku padla v uplynulých týdnech hned dvě obvinění kvůli šíření teroristického obsahu.

Teroristický útok na Novém Zélandu. Islamista pobodal v supermarketu šest lidí

3. září 2021 07:47
Aktualizováno

Policisté na Novém Zélandu v pátek zastřelili muže, který v supermarketu v jednom z obchodních center v Aucklandu pobodal šest lidí. Útočník byl inspirovaný ideologií teroristické organizace Islámský stát (IS), řekla premiérka Jacinda Ardernová, podle které šlo o teroristický čin. Extremista původem ze Srí Lanky byl novozélandským bezpečnostním úřadům znám, nepřetržitě ho sledovaly.

Sokol o trestu za schvalování terorismu: Výrok to byl hloupý, ale o podporu činu nešlo

27. května 2021 23:33

Výrok muže, kterému v Ostravě krajský soud udělil dvouletou podmínku za schvalování terorismu, byl hloupý, ale o podporu terorismu nešlo. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl právník Tomáš Sokol, který považuje za podivnou také trestní sazbu u daného případu, kdy muži hrozilo až 15 let ve vězení. Zákonodárci by se nad tím podle něj měli v budoucnu zamyslet.

Do každej mešity granát, napsal muž. Soud mu za schvalování terorismu uložil podmínku

27. května 2021 19:24

S dvouletou podmínkou odešel od ostravského krajského soudu Slovák Milan Lalik, který na sociálních sítích podporoval teroristický čin na Novém Zélandu. Obžalovanému přitom hrozilo dlouholeté vězení. Ale díky dohodě o vině a trestu a také proto, že i jiné soudy, naposledy Vrchní soud v Olomouci, už řekly, že trestní sazba je v těchto případech neúměrně vysoká, odešel s podmínkou.

Dobrá práce, chválil Čech teroristu z Christchurche. Odvolací soud mu výrazně snížil trest

20. května 2021 10:58

Za podporu a propagaci terorismu ve čtvrtek olomoucký vrchní soud snížil 22letému Benediktu Čermákovi trest z původních šesti let vězení na tříletý trest s podmíněným odkladem na dobu čtyř let. Muž podle rozsudku před dvěma lety v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z března roku 2019 na Novém Zélandu. Komentář napsal pod videem zachycujícím útočníka na dvě mešity v novozélandském Christchurchi; při útoku zahynulo pět desítek lidí.

Pospíšil: Schvalování terorismu trestejme, ale šest let vězení dáváme za znásilnění

19. března 2021 14:03

Schvalování terorismu má být trestně stíháno, ale dostat za něj šest let nepodmíněně je nepřiměřeně přísné. V pořadu Nový den to řekl europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (TOP 09). Pozastavuje se především nad tím, že šest let vězení se v Česku dává například za znásilnění a v některých případech za vraždu.

Šest let vězení za dvě věty na Facebooku. Čech dostal trest za oslavu útoku na Zélandu

19. března 2021 10:47

K šesti letům vězení za propagaci terorismu odsoudil Krajský soud v Brně muže, který v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z roku 2019 na Novém Zélandu. Uvedl to pro web iDnes.cz. Rozsudek není pravomocný, odsouzený se podle webu chce odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci. V souvislosti se schvalováním útoku na dvě mešity v novozélandském Christchurchi řešily české soudy víc podobných případů, obžalovaní ale dosud dostávali podmíněné tresty.