reklama
CNN Prima News Christchurch

Christchurch

Výpis příspěvků ke štítku „Christchurch“

Sokol o trestu za schvalování terorismu: Výrok to byl hloupý, ale o podporu činu nešlo

27. května 2021 23:33

Výrok muže, kterému v Ostravě krajský soud udělil dvouletou podmínku za schvalování terorismu, byl hloupý, ale o podporu terorismu nešlo. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl právník Tomáš Sokol, který považuje za podivnou také trestní sazbu u daného případu, kdy muži hrozilo až 15 let ve vězení. Zákonodárci by se nad tím podle něj měli v budoucnu zamyslet.

Do každej mešity granát, napsal muž. Soud mu za schvalování terorismu uložil podmínku

27. května 2021 19:24

S dvouletou podmínkou odešel od ostravského krajského soudu Slovák Milan Lalik, který na sociálních sítích podporoval teroristický čin na Novém Zélandu. Obžalovanému přitom hrozilo dlouholeté vězení. Ale díky dohodě o vině a trestu a také proto, že i jiné soudy, naposledy Vrchní soud v Olomouci, už řekly, že trestní sazba je v těchto případech neúměrně vysoká, odešel s podmínkou.

Dobrá práce, chválil Čech teroristu z Christchurche. Odvolací soud mu výrazně snížil trest

20. května 2021 10:58

Za podporu a propagaci terorismu ve čtvrtek olomoucký vrchní soud snížil 22letému Benediktu Čermákovi trest z původních šesti let vězení na tříletý trest s podmíněným odkladem na dobu čtyř let. Muž podle rozsudku před dvěma lety v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z března roku 2019 na Novém Zélandu. Komentář napsal pod videem zachycujícím útočníka na dvě mešity v novozélandském Christchurchi; při útoku zahynulo pět desítek lidí.

Pospíšil: Schvalování terorismu trestejme, ale šest let vězení dáváme za znásilnění

19. března 2021 14:03

Schvalování terorismu má být trestně stíháno, ale dostat za něj šest let nepodmíněně je nepřiměřeně přísné. V pořadu Nový den to řekl europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (TOP 09). Pozastavuje se především nad tím, že šest let vězení se v Česku dává například za znásilnění a v některých případech za vraždu.

Šest let vězení za dvě věty na Facebooku. Čech dostal trest za oslavu útoku na Zélandu

19. března 2021 10:47

K šesti letům vězení za propagaci terorismu odsoudil Krajský soud v Brně muže, který v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z roku 2019 na Novém Zélandu. Uvedl to pro web iDnes.cz. Rozsudek není pravomocný, odsouzený se podle webu chce odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci. V souvislosti se schvalováním útoku na dvě mešity v novozélandském Christchurchi řešily české soudy víc podobných případů, obžalovaní ale dosud dostávali podmíněné tresty.

Soud zmírnil trest za schvalování teroristického útoku. Muž dostal 2,5letou podmínku

17. září 2020 12:17

Šestatřicetiletý Leoš Machálek dostal za schvalování teroristického útoku v Christchurchi dvouapůlletou podmínku se zkušební dobou čtyři roky. Odvolací soud snížil muži původně uložený tříletý podmíněný trest, přestože se sám neodvolal. Zamítl naopak odvolání státního zástupce, který požadoval uložení pětiletého vězení.

Jsi odpad společnosti, vyslechl si útočník z Christchurche. Obhajovat se nebude

26. srpna 2020 18:49

Devětadvacetiletý útočník Brenton Tarrant se rozhodl u Nejvyššího soudu v Christchurchi nevypovídat. Oznámil to poté, co během tří dnů před soudem vypovídalo 90 přeživších a příbuzných celkem 51 obětí masové střelby ve dvou novozélandských mešitách loni v březnu. Namísto toho přečte ve čtvrtek za Tarranta právník písemné prohlášení. Terorista se rozhodl mlčet až do vynesení rozsudku.

Soud uložil ženě za schvalování útoků na Novém Zélandu podmínku

1. června 2020 10:26

Pražský městský soud v pondělí uložil Renátě Pelikánové dvouletý podmíněný trest za to, že na Facebooku chválila pachatele teroristického útoku na mešity v novozélandském Christchurchi. Uznal ji vinnou z podpory a propagace terorismu. Státní zástupce, který navrhoval poslat Pelikánovou do vězení, se na místě odvolal. Sedmačtyřicetiletá žena u soudu uvedla, že svého příspěvku lituje. Odvolání proti verdiktu se vzdala.

reklama