reklama

Chtěla vědět, jak tatínek zemřel. Reportér CNN mluvil s matkou dcery George Floyda

USA zachvátily po násilné smrti George Floyda bouřlivé nepokoje. Demonstranti už přes týden v ulicích amerických měst protestují proti policejní brutalitě. Omar Jimenez, reportér CNN, kterého minulý pátek policisté zatkli přímo během živého vysílání protestů v Minneapolisu, hovořil s Roxie Washingtonovou, matkou Floydovy šestileté dcery Gianny.

reklama

„I když od Floydovy smrti uběhl už více než týden, bolest, kterou pozůstalí prožívají, je pořád velmi silná,“ řekl reportér CNN. Roxie Washingtonová, matka Floydovy šestileté dcery Gianny, uvedla, že dceři nejprve nechtěla o smrti jejího otce říct, protože nevěděla, jak by jí to měla sdělit.

„Potom jsem se ale dívala na rozhovor v televizi a Gianna stála za dveřmi a poslouchala. Když jsem ji šla zkontrolovat, řekla mi: Maminko, něco se děje s mojí rodinou. Pořád v televizi slyším tatínkovo jméno. Chtěla vědět, jak tatínek zemřel. Dokázala jsem jí jen říct, že nemohl dýchat,“ řekla Washingtonová a rozplakala se.

K tématu

Washingtonová, která s Floydem nežila, v rozhovoru pro CNN také uvedla, že nedávno přišla o svou matku. „Pověděla jsem dceři, že babička si tatínka vzala s sebou. Na to mi Gianna řekla, že je připravená odejít do nebe, protože chce být se svým tatínkem a babičkou,“ popsala Washingtonová.

I policisté by měli mít strach, že budou zatčeni

Rozhovoru se zúčastnili také Stephen Jackson, basketbalový hráč NBA a Floydův dlouholetý přítel, a L. Chris Stewart, advokát, který Floydovu rodinu v případu zastupuje. „Tyto slzy způsobila opravdová bolest. Zastavit je můžeme jedině tak, že pachatelé takových činů budou řádně odsouzeni,“ naléhal Jackson.

S jeho názorem souhlasil i Stewart. „Jde o odpovědnost. Když policista někomu ublíží, tak ho zatknou, ne, že ho pouze vyhodí z práce. I oni by měli mít strach, že půjdou do vězení, ne se jen obávat, že je převelí do jiného okresu. Protože tak to bývá,“ uvedl advokát.

K tématu

Floyd se podle Washingtonové do Minneapolisu v Minnesotě přistěhoval z Houstnu, města ve státě Texas. Jak uvádí Giannina matka, chtěl tam najít lepší práci a život. Ačkoli Floyd s Washingtonovou už nežil, o svou rodinu se prý nikdy nepřestal zajímat.

Floyd zemřel minulé pondělí poté, co ho dnes už bývalý policista Derek Chauvin dusil, když mu klečel na krku. Afroameričan mu přitom několikrát opakoval, že nemůže dýchat, policista na něm však klečel dál. Chauvin je nyní ve vazbě.

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chtěl v ulicích Prahy při demonstraci odpůrců vládních opatření vidět krev, a proto na protestující vyslal policisty. Tvrdí to nezařazený poslanec Lubomír Volný, který protestní akci pořádal. Demonstraci policisté brzy po jejím zahájení rozpustili kvůli tomu, že lidé neměli dodržovat nařízená opatření. Sám Volný posléze skončil na policejní služebně, ze které byl během odpoledne propuštěn.

Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Neschválený ivermektin není možné podat všem, uvedl Blatný. Sám by si lék nevzal
Další články
reklama
reklama