Bestiální útok pitbula na dítě v Maďarsku: Dvouletý hoch bojuje o život, psa čeká utracení

Antonin Roos
  • Akt. 24. čvc 2024, 12:30
  • • 24. čvc 2024, 11:09

  • Maďarská policie vyšetřuje okolnosti pátečního útoku pitbula na dvouletého chlapce ve městě Rajka. Incident se odehrál na společném dvoře mezi řadovými domky. Chlapeček byl vážně pokousán na tváři i na jiných částech těla a nyní bojuje v nemocnici o život. Psa pravděpodobně čeká utracení, uvedla slovenská a maďarská média.

    Podle webu startitup.sk byl napadeným dítětem slovenský chlapec. Hrozivý incident se stal ve chvíli, kdy si hrál na dvoře při návštěvě u příbuzných, upřesnil maďarský web RTL.

    ČTĚTE DÁLE: Exploze auta v Moskvě. Voják, který sloužil na Ukrajině, přišel o nohy. Mluví se o agentech

    „Dítě jsme oživovali a intubovali. Do nemocnice byl hoch transportován vrtulníkem,“ uvedl mluvčí záchranářů Pál Győrfi. Chlapec je v současné chvíli v nemocnici ve městě Györ, informoval deník Nový Čas. Bližší informace o jeho stavu zatím nejsou známy. Maďarská policie vyšetřuje majitele psa z podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

    Agresivní pes je v současné chvíli pod dohledem veterinářů, kteří zkoumají možné příčiny nebezpečného chování. „Pitbulteriér má pět let a momentálně je ve městě Mosonmagyaróvár na pozorování, které potrvá asi 14 dnů. Následně bude s největší pravděpodobností utracen,“ uvedla ve vyjádření pro média kancelář starosty města Rajka. „Konkrétně s tímto psem jsme dříve neevidovali žádné problémy,“ dodali představitelé radnice.

    S případy napadení lidí psy se v uplynulých měsících zabývala i česká policie. Například postrachem Žandova na Českolipsku se stal agresivní kříženec honáckých psů, který již dříve ukousl ucho jedné ženě a letos v dubnu napadl dítě a dospělého muže. Ve Žďáru nad Sázavou pak ve stejném měsíci nezvladatelné zvíře brutálně napadlo postarší ženu. Napadené důchodkyni musela být následkem vážných zranění dokonce amputována noha.

    MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Endiaron to má nahnuté. Evergreen českých lékárniček se už vůbec nemusí vrátit na trh