Umírající slovenský herec vyřkl poslední dvě přání. Lékaři mu dávají poslední dny života

Slovenský herec Marcel Nemec, který svádí boj se zákeřnou rakovinou, je připravený odejít. Lékaři mu dávají poslední dny života, jak se svěřil webu Nový Čas. Nechce však, aby ho lidé litovali. V emotivním rozhovoru vysvětlil, že smrt pro něj bude vykoupením.

Rakovina se známému herci v posledních měsících dostala i do jater. Ačkoliv je slabý a má kvůli poslednímu stádiu onemocnění velké bolesti, zůstává klidným. Se svou situací je zcela smířený. „Všechno na mou oslavu života, nebo tedy na poslední rozloučení, je připravené. Vím, že ten čas přišel, takže děkuji za všechno. Takhle to je. A takto to má být, tečka,“ řekl oblíbený slovenský herec pro server Nový Čas.

ČTĚTE TAKÉ:  Známý slovenský herec oznámil krutou diagnózu. Přemýšlí o svém pohřbu

„Odchází mi pruhovaná svalovina, počůrávám se. A děkuji Bohu za to, že mám úžasnou psychiku. Jinak bych se zhroutil," uvedl již dříve nemocný Nemec. Od té doby se jeho zdraví výrazně zhoršilo. Rakovina se během uplynulých měsíců rozšířila a metastáze se objevily také v dalších vnitřních orgánech.

Nemec má poslední dvě přání

Marcel Nemec před svým odchodem na věčnost má dvě poslední přání. „Chci, aby maminka měla klid a nikdo ji neobtěžoval, stejně tak ani bratra a neteřinku. Můj odchod je otázkou několika dní,“ svěřil se v emotivní zpovědi.

Jeho druhým přáním je, aby se lidé smáli. „Úsměv na tváři a láska je to, co tu po mně zůstává. Takže prosím, usmívejte se a povinně rozdávejte lásku třikrát denně. Dvacet kapek ráno, k obědu i večer," vzkázal svým fanouškům.

Poslední chvíle chce strávit doma po boku maminky

Poslední chvíle svého života touží strávit doma v pokoji s milovanou maminkou. „Čas strávený s ní mi dodává sílu, radost a chuť do života. Děkuji za to. Čím jsem starší, tím se z nás stávají větší parťáci,“ uvedl Nemec. „Je to vzácné mít svou maminku, kterou můžete kdykoliv obejmout a povědět jí, že ji milujete. A jak se o mě stará. Vyváří mi nejlepší vývary, které jsem kdy ve svém životě jedl,“ dodal herec, kterému lékaři v lednu 2022 oznámili, že má rakovinu slepého střeva.

Marcel Nemec rozhodně nechce, aby ho lidé litovali a smutnili nad jeho osudem. Odchod na věčnost je totiž pro něho vysvobozením.

Svou hereckou kariéru naprosto miloval. V bratislavském divadle La Komika si 26. ledna odehrál své poslední představení, díky čemuž se mohl se svými fanoušky navždy rozloučit z divadelních prken.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Začala jsem věřit, že vše dobře dopadne, říká Slováčková. Prozradila, kde bere energii

Tagy: