CNN Prima News článek

článek

Výpis příspěvků ke štítku „článek“

Varšava kvůli výbuchu u hranic aktivovala čl. 4 smlouvy NATO. Co to znamená v praxi?

15. listopadu 2022 23:31

Varšava i další západní země se zabývají otázkou, jak zareagovat na explozi, ke které došlo na východě Polska a při které zemřeli dva lidé. Způsobit ji podle některých zdrojů měly ruské rakety. Kreml veškerá nařčení kategoricky popírá. Polský premiér Mateusz Morawiecki svolal mimořádné zasedání vlády. Ve středu se také na základě článku 4 smlouvy Severoatlantické aliance sejdou velvyslanci NATO. Co aktivace článku 4 znamená v praxi?

Schvaloval žhářský útok v Bohumíně a rasisticky urážel jeho oběti. Hrozí mu vězení

29. ledna 2021 22:55

Policisté obvinili 43letého muže z několika trestných činů poté, co během požáru v panelovém domě v Bohumíně napsal komentář pod článkem na internetu, ve kterém žhářský útok nejen schvaloval, ale navíc rasisticky a nenávistně urážel jeho oběti. Při požáru zemřelo jedenáct lidí, včetně tří dětí. Za své výroky může muž strávit několik let ve vězení.

Havlová čtyři miliony nedostane. Soud zrušil výrok o odškodnění za článek o nevěře

4. ledna 2021 11:06

Nejvyšší soud zrušil verdikt, podle kterého mělo vydavatelství Bauer Media vyplatit herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun. Výše odškodnění za článek v bulvárním Pestrém světě výrazně převýšila náhrady přiznávané za jiné zásahy do osobnostních práv, což byla podle tribunálu chyba. Znovu musí rozhodovat Vrchní soud v Praze, uvádí rozhodnutí zpřístupněné na úřední desce.

Neumí přiznat chybu, řekla Kaslová k Zemanově výroku, že Peroutkův článek určitě četl

7. září 2020 21:34

Omyl nepřichází v úvahu, říká prezident Miloš Zeman o podle všeho neexistujícím článku Hitler je gentleman, který měl napsat novinář Ferdinand Peroutka. Neumí si přitom vysvětlit, proč se článek nenašel. Peroutkova vnučka Terezie Kaslová pro CNN Prima News jeho postoj komentovala slovy, že Miloše Zemana „nezdobí ctnost schopnosti omluvit se a přiznat svou chybu“.