Tragédie v Polsku. Při požáru domu zemřela hvězda seriálu Čtyři z tanku a pes

Při požáru rodinného domu zemřel polský herec Piotr Wysocki. Bylo mu 87 let. Nikdo jiný se při tragédii nezranil. Hercovo úmrtí na sociálních sítích potvrdil i jeho syn. Wysocki se v Česku proslavil svou rolí poručíka Kozuba v legendárním polském seriálu Čtyři z tanku a pes.

Požár vypukl v neděli okolo osmé hodiny ráno v obci Trzciniec v Lubelském vojvodství. Na místo dorazilo 30 hasičů z osmi jednotek. Policie našla tělo, později informovala, že se jednalo o herce Piotra Wysockiho.

ČTĚTE TAKÉ: Řidičák měl jen pár týdnů. Mladík otočil auto na střechu, 18letá dívka nepřežila

„Při požáru zahynul filmový a divadelní herec Piotr Wysocki,“ potvrdila mluvčí místní policie Edyta Žur. Úmrtí herce později potvrdil na Facebooku i jeho syn. „Dnes zemřel Piotr Wysocki. Herec lublinského jeviště a filmového plátna, duše souboru. Můj otec,“ napsal Jan Niewada-Wysocki.

Zmarł Piotr Wysocki - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza...

Posted by Brama Grodzka (Grodzka Gate) on Sunday, March 26, 2023

Na místě nyní pracují vyšetřovatelé, kteří se snaží zjistit, proč začalo hořet. Okolnosti požáru jsou zatím nejasné. Wysocki podle polských médií v domě žil několik let.

Wysocki se narodil 13. dubna 1936 v Toruni. Studoval na Vyšší divadelní škole ve Varšavě nebo na Státní vysoké škole divadelní Ludwika Solského v Krakově. Mezi lety 1969 a 2001 působil v Divadle Julia Osterwy v Lubinu.

Českým divákům nejvíc utkvěl v roli poručíka Kozuba v legendárním polském seriálu Čtyři z tanku a pes. Dále zářil ve filmech Popely nebo Osmdesát husarů. Naposledy se v televizi objevil v epizodě seriálu Na signálu v roce 2018.

Polsko výrazně zvýšilo investice do armády, jak masivní zbrojení hodnotí kancelář polského premiéra?

Tagy: