reklama

Člen ochranky smrtelně zranil hokejového fanouška. Ve vězení stráví pět let

Vrchní soud v Olomouci poslal na pět let do vězení bývalého člena ochranky havířovského hokejového klubu. Ten předloni jedinou ranou srazil k zemi opilého fanouška, který na následky zranění zemřel v nemocnici. Krajský soud přitom v září mladíkovi uložil pětiletou podmínku. Státní zástupce se tehdy proti rozhodnutí odvolal. Současný rozsudek už je pravomocný.

reklama

Předloňský hokejový zápas Havířova s Frýdkem-Místkem skončil smrtí fanouška. Pětačtyřicetiletého muže tehdejší člen ochranky David Slonka vyvedl po druhé třetině ze stadionu ven a pak jej praštil.

Opilý fanoušek po ráně upadl nešťastně na zem a následně zemřel v nemocnici na krvácení do mozku. Slonka se u soudu hájil tím, že mu fanoušek nadával a vyhrožoval. Svého činu bývalý člen ochranky litoval.

„Obžalovaný při zajišťování pořadatelské služby nečekaně a razantně udeřil poškozeného otevřenou dlaní do hlavy. Poškozený upadl a poté zraněním podlehl v nemocnici na základě krvácení do mozku,“ konstatoval mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik. „Byl to dobrý kamarád. Každý o něm mluví, že to byl opilec, ale nebyl,“ uvedl jeden z přátel oběti.

Státní zástupce se odvolal

Od Krajského soudu v Ostravě odešel útočník s pětiletou podmínkou. Nejednalo se ale o konečný rozsudek. Státní zástupce Jaroslav Kouřil totiž podal odvolání proti podmíněnému trestu. Slonka si podle něj zasloužil daleko přísnější.

„Zde nebyly žádné mimořádné okolnosti, které by opravňovaly soud snížit trest pod dolní hranici zákonné trestní sazby,“ zmínil Kouřil. Vrchní soud nakonec odvolání státního zástupce vyhověl. Slonka tak stráví za mřížemi pět let. Úterní rozsudek už je pravomocný.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama

Domácí zpravodajství

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama