člun

Výpis příspěvků ke štítku „člun“

Kanárské ostrovy čelí náporu migrantů. Jejich počet se blíží rekordu z roku 2006, tvrdí úřady

Přes 500 migrantů bylo zachráněno ze čtyř člunů ve vodách Atlantského oceánu nedaleko Kanárských ostrovů. Dva lidé byli mrtví a dva zemřeli po převozu do nemocnice. S odvoláním na španělské úřady o tom v sobotu informovala agentura Reuters, podle níž se tak počet lidí, kteří letos připluli na toto souostroví, přiblížil rekordu z roku 2006.

Tragická smrt šéfky nakladatelství Harryho Pottera. Při nehodě člunu ji zabil lodní šroub

Při tragické nehodě na moři zemřela Adrienne Vaughanová, šéfka americké sekce nakladatelství Bloomsbury Publishing. Jeho původní britská pobočka vydala ve Spojeném království legendární ságu o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Ředitelka společnosti vypadla na dovolené v Itálii ze člunu při srážce s větší výletní lodí. Vážná zranění utrpěl i její manžel, děti vyvázly v pořádku. Kapitán člunu byl podle informací italských úřadů pod vlivem drog a alkoholu.

Drsné záběry z bojů: Výzvědná mise Rusů skončila neslavně, na člun si počíhali „Terminátoři“

Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda se podílela na likvidaci ruské sabotážní průzkumné skupiny, která působila na březích řeky Dněpr v Chersonské oblasti. Loď s okupanty nejdříve zaměřil bezpilotní letoun, poté je definitivně zneškodnili ukrajinští vojáci z pevniny. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Ukrajinské vesnice jsou pod vodou a odříznuté od světa. Dobrovolníci zachraňují, co se dá

Situace po protržení přehrady Kachovka na Ukrajině je vážná. Některé vesnice jsou zcela odříznuty od světa a jinak než na loďkách a člunech se do nich záchrana nedostane. Lidem, kteří v nich zůstali, vozí dobrovolníci zásoby a snaží se zachránit například i vyděšené psy uvězněné na střechách. Na místě je i reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

OBRAZEM: Zeman plující, strašící i trenky pálící. Podívejte se na prezidentovy ikonické fotky

Deset let s prezidentem Milošem Zemanem dalo vzniknout celé řadě lehce zapamatovatelných – či těžko zapomenutelných – fotografií. Na některých česká hlava státu plula ve svém oblíbeném nafukovacím člunu na Vysočině, na jiných si hrála na aligátora před reportérkou FTV Prima. Během svého úřadování zažil prezident také jmenování vlády „z akvária“ či nečekaný protest polonahé ukrajinské aktivistky. Redakce CNN Prima NEWS vybrala ikonické snímky, kterých se Zeman dočkal během své prezidentské funkce.

Co to, ku*va, je? Šokovaný muž natočil obrovského žraloka, připlaval mu přímo k člunu

Zajímavý zážitek má za sebou 32letý Alex Nel. Když byl o víkendu rybařit, narazil poblíž britského pobřeží na čtyřmetrového žraloka. Ze záběrů, které pořídil, je patrné, že paryba připlavala až těsně k jeho člunu. Ve stejné oblasti zaznamenali lidé na začátku července jiného velkého žraloka přímo u pláže. Oba případy se obešly bez komplikaci, jednalo se totiž zřejmě o druhy, které pro člověka nepředstavují nebezpečí.

Bayraktar znovu v akci: Obávaný dron zničil u Hadího ostrova dva ruské vojenské čluny

Ukrajinci se snaží dobýt zpět svá území, která nyní okupují ruské síly. Obě armády svádí tvrdý boj například o Hadí ostrov. Ten proslul hned po prvním dnu invaze, když se jeho ukrajinská posádka odmítla vzdát agresorovi a ruský válečný křižník Moskva poslala do patřičných míst. Pro znovudobytí malého černomořského ostrova Ukrajinci využívají i obávané turecké drony Bayraktar TB2. Jednomu z nich se povedlo zneškodnit hned dva ruské vojenské čluny.