reklama

Dálniční známky půjde koupit i v obchodech, slibuje ministr Havlíček

Zbývá pět měsíců do spuštění nákupu elektronických dálničních známek a stále není vybraný jejich dodavatel pro prodej v kamenných prodejnách. Jasno má být nejdřív během letních prázdnin. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka se vše stihne, opozice ale mluví o zpoždění a tendr kritizuje.

reklama

Na e-shopu si řidič zadá SPZ auta, vybere si, na jak dlouho chce známku, zaplatí a dostane potvrzení. Stále ale není jasno, kde si lidé budou moci známku koupit, pokud nebudou chtít využít nákup přes internet. Tendr na výběr dodavatele, který zajistí prodej elektronických kupónů v kamenných obchodech, totiž není u konce. Podle ministra dopravy by se ale vše mělo stihnout v termínu.

„Nejnáročnější, co připravujeme, je paralelní systém fyzické distribuce, protože my máme zájem, aby se známky prodávaly v drtivé většině elektronickou cestou. Musíme ale zabezpečit i prodej pro ty, kteří si nebudou chtít známku koupit elektronicky,“ řekl Havlíček.

Fakt, že zatím není vybraný dodavatel, kritizuje i opozice. „Pět měsíců před spuštěním projektu a některé subdodávky nejsou vysoutěženy. Podle mě je ten projekt ohrožen, respektive termín příštího roku,“ myslí si poslanec Stanislav Blaha (ODS).

Minulý ministr kvůli dálničním známkám skončil

O možnost prodávat elektronické dálniční známky mají zájem čerpací stanice nebo velké e-shopy. Mezi zájemce bude nejspíš patřit také Česká pošta a další. Zájemci můžou své nabídky posílat do 1. července.

„Po 1. červenci budeme vyhodnocovat nabídky uchazečů, kteří nám předložili své varianty, a poté budeme vědět, jaká místa budou k dispozici,“ sdělil mluvčí státního podniku Cendis Martin Opatrný.

Kvůli tendru na elektronické dálniční známky skončil letos v lednu exministr dopravy Vladimír Kremlík. Jestli budou dálniční známky osudné i ministru Havlíčkovi, ukáže až čas.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.

Lidé si užívají rozvolněná opatření. Odborníci varují před přílišným optimismem
Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři
Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život
Pod autobusem na Jihlavsku se utrhla krajnice, vezl školáky. Tři těžce zranění
Hrozil bombami v nemocnicích, obchodech či poštách. Policisté ho dopadli v zahraničí
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Kampaň za miliony obnoví důvěru, tvrdí Havlíčkův úřad. Bábek: Stačí změnit komunikaci
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Další články
reklama
reklama