reklama

Dálniční známky půjde koupit i v obchodech, slibuje ministr Havlíček

Zbývá pět měsíců do spuštění nákupu elektronických dálničních známek a stále není vybraný jejich dodavatel pro prodej v kamenných prodejnách. Jasno má být nejdřív během letních prázdnin. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka se vše stihne, opozice ale mluví o zpoždění a tendr kritizuje.

reklama

Na e-shopu si řidič zadá SPZ auta, vybere si, na jak dlouho chce známku, zaplatí a dostane potvrzení. Stále ale není jasno, kde si lidé budou moci známku koupit, pokud nebudou chtít využít nákup přes internet. Tendr na výběr dodavatele, který zajistí prodej elektronických kupónů v kamenných obchodech, totiž není u konce. Podle ministra dopravy by se ale vše mělo stihnout v termínu.

„Nejnáročnější, co připravujeme, je paralelní systém fyzické distribuce, protože my máme zájem, aby se známky prodávaly v drtivé většině elektronickou cestou. Musíme ale zabezpečit i prodej pro ty, kteří si nebudou chtít známku koupit elektronicky,“ řekl Havlíček.

Fakt, že zatím není vybraný dodavatel, kritizuje i opozice. „Pět měsíců před spuštěním projektu a některé subdodávky nejsou vysoutěženy. Podle mě je ten projekt ohrožen, respektive termín příštího roku,“ myslí si poslanec Stanislav Blaha (ODS).

Minulý ministr kvůli dálničním známkám skončil

O možnost prodávat elektronické dálniční známky mají zájem čerpací stanice nebo velké e-shopy. Mezi zájemce bude nejspíš patřit také Česká pošta a další. Zájemci můžou své nabídky posílat do 1. července.

„Po 1. červenci budeme vyhodnocovat nabídky uchazečů, kteří nám předložili své varianty, a poté budeme vědět, jaká místa budou k dispozici,“ sdělil mluvčí státního podniku Cendis Martin Opatrný.

Kvůli tendru na elektronické dálniční známky skončil letos v lednu exministr dopravy Vladimír Kremlík. Jestli budou dálniční známky osudné i ministru Havlíčkovi, ukáže až čas.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Porovnali jsme novou Škodu Fabia s úhlavními konkurenty. Výsledek nás překvapil
Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Exploze u školy v Kábulu: Nejméně 40 mrtvých, mezi oběťmi jsou hlavně studenti
Čeká tě tam peklo, naznačují odsouzenému Křížkovi. Kteří slavní skončili za mřížemi?
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama