Další Bidenův přešlap. Novináře nazval hloupým zk*rvysynem, incident zachytily mikrofony

Bidenův skandál v Bílém domě

Americký prezident Joe Biden nazval reportéra z kanálu Fox News „hloupým zk*rvysynem“. Stalo se tak poté, co se ho novinář během brífinku v Bílém domě ptal na inflaci. Svou poznámku Biden zahlásil přímo do mikrofonu a incident zachytily kamery. Prezident se později za své chování omluvil.

Ke slovnímu přešlapu došlo během akce Bílého domu o úsilí Bidenovy administrativy bojovat proti inflaci. Poté, co si americká hlava státu stěžovala, že všechny otázky tisku se týkaly situace na Ukrajině, reportér Peter Doocy prohlásil: „Chtěl byste otázku na inflaci? Myslíte si, že inflace je střednědobá politická odpovědnost?“

„Vyšší inflace je velká výhoda,“ odpověděl nejdříve Biden ironicky. „Jaký hloupý zk*rvysyn,“ pronesl pak prezident pravděpodobně s dojmem, že má vypnutý mikrofon. Později se prý za svůj zkrat omluvil. „Asi hodinu poté mi zavolal na mobil a řekl, že nešlo o nic osobního,“ prozradil Doocy ve vysílání Fox News. „Vyčistil tím vzduch, což jsem ocenil,“ dodal novinář, který je známý tím, že se nebojí Bidena na tiskových konferencích provokovat.

Za poslední dobu nejde o ojedinělý případ, kdy se americký prezident zachoval nevybíravě k novinářům. Například na středeční tiskové konferenci naprosto odbyl otázku uznávaného žurnalisty Jamese Rosena. Ten se šéfa Bílého domu velmi korektní formou zeptal na to, co si myslí o nedávném průzkumu, ze kterého vyplynulo, že 49 procent voličů nepovažuje Bidena za mentálně schopného vykonávat úřad.

Ve čtvrtek pak Biden označil dotaz reportérky Jacqui Heinrichové za stupidní. Novinářka, mimochodem opět z Fox News, se prezidenta zeptala, proč čeká na to, až ruský prezident Vladimir Putin udělá na Ukrajině první krok. „Jaká stupidní otázka,“ odpověděl jí Biden.

Tagy: