CNN Prima News Dana Večeřová

Dana Večeřová

Výpis příspěvků ke štítku „Dana Večeřová“

Zásoby mouky se vyčerpaly. Pekaři budou muset zdražit o 30 procent, varují experti

22. března 2022 22:43

Pekárenské výrobky čeká další zdražování. „Hovořila jsem s našimi členy a už se objevuje minimální hranice 25 až 30 procent, aby vůbec přežili,“ řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. O rostoucích cenách s ní diskutovali ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), předseda představenstva společnosti LAPEK Tomáš Křemen a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

Hrozí, že třetina lidí nebude mít na jídlo, tvrdí šéfka potravinářské komory

10. ledna 2022 23:09

Až třetina lidí v České republice nebude mít na nákup základních potravin. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS před tím varovala prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Podle ní může mít na celou situaci negativní vliv i přijetí Green Dealu. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) k tomu řekl, že se stále jedná o návrhy, které se mohou zlepšovat a měnit.

Dvojí kvalita zmizí v roce 2022, řekla poslankyně prosazující kvóty na české potraviny

3. června 2020 23:11

Pokud se návrh na zavedení povinného podílu českých potravin na pultech tuzemských obchodů povede prosadit, už za dva roky budeme kupovat stejně kvalitní potraviny jako na západě, a ještě ke všemu za přijatelné ceny. I taková slova zazněla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové, kde diskutovali poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková, prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.