data

Výpis příspěvků ke štítku „data“

Hřib o uzavření centra: Hrozil velký problém. Ten přelijete na nás, kritizuje Netolický

2. června 2022 06:45

Někteří hejtmani kritizují rozhodnutí Prahy o uzavření krajského centra pro uprchlíky k 15. červnu. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° argumentoval, že právě v metropoli je nejvíce uprchlíků a bez zavření centra by přišel problém. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) však oponoval, že komplikace se pouze přelijí do zbylých krajů, které též nemají kapacity.

Kolik Čechů by zemřelo nebýt očkování? Nový výzkum expertů mluví jasně

23. dubna 2022 05:06

Počet zemřelých s nemocí COVID-19 v České republice po více než dvou letech trvání pandemie přesáhl již 40 tisíc. Česko se tak nadále řadí mezi nejhůře postižené země na světě. Podle oborníků však mnohé životy především v posledních vlnách zachránilo očkování. Z demografické studie dopadů pandemie vyplývá, že by bez vakcíny nemoci podlehlo až 15 tisíc dalších obyvatel Česka.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

22. ledna 2022 12:54

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

Jak si v očkování vede vaše obec? Podívejte se na přehlednou mapu republiky

14. prosince 2021 06:52

Není tajemstvím, že v pohraničních oblastech Česka a na vesnicích je proočkovanost lidí vakcínami proti covidu daleko nižší než ve městech. Jaká je situace přímo u vás? Podívejte se na detailní mapu republiky rozdělené do obcí s rozšířenou působností. V článku také naleznete přehledné grafy o vývoji vakcinace a počtu vykázaných prvních, druhých a třetích dávek.