reklama

data

Výpis příspěvků ke štítku „data“

Hackeři masivně zaútočili na iPhony. Českým uživatelům kradou přihlašovací údaje

Téma: Rádce
5. listopadu 2021 16:19

Tisíce tuzemských uživatelů mobilních telefonů iPhone od společnosti Apple jsou v posledních dnech cílem rozsáhlé phishingové kampaně. Z několika českých telefonních čísel útočníci rozesílají SMS zprávy, ve kterých je uživatel nabádán k aktualizaci přihlašovacích údajů do služby Apple ID prostřednictvím falešné přihlašovací stránky. Pokud přihlašovací údaje zadá, hrozí ztráta kontroly nad zařízením i osobních informací, souborů a dat. Uvedla to bezpečnostní firma Eset.

Konec světa pro mladé se nekoná. Facebook, Instagram a WhatsApp začaly po výpadku znovu fungovat

5. října 2021 05:07

Sociální sítě Facebook a Instagram a aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp, které v pondělí postihl několikahodinový výpadek, začaly dnes v noci znovu fungovat. Společnost Facebook oznámila po 04:00 SELČ, že její služby jsou znovu přístupné on-line a její zaměstnanci pracují na postupném návratu k běžnému provozu. Firma, pod kterou spadají zmíněné sociální sítě a aplikace, se domnívá, že během výpadku neunikly údaje uživatelů jejích služeb, informovala agentura Reuters.

Nákaze koronavirem nezabrání ani třetí dávka vakcíny. Co všechno ukazují data z Izraele?

9. srpna 2021 11:57

Zatímco v Česku se o podání třetí dávky vakcíny zatím jen diskutuje, z Izraele už přicházejí první data. Podle nich se drtivá většina lidí cítí stejně nebo lépe než po druhé dávce. Mezi naočkovanými třetí dávkou se ale vyskytly i případy nákazy koronavirem, a dva lidé dokonce skončili v nemocnici, informuje web The Jerusalem Post.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

3. srpna 2021 19:48

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

Nevím, musím se zeptat kolegů, tápal Vojtěch ohledně bezpečnosti aplikace čTečka

15. července 2021 06:11

Aplikace čTečka, která slouží k přečtení a kontrole platnosti certifikátů o očkování, má ještě „nedorazy“. Podle informací CNN Prima NEWS by se druhá strana naskenováním QR kódu mohla dostat k údajům uživatele, který data předkládá. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pořadu CNN Prima NEWS 360° připustil, že přesně neví, jak se aplikace chová.

Jak motivovat mladé k očkování? Mají rádi tenisky, tak ať o ně soutěží, navrhuje Babiš

9. července 2021 19:33

S nápadem, že ti, kteří se nenaočkují proti covidu, by měli platit vyšší zdravotní pojištění, přišel biochemik Jan Konvalinka. Budou podle něj totiž potřebovat větší péči lékařů. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale v pátek řekl, že chce mladé motivovat k očkování pozitivně. Navrhuje pro ně soutěž o tenisky nebo levnější mobilní data.

reklama