CNN Prima News David Rath

David Rath

Výpis příspěvků ke štítku „David Rath“

Soud podmíněně propustil lékařku z Rathovy korupční kauzy. Kottová si odseděla půlku trestu

Obvodní soud pro Prahu 6 ve středu podmíněně propustil lékařku Kateřinu Kottovou z vězení, kde si odpykávala osmiletý trest za korupci. Informaci serveru Seznam Zprávy potvrdila mluvčí soudu Zuzana Barochová. Kottová byla spolu se svým manželem Petrem Kottem a bývalým středočeským hejtmanem Davidem Rathem odsouzena za zmanipulování zakázek ve Středočeském kraji, soud ji z ruzyňské věznice propustil po odpykání poloviny trestu.

Rathovi se po propuštění vrátil milionový majetek. Soud mu vydal část zajištěného jmění

Bývalý středočeský hejtman David Rath odsouzený za korupci se dostal k části majetku zajištěného policisty v květnu 2012, kdy byl někdejší politik zatčen. Soud Rathovi a jeho manželce Evě vydal víc než 1,3 milionu korun. Podle soudu tyto peníze nepocházely z trestné činnosti v případech, v nichž byl bývalý reprezentant ČSSD odsouzen k osmi rokům vězení. Napsal to web Seznam Zprávy.

Rath je opět na svobodě. Opustil brněnskou věznici, kde si odpykával trest za korupci

Bývalý středočeský hejtman David Rath v úterý opustil brněnskou věznici, kde si od počátku ledna odpykával trest za korupci. Sdělil to advokát někdejšího politika Roman Jelínek. Ratha poslal soud za mříže loni v červnu, kdy mu ve druhé větvi kauzy manipulací při zadávání zakázek ve Středočeském kraji o rok prodloužil už dříve uložený sedmiletý trest. Rath k tomu v SMS zprávě zatím pouze napsal, že ho nyní čeká dost práce. Působí též jako lékař na Poliklinice u svatého Jakuba Hostivice, kde ale ve čtvrtek dopoledne nebyl.

Zeman obešel resort spravedlnosti. Milostí vrátil firmu do hry o veřejné zakázky

Končící prezident Miloš Zeman udělil milost firmě, které prominul zbytek trestu zákazu plnění veřejných zakázek a účasti na veřejné soutěži. Na webu Pražského hradu to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, firmu nejmenoval. Zmínil, že trest dostala za zločin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Přestože udílení milostí převedl Zeman v prosinci 2013 na ministerstvo spravedlnosti, resort podle informací CNN Prima NEWS jeho zatím poslední milost nevyřizoval.

Rath má jít znovu za mříže, soud mu zaslal výzvu. Počítám s tím, vzkázal exministr

Krajský soud v Praze zaslal bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi i dalším odsouzeným v korupční kauze výzvu k nástupu do vězení. Řekl to mluvčí soudu Jiří Wažik. Na převzetí výzvy mají odsouzení deset dní, od doručení pak musí do vězení nastoupit do pěti dnů. Rath má nyní jako lékař služby v nemocnici v pankrácké věznici. Se soudem už komunikoval, počítá s tím, že se do věznice ve stanoveném termínu vrátí, řekl.

Exministr Vondruška rozdával vouchery CzechTourismu kamarádům. Dostal podmínku

Bývalý ministr pro místní rozvoj z let 2009 až 2010 Rostislav Vondruška byl pravomocně odsouzen za to, že jako generální ředitel agentury CzechTourism rozdával dárkové poukázky v hodnotě několika set tisíc korun k podpoře cestovního ruchu a zneužil je k osobnímu prospěchu. Soud mu minulý týden uložil roční podmíněný trest, uvedly v pondělí Hospodářské noviny (HN). Exministr zváží, zda podá dovolání.

Zaútočil na Ratha ve vězeňské nemocnici, jako zbraň použil nůžky. Soud muži zpřísnil trest

Krajský soud v Brně v pátek zpřísnil trest muži, který loni ve vězeňské nemocnici zaútočil nůžkami na bývalého politika Davida Ratha, jenž si ve vězení odpykával trest. Uložil mu souhrnný trest 6,5 roku vězení, muž si už odpykává trest za nakládání s drogami a maření úředního rozhodnutí. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro možné odvolání. Obžalovaný vinu popřel.