reklama
CNN Prima News David Rath

David Rath

Výpis příspěvků ke štítku „David Rath“

Rath se pár dnů po propuštění stane pacientským ombudsmanem. Pomáhat by měl i ve vězení

14. ledna 2022 08:27

Exministr zdravotnictví David Rath se stane pacientským ombudsmanem pro Prahu a střední Čechy, informuje Svaz pacientů ČR. Právě tato organizace podala žádost o Rathovo podmínečné propuštění z vězení. Tam skončil někdejší středočeský hejtman v roce 2019 poté, co byl usvědčen z korupce. Ze sedmiletého trestu si odseděl zhruba polovinu, v úterý byl propuštěn.

Zkontroloval někdo, co má v krabici? Sociální sítě si střílí z Rathova odchodu z vězení

11. ledna 2022 23:44

Propuštění někdejšího ministra zdravotnictví a středočeského hejtmana Davida Ratha z vězení vyvolalo sérii rozporuplných reakcí. Někteří netajili rozhořčení, jiní využili situaci pro tradiční nálož vtipných koláží a dalších internetových vtipů. Tvůrci se myšlenkami vraceli třeba k pověstné krabici na víno či vytáhli staronový fór, že je za svobodu určitě „rath“.

Škromach: S Rathem jsem se kvůli Sobotkovi držel pod krkem. Jeho zatčení nás vyděsilo

11. ledna 2022 23:14

Zatčení Davida Ratha nás všechny překvapilo, vzpomínal v pořadu 360° bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Období kolem roku 2012 označil za velmi divoké, s nastupujícím předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou se kvůli Rathovi dokonce drželi i pod krkem. Konflikt s bývalým hejtmanem za Středočeský kraj zažil i bývalý ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Rath byl odsouzen za korupci, v úterý ale po třech a půl letech opustil vězení.

Rath dostal po propuštění dárek od Svazu pacientů. Snad to není krabice, vtipkoval

11. ledna 2022 18:35

Bývalý ministr zdravotnictví je na svobodě a oplývá dobrou náladou. Na oficiálním setkání v Hostivicích, kde žije, před novináři zavtipkoval. Snad to není krabice, reagoval na dárek, který dostal na přivítanou od Svazu pacientů. Policie totiž Davida Ratha zadržela v květnu 2012 se sedmimilionovým úplatkem, který si nesl v krabici od vína.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Rath se vrací k lékařské praxi. Jak na to reaguje veřejnost?

11. ledna 2022 17:46

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Bývalý středočeský hejtman David Rath je na svobodě. O jeho podmíněném propuštění rozhodl Krajský soud v Brně. A to po odpykání poloviny trestu za korupci. Exhejtman si tak odseděl tři a půl roku. Co na jeho propuštění říká veřejnost? Přivítá ho v roli lékaře s otevřenou náručí? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Sledujte ZÁZNAM: Rath zamířil domů, v Hostivicích ho čekalo přivítání. Co vzkázal veřejnosti?

11. ledna 2022 16:17

Exministra zdravotnictví Davida Ratha čeká oficiální přivítání. Uskuteční se v Hostivicích, odkud pochází. Nečekaná akce nejspíše začne v 16:40 a Rath by měl veřejně promluvit. Politik opustil bránu brněnské věznice v úterý dopoledne, za mřížemi měl původně strávit sedm let za korupci. Z trestu si odpykal více než polovinu. Přímý přenos můžete sledovat v tomto článku.

David Rath opustil brány vězení, kde si odpykal 3,5 roku. Novinářům nic neřekl

11. ledna 2022 10:44

Exministr zdravotnictví David Rath zhruba v půl dvanácté dopoledne opustil bránu brněnské věznice. Obklopen mnoha zvědavými novináři hned zamířil směrem k přistavené dodávce, do které okamžitě nastoupil. Vozidlo poté odjelo. Rath měl ve vězení původně strávit sedm let za korupci, z trestu si odpykal více než polovinu. Krajský soud v Brně v úterý podmíněně rozhodl o jeho propuštění.

reklama