CNN Prima News David Rath

David Rath

Výpis příspěvků ke štítku „David Rath“

Rath se po roce vrací do brněnské věznice. Odpyká si zbytek trestu za korupci

9. ledna 2023 17:34

Bývalý středočeský hejtman David Rath v pondělí nastoupil k výkonu trestu, který mu soud uložil v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Dostavil se do brněnské věznice, kterou zhruba před rokem opustil. Potvrdila to mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová. Ratha uznal soud v druhé části případu vinným loni v červnu, trest mu prodloužil o rok.

Rath má jít znovu za mříže, soud mu zaslal výzvu. Počítám s tím, vzkázal exministr

30. prosince 2022 09:30

Krajský soud v Praze zaslal bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi i dalším odsouzeným v korupční kauze výzvu k nástupu do vězení. Řekl to mluvčí soudu Jiří Wažik. Na převzetí výzvy mají odsouzení deset dní, od doručení pak musí do vězení nastoupit do pěti dnů. Rath má nyní jako lékař služby v nemocnici v pankrácké věznici. Se soudem už komunikoval, počítá s tím, že se do věznice ve stanoveném termínu vrátí, řekl.

Zaútočil na Ratha ve vězeňské nemocnici, jako zbraň použil nůžky. Soud muži zpřísnil trest

14. října 2022 11:09

Krajský soud v Brně v pátek zpřísnil trest muži, který loni ve vězeňské nemocnici zaútočil nůžkami na bývalého politika Davida Ratha, jenž si ve vězení odpykával trest. Uložil mu souhrnný trest 6,5 roku vězení, muž si už odpykává trest za nakládání s drogami a maření úředního rozhodnutí. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro možné odvolání. Obžalovaný vinu popřel.

Miliardové ztráty, vyšší ceny a problém pro důležité stavby. Co způsobí stopka pro Metrostav?

23. června 2022 05:04

Tříletý zákaz účasti ve veřejných soutěžích pro největší českou stavební firmu Metrostav může zkomplikovat realizaci některých důležitých staveb, obávají se experti. Její dceřiná společnost Metrostav Infrastructure se totiž zásadně podílí na výstavbě českých silnic a dálnic, tím pádem se některé z nich zřejmě budou muset odložit. Sama firma očekává, že přijde o 33 miliard korun obratu.

Od milionů v krabici až k pravděpodobnému návratu do vězení. Jak šel čas s kauzou Rath?

21. června 2022 21:45

Kauza kolem manipulace výběrových řízení na rekonstrukci zámku v Buštěhradě a několika nemocnic a také na pořizování lékařských přístrojů stála Davida Ratha nejen jeho politickou kariéru, ale i kus života. Exministr zdravotnictví měl ve vězení původně strávit sedm let za korupci, z trestu si nakonec odpykal více než polovinu. Krajský soud v Brně v lednu podmíněně rozhodl o jeho propuštění. Rath se ale bude muset do vězení na několik měsíců vrátit. Vrchní soud v Praze totiž vynesl rozsudek v druhé větvi korupční kauzy.

Rath se vrátí do vězení. Je vinný i v druhé větvi korupční kauzy, rozhodl odvolací soud

21. června 2022 10:46
Aktualizováno

Odvolací pražský vrchní soud v úterý prodloužil bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi již dříve uložený sedmiletý trest o rok. Uznal ho vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Někdejší politik se tak bude muset minimálně na několik měsíců vrátit do vězení. Rath přijímal úplatky a manipuloval s tendry ve Středočeském kraji.

Flákanec jak od Volného i vzpomínky na Slunce, seno. Oscarová facka baví sociální sítě

28. března 2022 21:55

Nečekaná facka od amerického herce Willa Smithe překvapila i pobavila nejednoho diváka filmového galavečera. Skandál na letošních Oscarech se proto stal úrodnou půdou pro internetové vtipálky a tvůrce. Někteří si zavzpomínali na českou filmovou klasiku Slunce, seno a pár facek, jiní zase připomněli slavnou rvačku mezi někdejšími politiky Davidem Rathem (dříve ČSSD) a Miroslavem Mackem (ODS). Vybrali jsme několik povedených internetových vtipů.

Tečka za první větví Rathovy kauzy: Ústavní soud smetl všechny jeho stížnosti

28. ledna 2022 09:26

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, udělal tak poslední tečku za první větví jeho korupční kauzy. Rath si odpykal polovinu ze sedmiletého trestu vězení, 11. ledna se dostal podmínečně na svobodu. ÚS rozhodoval koncem roku bez veřejného jednání, nyní usnesení zpřístupnil ve své databázi. Zároveň také odmítl stížnost dalšího z odsouzených, manažera Tomáše Mladého, jenž dostal pětiletý trest.

Rath se pár dnů po propuštění stane pacientským ombudsmanem. Pomáhat by měl i ve vězení

14. ledna 2022 08:27

Exministr zdravotnictví David Rath se stane pacientským ombudsmanem pro Prahu a střední Čechy, informuje Svaz pacientů ČR. Právě tato organizace podala žádost o Rathovo podmínečné propuštění z vězení. Tam skončil někdejší středočeský hejtman v roce 2019 poté, co byl usvědčen z korupce. Ze sedmiletého trestu si odseděl zhruba polovinu, v úterý byl propuštěn.