reklama
CNN Prima News David Rath

David Rath

Výpis příspěvků ke štítku „David Rath“

Nejvyšší soud potvrdil trest pro Ratha. Exhejtman chystá stížnost do Štrasburku

Nejvyšší soud (NS) odmítl všechna dovolání aktérů první větve korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha. Neuspělo ani státní zastupitelství, které podávalo dovolání v neprospěch odsouzených. Šlo o sofistikovanou trestnou činnost, důkazů je dostatek, uvedl NS v odůvodnění. Už ve středu o výsledku informoval advokát někdejšího politika Roman Jelínek a soud verdikt s plným odůvodněním oficiálně zpřístupnil na úřední desce. Rath je ve vězení, odpykává si osmiletý trest.

Rath změnil celu, trest si odpykává v Brně. Bude pracovat jako lékař v nemocnici

Lékař a bývalý středočeský hejtman David Rath, který si odpykává sedmiletý trest za korupci, bude podle dostupných informací pracovat v brněnské vězeňské nemocnici. Mluvčí Vězeňské služby (VS) Petra Kučerová potvrdila, že bezpečnostní sbor chystá v tomto týdnu zařazení druhého lékaře z řad odsouzených. Rathův advokát Adam Černý v úterý bez dalších podrobností sdělil, že VS už jeho klienta převezla do Brna.

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století

Sprosťák, drzý žid, všivák, opičák i pitomec. To jsou nadávky, kterými se častovali poslanci na schůzi sněmovny už v roce 1911. Poslanec Lubomír Volný (zvolený za SPD, nyní nezařazený) jen navázal na dávné rváče a křiklouny v parlamentních lavicích. Nejčastěji se čeští politici prali v dobách císaře Františka Josefa I. a za první republiky, po roce 1989 se do sebe pustili třeba Miroslav Macek a David Rath.

Omluva nebude. Ve sporu s Rathem dal odvolací soud za pravdu státním zástupcům

Středočeské krajské státní zastupitelství se nemusí omlouvat Davidu Rathovi za mediální výrok, že bývalý hejtman ve své korupční kauze lhal. Dnes o tom pravomocně rozhodl odvolací soud. Zároveň vrátil k novému projednání další část Rathovy žaloby na ochranu osobnosti. Někdejší politik měl podle soudců správně zažalovat ministerstvo spravedlnosti, nikoliv státní zastupitelství.

Bývalý Rathův poradce Bušina má jít za daňové úniky na šest let do vězení

Aktualizováno

Bývalý investiční náměstek středočeských krajských nemocnic Filip Bušina má jít za údajné daňové úniky na šest let do vězení. Měl by také zaplatit 10,5 milionu korun jako peněžitý trest. Rozhodl o tom v pátek středočeský krajský soud. Bušinu odsoudil jen v části obžaloby, v některých bodech jej viny zprostil. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat k Vrchnímu soudu v Praze. Bušina, který byl také poradcem středočeského hejtmana Davida Ratha, vinu dlouhodobě odmítá. Obžaloba tvrdila, že jeho skupina způsobila škodu 630 milionů korun.

Při věznění Ratha pochybili státní zástupci i teplická věznice, uvedlo ministerstvo

V souvislosti s vězněním bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha pochybila jak teplická věznice, tak i státní zástupci. V tiskové zprávě to v úterý uvedlo ministerstvo spravedlnosti, které podmínky věznění prověřovalo. Zároveň sdělilo, že porušení zákona nedosáhlo takové intenzity, aby bylo nutné přijímat další opatření. Pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou úřad na pochybení upozornil dopisem.

reklama