reklama

Volný na hrad, Hamáček do plynu, křičely stovky demonstrantů na Václavském náměstí

Stovky lidí se v neděli odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí na demonstraci mířené vůči vládě a opatřením proti koronaviru. Vystoupil na ní poslanec Lubomír Volný (Jednotní) nebo zpěvačka Ilona Csáková, kteří patří mezi odpůrce opatření a především očkování. Za akcí stojí aktivisté Jana Peterková s Ondřejem Březinou.

reklama

Přímý přenos demonstrace můžete sledovat ZDE.

Na horní část Václavského náměstí přišly v neděli protestovat stovky lidí. Většina účastníků podle dostupných záběrů nemá roušku. Mnoho z nich má různé transparenty, kterými kritizují vládní opatření či protiepidemický systém PES.

Mezi řečníky byl mimo jiné poslanec Lubomír Volný. Toho krátce po jeho nástupu na pódiu přivítali potleskem a skandováním „flákanec“. Poslanec na demonstraci mimo jiné prohlásil, že média i členové vlády šíří lži a nepravdy. „Ministr zdravotnictví vám lže, že když se necháte vakcinovat, tak nebudete infekční,“ prohlásil například Volný.

Ten dále vládě vyčetl uzavření polní nemocnice v Letňanech, uzavření řady obchodů a provozoven či škol. „Děti trpí doma, protože nemůžou chodit do školy. Jejich vývoj je těžkým způsobem postihován. Bude to generace dětí, která nebude umět navazovat sociální vztahy,“ dodal poslanec, který nedávno proslul bitkou přímo na půdě Sněmovny.

Na demonstraci pak také řekl, že ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce pro policisty nakoupit vodní děla, která by mohli použít na demonstrace. Část demonstrantů následně začala skandovat „Hamáček do plynu“. Na závěr Volného vystoupení jej začali lidé vytleskávat a pokřikovat „Volný na hrad“. Kromě něj se akce účastní i jeho poslanecký kolega Marian Bojko.

Covid je zbytečně zveličován, říká Konečný

Kromě Volného a Bojka vystoupili rovněž zpěvačka Ilona Csáková či bývalý boxer Lukáš Konečný. „Pro sportovce je tahle doba blbá. Končí kariéry, musí si nají novou práci a nemůžou se ani řádně připravovat,“ řekl na adresu sportovců Konečný s tím, že „covid je zbytečně zveličován“.

Policisté na Twitteru informovali, že na místě je několik stovek osob, které často upozorňují na dodržování vládních nařízení. Kolem davu je několik desítek policistů.

„Diktát začíná tam, kde končí svoboda! Jsme v době, kdy už ani námi volení poslanci nemohou vyjádřit svůj názor. Nebudeme dále přihlížet! Podpoříme statečný čin Lubomíra Volného, kterého chtěli umlčet, a necháme ho mluvit k nám všem, bez jakékoliv cenzury,“ uvedli organizátoři na facebookové stránce demonstrace.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama