reklama

Volný na hrad, Hamáček do plynu, křičely stovky demonstrantů na Václavském náměstí

Stovky lidí se v neděli odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí na demonstraci mířené vůči vládě a opatřením proti koronaviru. Vystoupil na ní poslanec Lubomír Volný (Jednotní) nebo zpěvačka Ilona Csáková, kteří patří mezi odpůrce opatření a především očkování. Za akcí stojí aktivisté Jana Peterková s Ondřejem Březinou.

reklama

Přímý přenos demonstrace můžete sledovat ZDE.

Na horní část Václavského náměstí přišly v neděli protestovat stovky lidí. Většina účastníků podle dostupných záběrů nemá roušku. Mnoho z nich má různé transparenty, kterými kritizují vládní opatření či protiepidemický systém PES.

K tématu

Mezi řečníky byl mimo jiné poslanec Lubomír Volný. Toho krátce po jeho nástupu na pódiu přivítali potleskem a skandováním „flákanec“. Poslanec na demonstraci mimo jiné prohlásil, že média i členové vlády šíří lži a nepravdy. „Ministr zdravotnictví vám lže, že když se necháte vakcinovat, tak nebudete infekční,“ prohlásil například Volný.

Ten dále vládě vyčetl uzavření polní nemocnice v Letňanech, uzavření řady obchodů a provozoven či škol. „Děti trpí doma, protože nemůžou chodit do školy. Jejich vývoj je těžkým způsobem postihován. Bude to generace dětí, která nebude umět navazovat sociální vztahy,“ dodal poslanec, který nedávno proslul bitkou přímo na půdě Sněmovny.

Na demonstraci pak také řekl, že ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce pro policisty nakoupit vodní děla, která by mohli použít na demonstrace. Část demonstrantů následně začala skandovat „Hamáček do plynu“. Na závěr Volného vystoupení jej začali lidé vytleskávat a pokřikovat „Volný na hrad“. Kromě něj se akce účastní i jeho poslanecký kolega Marian Bojko.

Covid je zbytečně zveličován, říká Konečný

Kromě Volného a Bojka vystoupili rovněž zpěvačka Ilona Csáková či bývalý boxer Lukáš Konečný. „Pro sportovce je tahle doba blbá. Končí kariéry, musí si nají novou práci a nemůžou se ani řádně připravovat,“ řekl na adresu sportovců Konečný s tím, že „covid je zbytečně zveličován“.

Policisté na Twitteru informovali, že na místě je několik stovek osob, které často upozorňují na dodržování vládních nařízení. Kolem davu je několik desítek policistů.

„Diktát začíná tam, kde končí svoboda! Jsme v době, kdy už ani námi volení poslanci nemohou vyjádřit svůj názor. Nebudeme dále přihlížet! Podpoříme statečný čin Lubomíra Volného, kterého chtěli umlčet, a necháme ho mluvit k nám všem, bez jakékoliv cenzury,“ uvedli organizátoři na facebookové stránce demonstrace.

K tématu

Další hlavní zprávy

Lifestyle

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Koronavirus

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty

Přibližně deset procent zaměstnanců se odmítá nechat povinně testovat na koronavirus, uvedl krajský předseda organizace Asociace samostatných odborů Liberec Milan Šubrt. Firmy s 250 a více zaměstnanci přitom mají od úterý povinnost na pracovišti lidi testovat. „Začínáme mít problém s tím, že se nám tvoří skupina lidí, kteří testování odmítají,“ postěžoval si pro CNN Prima NEWS.

Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
Povinné testování státních zaměstnanců od 10. března? Mimořádně se proto sejde vláda
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?
Další články
reklama
reklama