reklama

Reportér CNN o superdebatě: Trump připomene úspěchy, Biden zpochybní zdravotní péči

Televize CNN Prima NEWS v noci na pátek odvysílá poslední debatu mezi kandidáty na prezidenta USA, startuje ve 2:40. Následovat bude podrobná analýza. Během duelu budou kandidátům vypínány mikrofony, aby se nepřekřikovali. „Budou ale kousek od sebe, takže je uslyšíme i tak,“ poznamenal reportér americké CNN Jeff Zeleny.

reklama

Zeleny připomněl, že tato debata není tak zásadní, protože více než 40 milionů Američanů už využilo možnosti hlasovat v dřívějším termínu. Podle průzkumu agentury AP se v hlavní volební den 3. listopadu k urnám chystá 43 procent voličů. „Ale může to být rozhodující chvíle, Trump může změnit trajektorii boje o prezidentské křeslo,“ dodal novinář.

K tématu

Pro republikány je podle něj největším tématem ekonomika, Biden zase bude chtít poukázat na Trumpovy neúspěchy v boji s koronavirem. „Republikáni chtějí, aby Trump hovořil o tom, čeho (v ekonomice) dosáhl před pandemií. Hlavním tématem ale budou problémy zdravotní péče, které koronavirus ještě zdůraznil. Trump neřekl, jak by chtěl nahradit Obamacare,“ vysvětlil Zeleny ve vysílání CNN Prima NEWS.

Reportér se domnívá, že Biden bude cílit hlavně na nerozhodnuté voliče, zatímco Trump se momentálně pokouší vyburcovat svou voličskou základnu. „Mítinky má každý den, snaží se získat podporu, jakou měl před čtyřmi lety,“ říká Zeleny.

Po volbách hrozí možnost, že pokud Trump prohraje, bude se snažit výsledky zpochybnit. Namítá totiž, že korespondenční volba, které letos využilo velké množství voličů, otevírá dveře podvodům. „20. ledna musí být předána moc. Pokud by odmítl odejít, musela by zasáhnout armáda, to je ale nepravděpodobné. Spíše by se podávaly žaloby. Pokud vyhraje, určitě výsledky uzná,“ okomentoval to Zeleny.

Debatu sledujte na CNN Prima NEWS nebo našem webu od 2:40.

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Stotisícovou Olomouc okupovalo 13 tisíc sovětských vojáků a 7 tisíc rodinných příslušníků armádních oficírů. Bylo to traumatické soužití, které skončilo až s odchodem okupační armády z Československa 21. června 1991. „Rusáky jsem nesnášel. A pořád po nich v Olomouci zůstává strašně moc škod,“ rozhlíží se pedagog Miroslav Šnajdr (59) po někdejším „sovětském území“ v olomoucké čtvrti Černá cesta.

Koronavirus

Nakažených přibylo víc než před týdnem. Za víkend nikdo s covidem nezemřel

Nakažených přibylo víc než před týdnem. Za víkend nikdo s covidem nezemřel

Testy v Česku v neděli potvrdily 57 případů koronaviru, před týdnem to bylo 41. Denní přírůstky nakažených jsou ale stále nejnižší od loňského léta. Mírně stouplo reprodukční číslo, dál se ale drží pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Dávku očkování proti nemoci COVID-19 v neděli dostalo 38 383 lidí, podobně jako o týden dřív. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl
Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne
Severní Korea trpí hladem, přiznal Kim. Ceny potravin v zemi závratně rostou
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Kultura trpí. Zaorálek a spol. volají po stejných pravidlech kontrol, jako má gastronomie
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Nemohla jsem odklepnout cigaretu, popsala Jára začátek nemoci. Skončila na vozíčku
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama