reklama

Reportér CNN o superdebatě: Trump připomene úspěchy, Biden zpochybní zdravotní péči

Televize CNN Prima NEWS v noci na pátek odvysílá poslední debatu mezi kandidáty na prezidenta USA, startuje ve 2:40. Následovat bude podrobná analýza. Během duelu budou kandidátům vypínány mikrofony, aby se nepřekřikovali. „Budou ale kousek od sebe, takže je uslyšíme i tak,“ poznamenal reportér americké CNN Jeff Zeleny.

reklama

Zeleny připomněl, že tato debata není tak zásadní, protože více než 40 milionů Američanů už využilo možnosti hlasovat v dřívějším termínu. Podle průzkumu agentury AP se v hlavní volební den 3. listopadu k urnám chystá 43 procent voličů. „Ale může to být rozhodující chvíle, Trump může změnit trajektorii boje o prezidentské křeslo,“ dodal novinář.

K tématu

Pro republikány je podle něj největším tématem ekonomika, Biden zase bude chtít poukázat na Trumpovy neúspěchy v boji s koronavirem. „Republikáni chtějí, aby Trump hovořil o tom, čeho (v ekonomice) dosáhl před pandemií. Hlavním tématem ale budou problémy zdravotní péče, které koronavirus ještě zdůraznil. Trump neřekl, jak by chtěl nahradit Obamacare,“ vysvětlil Zeleny ve vysílání CNN Prima NEWS.

Reportér se domnívá, že Biden bude cílit hlavně na nerozhodnuté voliče, zatímco Trump se momentálně pokouší vyburcovat svou voličskou základnu. „Mítinky má každý den, snaží se získat podporu, jakou měl před čtyřmi lety,“ říká Zeleny.

Po volbách hrozí možnost, že pokud Trump prohraje, bude se snažit výsledky zpochybnit. Namítá totiž, že korespondenční volba, které letos využilo velké množství voličů, otevírá dveře podvodům. „20. ledna musí být předána moc. Pokud by odmítl odejít, musela by zasáhnout armáda, to je ale nepravděpodobné. Spíše by se podávaly žaloby. Pokud vyhraje, určitě výsledky uzná,“ okomentoval to Zeleny.

Debatu sledujte na CNN Prima NEWS nebo našem webu od 2:40.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké prezidentské volby proběhly již před měsícem, ale stále jim není konec. Úřadující prezident Donald Trump totiž pořád odmítá uznat porážku a tvrdí, že jeho demokratický oponent Joe Biden zvítězil jen díky podvodům. Tito dva politici ovšem nebyli jedinými kandidáty. Celkem jich v letošních volbách bylo 11, mezi nimi například známý rapper Kanye West či libertariánka Jo Jorgensenová, která podle mnohých zapříčinila Trumpovu prohru v některých klíčových státech.

Koronavirus

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Jedním z typických příznaků nemoci COVID-19 je ztráta čichu, u paní Lenky ze severní Moravy se ovšem dostavil úplně opačný efekt. Čich ztratila kvůli chronickému onemocnění již před více než dvaceti lety a vrátil se jí, až když onemocněla covidem. Žena pocházející ze Šumperka se nyní raduje, že si konečně může přičichnout ke kávě nebo vybírat parfém skutečně podle vůně. „Je to takový ostrůvek pozitivna v celkově negativní situaci,“ popsala své pocity pro CNN Prima NEWS.

Situace se ani za týden ani za dva nezlepší. Nouzový stav musíme prodloužit o 30 dnů
Záměna léku na žaludek s přípravkem na růst vlasů spustila u dětí vlkodlačí syndrom
Lidé jsou demotivovaní, nechodí se testovat dokonce ani s příznaky, ukázal průzkum
reklama
reklama
Z domu museli 300kilového muže vyprostit jeřábem. Francouz se léta téměř nehýbal

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Soud nařídil očkovat dítě proti tetanu, může jít o život, je po úrazu. Matka odmítá
Fiala: Ať si lidé zvykají, že co řeknu, dodržím. Nezískáme jen 15 procent, vyhrajeme
Dezinformátor Klaus? Exprezident si Blatnému stěžuje na „nehorázné označení“
Další články
reklama
reklama