reklama

Reportér CNN o superdebatě: Trump připomene úspěchy, Biden zpochybní zdravotní péči

Televize CNN Prima NEWS v noci na pátek odvysílá poslední debatu mezi kandidáty na prezidenta USA, startuje ve 2:40. Následovat bude podrobná analýza. Během duelu budou kandidátům vypínány mikrofony, aby se nepřekřikovali. „Budou ale kousek od sebe, takže je uslyšíme i tak,“ poznamenal reportér americké CNN Jeff Zeleny.

reklama

Zeleny připomněl, že tato debata není tak zásadní, protože více než 40 milionů Američanů už využilo možnosti hlasovat v dřívějším termínu. Podle průzkumu agentury AP se v hlavní volební den 3. listopadu k urnám chystá 43 procent voličů. „Ale může to být rozhodující chvíle, Trump může změnit trajektorii boje o prezidentské křeslo,“ dodal novinář.

Pro republikány je podle něj největším tématem ekonomika, Biden zase bude chtít poukázat na Trumpovy neúspěchy v boji s koronavirem. „Republikáni chtějí, aby Trump hovořil o tom, čeho (v ekonomice) dosáhl před pandemií. Hlavním tématem ale budou problémy zdravotní péče, které koronavirus ještě zdůraznil. Trump neřekl, jak by chtěl nahradit Obamacare,“ vysvětlil Zeleny ve vysílání CNN Prima NEWS.

Reportér se domnívá, že Biden bude cílit hlavně na nerozhodnuté voliče, zatímco Trump se momentálně pokouší vyburcovat svou voličskou základnu. „Mítinky má každý den, snaží se získat podporu, jakou měl před čtyřmi lety,“ říká Zeleny.

Po volbách hrozí možnost, že pokud Trump prohraje, bude se snažit výsledky zpochybnit. Namítá totiž, že korespondenční volba, které letos využilo velké množství voličů, otevírá dveře podvodům. „20. ledna musí být předána moc. Pokud by odmítl odejít, musela by zasáhnout armáda, to je ale nepravděpodobné. Spíše by se podávaly žaloby. Pokud vyhraje, určitě výsledky uzná,“ okomentoval to Zeleny.

Debatu sledujte na CNN Prima NEWS nebo našem webu od 2:40.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama