CNN Prima News den matek

den matek

Výpis příspěvků ke štítku „den matek“

Své 13leté spolužačce zasadil 114 ran nožem. Mladík dostal doživotí, sestra oběti dojala soud

Doživotí – takový verdikt si v pátek vyslechl 16letý Aiden Fucci u soudu na Floridě. V roce 2021 tehdy jako 14letý mladík více než stokrát bodl svou spolužačku Tristyn Baileyovou. Ke svému činu neměl žádný důvod, podle soudce chtěl pouze ukojit zvědavost, jaké to je někoho zabít. K činu se Fucci letos v únoru přiznal, trestu smrti – po němž někteří volali – však unikl. Soudce přihlédl k prosbě jeho babičky i faktu, že v době vraždy bylo mladíkovi pouhých čtrnáct let.

Bude dostatek vánočních hvězd? Letos se rychle prodávají

Drahé energie drtí tuzemské pěstitele pryšců nádherných, kterým se přezdívá vánoční hvězdy nebo poinzécie a Češi jimi tradičně zdobí své domovy během vánočních svátků. Vytápění skleníků zdražilo v současnosti natolik, že účty za energie v řadě případů přesahují tržby za prodané květiny. Před Vánoci proto hrozí nedostatek těchto rostlin z domácí produkce.

Hrůzný nález na Den matek: Žena zavraždila své tři děti, nejstarší syn jí měl pomáhat

Co se honilo hlavou 38leté Angele Floresové, v tuto chvíli tuší zřejmě jen málokdo. Matka čtyř dětí se v předvečer Dne matek podle sousedů chovala zvláštně, ráno pak policisté našli tři z jejích dětí v domě mrtvé. Přežil jen 16letý syn. Žena se k vraždám přiznala, nejstarší syn jí měl pomáhat. Tragický případ ale stále není zcela objasněn. Informoval o něm web Daily Mail.

Den matek vytlačil v Česku MDŽ. Jeho kořeny sahají až do začátku 20. století

V neděli 8. května se v Česku slaví Den matek. Dcery a synové mohou opět po roce poděkovat svým matkám za starostlivost a péči. Den matek se připomíná po celém světě, kvůli rozdílným tradicím a historii se ale slavívá v různých termínech. Druhou květnovou neděli svátku věnuje kromě Česka třeba Německo, Rakousko, Itálie či Řecko. Slaví se od roku 1914, na území někdejšího Československa od roku 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková.

Vyšetřování „zkřížených rukou“ zastaveno. Extravagantní koulařce zemřela po závodě matka

Jen pár dnů po zisku stříbrné olympijské medaile zemřela americké koulařce Raven Saundersové matka. S ohledem na tuto tragickou zprávu zastavil Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vyšetřování jejího protestního gesta na stupních vítězů. Saundersová rovněž pozastavila aktivitu na svých sociální sítích. Stejně jako před pěti lety se obává problémů s duševním zdravím.

První předpověď na léto: Sucho nehrozí, jaké budou teploty?

Léto v Česku by mělo být teplotně i srážkově průměrné. Dřívější strašák sucho tak podle všeho nehrozí. Teplejší léto čekají meteorologové v Evropě na Pyrenejském poloostrově nebo na Balkáně. Příroda je letos i vlivem podprůměrných teplot opožděná, uvedla v pořadu Nový den CNN Prima NEWS Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).