Detaily hrůzné nehody kamarádů: Dívka marně volala o pomoc, zemřel i syn ligového fotbalisty

Volala o pomoc, ale nikdo ji neslyšel. Sophie Russonová, jedna z přeživších tragické nehody v Cardiffu, prožila podle slov její matky chvíle hrůzy. Poté, co auto pětice kamarádů havarovalo, byla dívka dlouhé hodiny uvězněna ve voze spolu se třemi zesnulými kamarády. Záchrany se jí dostalo až v neděli v noci poté, co vrak jejich auta nalezli dobrovolníci, kteří po nich pátrali. Ti nyní obviňují policii z laxního přístupu.

Páteční výprava pětice kamarádů z Newportu do Cardiffu skončila tragicky. Tři z nich byli nalezeni mrtví, další dva utrpěli těžká zranění a nyní jsou v péči lékařů. Jednou z přeživších je dvacetiletá Sophie Russonová. „Je hrozivé představit si, co prožila sama uvězněná ve tmě,“ řekla její matka Anna Certowiczová webu Independent.

ČTĚTE TAKÉ: Ze stáje u Roudnice ukradli prestižního plnokrevníka. Kůň má patřit Kadyrovovi

Právě ona byla jednou z těch, kteří se krátce po zmizení party mladých lidí obrátili na policii. Tam ji ovšem odbyli se slovy, že jde o mladou dívku, která se nejspíše někde baví. „Všichni jsme byli v šoku. Nebrali to vážně a odbyli mě, že ‚je jí dvacet a že všichni jsou nejspíš někde na večírku‘,“ řekla udiveně matka zraněné dívky. „Říkala jsem jim, že moje dcera nechodí na třídenní flámy – ona a její kamarádky byly hodné holky,“ doplnila.

Certowiczová na jejich slova nedala a začala po dceři pátrat na vlastní pěst. Deníku Daily Mail popsala, že strávila dva dny ježděním po jižním Walesu. Během svého zoufalého pátrání třikrát projela kolem místa, kde byl později nalezen bílý Volkswagen Tiguan, ve kterém ležela zraněná Sophie. Jelikož byl přikrytý větvemi, Certowiczová si ho bohužel nevšimla.

„Celou sobotu a neděli jsem volala na policii, ale nezdálo se, že by je to nějak znepokojovalo. Pak najednou, nevím, co se stalo, ale zavolali mi zpět a požádali o fotografii a popis,“ uvedla.

Volala o pomoc, nikdo ji neslyšel

Prozradila, že její dcera byla v autě „nějakou dobu při vědomí“ poté, co jejich vozidlo sjelo z dálnice. „Volala o pomoc, ale nikdo nebyl dost blízko, aby ji slyšel,“ popsala. Do akce se mezitím zapojili i další dobrovolníci. Podle jejích slov po zmizelé pětici o víkendu pátralo asi 200 lidí. „Sophie tam celou dobu ležela. Mohli být všichni nalezeni mnohem rychleji, kdyby policie začala pátrat hned,“ stěžovala si.

Laxní přístup policie kritizují i dobrovolníci, kteří se do víkendové akce zapojili. „Myslím si, že policie mohla udělat mnohem víc, kdyby vyslala vrtulníky do terénu dřív. Výzvu zveřejnili jen hodinu předtím, než byly dívky ve voze nalezeny. Našli jsme je dřív než policie,“ řekla dvacetiletá Tamzin Samuelsová.

Dcera Certowiczové utrpěla vážné zranění hlavy, má zlomený krk a několik ran na obličeji. Ihned po převozu do nemocnice musela podstoupit operaci kvůli krvácení do mozku. Nyní se nachází ve stabilizovaném stavu. „Co přesně se na silnici stalo, vědí jen ona a druhý přeživší Shane Loughlin,“ doplnila maminka Sophie.

Jasné není ani to, kdy přesně k nehodě došlo. Podle předběžných informací policie trojice kamarádek z dětství vyrazila v pátek večer do baru Muffler v Newportu. Dvacetiletá Sophie, o rok starší Eve Smithová a Darcy Rossová se tam pak setkaly se dvěma mladými muži, čtyřiadvacetiletým Rafelem Jeannem a dvaatřicetiletým Shanem Loughlinem. Uvnitř podniku skupinku svědci zaznamenali naposledy.

Oba muži byli z Cardiffu, kam se z baru autem společně vydali. Do cíle už nedojeli. Havarovaný Volkswagen Tiguan se podařilo najít až v neděli v noci, tedy 48 hodin poté, co skupinka zmizela.

Totožnost obětí nebyla oficiální cestou zveřejněna, promluvili ale blízcí dvou z nich. Jednou ze zemřelých je Eve, o čemž na Facebooku informovala její sestra. Podle zjištění deníku The Mirror mají být dalšími obětmi Darcy a Rafel. 24letý mladík je synem bývalého fotbalisty Leona Jeannea, který hrál za fotbalový klub Queens Park Rangers a Cardiff. Bývalý záložník ukončil kariéru před osmi lety.

Tagy: