CNN Prima News Disneyland

Disneyland

Výpis příspěvků ke štítku „Disneyland“

Morbidní tajemství Disneylandu: Návštěvníci na atrakcích rozptylují popel svých příbuzných

Americké zábavní parky společnosti Disney skrývají temné tajemství. Vedle žádostí o ruku, svateb a oslav narozenin si totiž někteří lidé jeden z nejpopulárnějších zábavních řetězců volí i za místo posledního odpočinku. Oproti romantickým představám klidného spočinutí popela u oblíbených atrakcí je však realita o poznání krutější. Zaměstnanci resortu už takové žádosti nedoprovází obvyklou pietou, uklizený popel standardně vyhazují s ostatními odpadky.

KOMENTÁŘ: Chřipcovid, deltakron a miliardy nakažených. A pak nastane den, kdy přijde Fíchípsí

Tento týden přijde podle odborníků do Česka největší vlna omikronu. Budeme tu mít padesát, sto, dvě stě tisíc až miliony a miliardy nakažených. Do toho se objevil chřipcovid. A deltakron. Stýská se mi po betě. Byla tu tak krátce, měla málo prostoru. Přitom byla možná nejnebezpečnější. Co bude dál v našem stísněném světě, kde už všechno trvá moc dlouho? Chřipcovidobetadeltakron?

Popravy plamenometem nebo rozstřílené dítě. I taková je KLDR, Kim Čong-un vládne už 10 let

Na světlo světa se dostaly nové informace o poměrech v Severní Koreji. Brutální režim Kim Čong-una, který se k moci dostal přesně před 10 lety po smrti svého otce, zasévá mezi obyvateli strach i prostřednictvím veřejných poprav. Otec například musel sledovat, jak jeho syna upálili plamenometem. Svědci ale hovoří i o dalších zvěrstvech páchaných úřady. Životu nebezpečné je i pouhé sledování filmů nebo poslouchání hudby.

Paralympionik Petráček: Svatbu chci bez restrikcí. V Paříži medaile, pak Disneyland

Díky stříbrné medaili z paralympiády v Tokiu ze znovu po pěti letech zapsal do povědomí Čechů. Plavec Arnošt Petráček, kterému od narození chybí pažní kosti, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, jak těžké bylo dvouměsíční odloučení od přítelkyně, proč měl před paralympiádou strach z nákazy koronavirem, jaké peprné otázky mu pokládají děti v debatách a proč musí jet na další paralympiádu.

Aktivisté volají po změně atrakce v Disneylandu. Skluzavka je prý rasistická

Nad jednou z nejoblíbenějších atrakcí zábavního parku Disneyland se stahují černá mračna. Alespoň co se její současné podoby týče. Více než dvacet tisíc lidí se totiž podepsalo pod on-line petici za předělání atrakce Splash Mountain a její upravení do podoby filmu Princezna a žabák. Zábavná vodní jízda Splash Mountain je inspirovaná filmem Píseň jihu ze čtyřicátých let, který je kritizován za rasistické stereotypy.