reklama

Nešťastná náhoda, nebo sebevražda? Okolnosti smrti kladenské školačky jsou nejasné

Policisté nadále vyšetřují smrt dívky, která v pondělí vypadla z okna základní školy v Kladně. Před budovou kamarádi a spolužáci patnáctileté školačky zapalovali svíčky a s dívkou se rozloučili. Zda vyskočila záměrně, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, zatím není jasné.

reklama

Už v pondělí byli spolužáci z tragické události v šoku a některé z nich si rodiče odváděli domů dříve. Pak se mnozí s dívkou začali loučit, zapalovali svíčky či pokládali plyšové hračky. Před budovou základní školy v Moskevské ulici tak během dne přibývalo hořících svíček.

Policie se k případu zatím nevyjadřuje

Žákyně deváté třídy vypadla z okna čtvrtého patra základní školy v pondělí kolem sedmé hodiny ráno. Na místě zemřela. Na otázky, co dělala tak brzy v budově, jestli byla součástí přípravného kurzu na střední školu a jaké byly okolnosti jejího pádu, policisté neodpověděli. „Vzhledem k tomu, že se jedná o dítě, nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedla mluvčí policie Michaela Nováková.

Mezi žáky koluje hned několik verzí. Někteří mluví o nešťastné náhodě, jiní zase vypráví o tom, že měla dívka psychické problémy a z okna vyskočila. Ostatní se sami ptají, co se vlastně stalo. „Paní učitelka dětem řekla, že to byla nešťastná náhoda. Jinak o incidentu moc mluvit nechtějí,“ uvedl jeden z rodičů.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

„Nemůžeme pokrýt všechno a nepokryli jsme to dokonale, ale pomáháme pouze přežít,“ vzkázal umělcům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Doufal prý, že rok 2021 bude jiný, „ale zdá se, že se z toho jen tak nevyhrabeme.“ Také uvedl, že chystá program COVID kultura 3, který už nezapomene například na umělecké fotografy.

Nechceme Trumpa za souseda. Lidé z Palm Beach se ho snaží vyštípat z jeho rezidence
Nouzový stav bude trvat déle než čtyři měsíce. Vláda ho prodloužila do 14. února
Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?
Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská
Další články
reklama
reklama