Dojemné loučení se zastřeleným Honzou: Přišly stovky lidí. Na těhotnou partnerku se vybral milion

Lovčice na Hodonínsku, kterými před několika dny otřásla vražda mladého hasiče, se stále vzpamatovávají z šoku. Lidé se ve středu se zastřeleným Honzou rozloučili. Obec spustila veřejnou sbírku na podporu jeho těhotné partnerky, na účet začali lidé okamžitě posílat finanční pomoc.

Kostelní zvony a smuteční průvod na počest 29letého Honzy v malé obci na Hodonínsku znovu připomněly tragédii z konce února. Oblíbený dobrovolný hasič, vášnivý motorkář i fotbalový trenér měl celý život před sebou. S partnerkou navíc čekali nového člena rodiny, který svého tátu nikdy nepozná.

Naposledy se rozloučit se zesnulým mladíkem přišly stovky lidí. Další tisíce už přispěly na veřejnou sbírku zřízenou obcí na podporu pozůstalé přítelkyně. I díky velké solidaritě lidí z celého Česka se už na transparentním účtu nasbíralo přes milion korun a peníze i nadále přibývají.

ČTĚTE TAKÉ: Velké gesto příbuzných zabitého Honzy. Nenávist necítíme, podpořili rodinu údajného vraha

„Shromažďuje se tam docela hodně peněz. Chceme, aby byla i s dítětem co nejvíc zajištěná,“ uvedl starosta Lovčic Václav Tvrdý (ČSSD).

Nejsou to ani dva týdny, kdy 29letý Honza trávil čas doma se svojí těhotnou partnerkou, když se měl u jeho dveří objevit 56letý soused. Starší muž měl bez předchozího varování zmáčknout spoušť na brokovnici. Po hrůzném činu se měl vrátit domů, kde zbraň zřejmě obrátil proti sobě.

Tagy: