CNN Prima News dokumentární film

dokumentární film

Výpis příspěvků ke štítku „dokumentární film“

Královská rodina hrozí BBC koncem spolupráce. Chce předem vidět zbytek dokumentu o princích

23. listopadu 2021 17:49

Britská královská rodina zuří. Veřejnoprávní televize BBC jim totiž po opakované žádosti odmítla ukázat nový dokument Princové a média (The Princes and the Press) ještě před jeho uveřejněním. Po odvysílání premiérového dílu pak vládnoucí rodina požaduje možnost předem reagovat na další zveřejněná tvrzení. Jinak hrozí, že přestane s BBC spolupracovat.

Mám heslo, že krize je šance. Platí i pro dnešní dobu, řekla režisérka Třeštíková

5. února 2021 20:24

V lednu měly premiéru její dva dokumenty – Karolína a Ester. Natočila přes 40 dokumentárních filmů. Posunula význam termínu časosběrný dokument. Sledovala manželské dvojice, silné ženy, i lidi na okraji společnosti. Byla ministryní kultury. Režisérka, dokumentaristka a pedagožka Helena Třeštíková v pořadu K věci uvedla, že se v životě řídí heslem „Krize je šance“, které velmi platí i pro dnešní dobu.

Zánik civilizace? Dřív jsem se tomu chechtal, ale teď se to reálně děje, říká Horký

22. října 2020 16:31

Dokumentarista Petr Horký v pořadu Nový den popsal, že během pandemie koronaviru se mění chod dějin a svět už nebude stejný jako před rokem. To chtěl zaznamenat i v dokumentárním filmu Civilizace, který právě dokončuje s egyptologem Miroslavem Bártou a který bude mít nakonec premiéru až v březnu příštího roku. Diváky pozval ale i na 24. ročník festivalu Neznámá země, který od pondělí probíhá on-line na internetu zdarma.

Klusák sám v síti: Bylo zajímavé, vyzkoušet si být otloukánkem českého Facebooku

12. října 2020 08:44

Rozhovor s dokumentaristou Vítem Klusákem, přesně po roce od dokončení radikálního sociálního experimentu, který otevřel tabuizované téma zneužívání dětí na internetu a dal vzniknout fenomenálnímu dokumentu V síti. Dokumentu, díky němuž první polapení sexuální predátoři již čekají na verdikt soudu a osvěta s ním spojená, pomáhá ochránit další možné dětské oběti on-line násilí. Ojedinělý formát nyní chtějí odkoupit zahraniční produkce, o jeho odvysílání mají zájem také v Japonsku, v zemi, kde sexuální násilí oficiálně takřka neexistuje.

Není den, abych na Karla nemyslela. Gottová si na Facebooku vypsala srdce

1. října 2020 17:36

Ivana Gottová zveřejnila rok po smrti manžela velmi otevřené, upřímné ale také emotivní vyjádření nejen k dokumentárnímu filmu Karel, ale také k tomu, kdy se dozvěděla, že její milovaný manžel prožívá poslední chvíle svého života. Jak oslovili režisérku Špátovou a jak se jako rodina smířili s kamerami v jejich životě. Prozradila také, za co si mnohdy vysloužila kritiku a co kvůli filmu hodně oplakala.