reklama
CNN Prima News dokumentární film

dokumentární film

Výpis příspěvků ke štítku „dokumentární film“

Mám heslo, že krize je šance. Platí i pro dnešní dobu, řekla režisérka Třeštíková

5. února 2021 20:24

V lednu měly premiéru její dva dokumenty – Karolína a Ester. Natočila přes 40 dokumentárních filmů. Posunula význam termínu časosběrný dokument. Sledovala manželské dvojice, silné ženy, i lidi na okraji společnosti. Byla ministryní kultury. Režisérka, dokumentaristka a pedagožka Helena Třeštíková v pořadu K věci uvedla, že se v životě řídí heslem „Krize je šance“, které velmi platí i pro dnešní dobu.

Zánik civilizace? Dřív jsem se tomu chechtal, ale teď se to reálně děje, říká Horký

22. října 2020 16:31

Dokumentarista Petr Horký v pořadu Nový den popsal, že během pandemie koronaviru se mění chod dějin a svět už nebude stejný jako před rokem. To chtěl zaznamenat i v dokumentárním filmu Civilizace, který právě dokončuje s egyptologem Miroslavem Bártou a který bude mít nakonec premiéru až v březnu příštího roku. Diváky pozval ale i na 24. ročník festivalu Neznámá země, který od pondělí probíhá on-line na internetu zdarma.

Klusák sám v síti: Bylo zajímavé, vyzkoušet si být otloukánkem českého Facebooku

12. října 2020 08:44

Rozhovor s dokumentaristou Vítem Klusákem, přesně po roce od dokončení radikálního sociálního experimentu, který otevřel tabuizované téma zneužívání dětí na internetu a dal vzniknout fenomenálnímu dokumentu V síti. Dokumentu, díky němuž první polapení sexuální predátoři již čekají na verdikt soudu a osvěta s ním spojená, pomáhá ochránit další možné dětské oběti on-line násilí. Ojedinělý formát nyní chtějí odkoupit zahraniční produkce, o jeho odvysílání mají zájem také v Japonsku, v zemi, kde sexuální násilí oficiálně takřka neexistuje.

VIDEO: Ivana Gottová zveřejnila neobyčejně emotivní ukázky z filmu Karel

10. září 2020 13:00

Ivana Gottová zveřejnila druhou ukázku dlouho očekávaného filmu Karel o zesnulém Karlu Gottovi. Z ukázek je patrné, že dokument nebude překypovat jen Mistrovými úspěchy, ale odhalí i smutné momenty ze sklonku jeho života. Vystoupení v záři reflektorů střídají záběry z nemocnice. Gottovi ale nikdy nechybí humor a optimistický pohled na život.

reklama