reklama

Prymula: Nová opatření budou razantní. Dotknout se mají volnočasových aktivit i rodin

Nadcházející série opatření má být striktnějšího a hlavně dlouhodobějšího charakteru. Týkat se bude především volnočasových aktivit. Pro CNN Prima NEWS to sdělil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Pravidla. která by měla snížit i nákazu v rámci rodin, by měl veřejnosti představit v pátek.

reklama
Ta razantní opatření se budou týkat prvních 14 dní, pak přijde určité rozvolnění

Proti pandemii koronaviru se musí podle ministra bojovat dlouhodoběji. „Aby lidé pochopili, že po 14 dnech nepřijde zase něco úplně jiného, co nečekali, tak zveřejníme opatření, která budou v podstatě na měsíc s výhledem dále. A ta razantní opatření se budou týkat prvních 14 dní, pak přijde určité rozvolnění,“ řekl pro CNN Prima NEWS Prymula.

Většina avizovaných opatření je plánována jako plošná, zároveň však budou i taková, která se mají odvíjet od semaforu. V oblastech, které jsou označeny červeně, jako je například Uherskohradišťsko či východní Čechy dochází k nárůstům z různých důvodů. Nová opatření by tedy měla reagovat na dané problémy v regionech.

Kromě toho by se měla nová pravidla dotknout také rodinného života. Podle Prymuly totiž dochází k šíření koronaviru i v rámci menších oslav a rodin. „Na to budeme reagovat,“ uvedl pro Českou televizi. Už pondělí epidemiolog a člen pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví Roman Chlíbek pro CNN Prima NEWS uvedl, že jednou z variant je omezení rodinných a soukromých oslav.

Co konkrétně se na nás chystá, ale prozradí ministr Prymula až v pátek. Ještě ve čtvrtek chce vše probrat s opozičními poslanci.

Prymula také prohlásil, že chystané kroky musí vláda udělat, aby se zabránilo nárůstu počtu nemocných. Aktuálně je reprodukční číslo na úrovni 1,2, přičemž je nutné, aby se dostalo pod 1, upřesnil. Právě k tomu mají opatření situaci směrovat.

(Reprodukční číslo 1,2 statisticky znamená, že jeden nemocný nakazí 1,2 dalšího člověka, pozn.red)

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

Už na úterý plánují zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podpis memoranda o společném postupu ve volbách do Poslanecké sněmovny. V následujících měsících by mělo dojít k podpisu koaliční smlouvy. Strany chtějí ve volbách zvítězit a „změnit poměry v naší zemi k lepšímu“. Již mají jasno v tom, ve kterých krajích budou kandidovat jejich předsedové, které strany nominují krajské lídry a podle jakého klíče obsadí volitelná místa na jednotlivých kandidátkách.

Jan Hamáček

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Ačkoliv Roman Prymula (za ANO) stále zůstává ministrem zdravotnictví, vicepremiér Jan Hamáček a předseda ČSSD i tak považuje situaci za vyřešenou. Příslib řešení mu v tuto chvíli stačí a ze slov premiéra Andreje Babiše (ANO) soudí, že Zeman příští čtvrtek nového ministra jmenuje. Na odchod z vlády, kterým ČSSD při neodvolání Prymuly hrozila, tak zatím podle něj není čas.

Sport

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Vše začalo chaotickým ránem. Cyklisté nechtěli podstoupit nejdelší etapu v itineráři Gira d´Italia v plném rozsahu. Polovinu trasy tak absolvovali v autobusech, šlapali jen posledních 124 kilometrů. Atypické podmínky dokonale sedly českému závodníkovi Josefu Černému. Na konci propršeného dne byl sladký triumf – jeho první vítězství na závodě Grand Tour. „Nemám slov,“ uvedl k obřímu úspěchu 27letý jezdec. Pak ze sebe přece jen po fantastickém výkonu dostal více.

reklama
Filozof Sokol: Prymula udělal prkotinu. Zvedá se mi žaludek, reagoval Kalousek
Kdo je aktivistka s megafonem, která narušovala živý vstup CNN Prima NEWS?
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev
Další články
reklama
reklama