reklama

Dominik Feri rezignoval na post poslance a znovu do Sněmovny kandidovat nebude

Poslanec TOP 09 Dominik Feri bude rezignovat na mandát poslance, oznámil v úterý večer na sociální síti Instragram. Rozhodl se tak jen několik hodin poté, co Deník N a A2larm.cz zveřejnily svědectví několika žen. Ty popisují, že měl politik během let 2015 až 2020 sexuálně obtěžovat studentky na různých večírcích. S jednu z nich měl mít dokonce sex, a to i přes její výslovný nesouhlas. První náhradnicí za Feriho do Sněmovny je podle výsledků voleb v roce 2017 filmová dokumentaristka Olga Sommerová.

reklama

Po úterním svědectví několika žen, které se svěřily Deníku N a A2larm.cz, poslanec Dominik Feri oznámil rezignaci. „Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb,“ uvedl na sociální síti Instagram poslanec TOP 09 Dominik Feri.

Informace o údajném obtěžování i znásilnění několika studentek popírá. „Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem,“ dodal Feri.

Případem se už zabývá i policie. O dalším postupu má rozhodnout v následujících dnech. „Z úřední povinnosti jsme se začali zabývat informacemi, které dnes uvedly sdělovací prostředky k osobě pana poslance Dominika Feriho. V následujících dnech bude rozhodnuto o tom, která součást policie šetření provede a jaký bude případný další postup,“ uvedla policie v úterý na Twitteru.

Podle šéfa poslanců TOP 09 Vlastimila Válka je nutné, aby v případě, že se svědectví ukáží jako pravdivá, Feri odstoupil z kandidátky koalice Spolu. „Padni komu padni. Pokud se to prokáže a prokáže se mu vina, měl by být potrestán. Pokud někoho znásilnil, předpokládám, že to bude vyšetřovat policie, a takový člověk nemůže být na kandidátce,“ uvedl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS Válek. Více se dočtete zde.

K tématu

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

„Za daných okolností se mám dobře,“ vzkázal dánský fotbalista Christian Eriksen nejen svým příznivcům, ale všem, kteří mu od sobotního kolapsu přímo na hřišti drží palce. Vzkaz spojený s fotografii, na které Eriksen ukazuje zdvižený palec, se objevil v úterý ráno na sociálních sítích dánského fotbalového svazu. 29letý záložník teď bude svým spoluhráčům držet palce v dalších zápasech na probíhajícím Euru.

Slovensko

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?
Pijte vodu, křičel rozladěný Ronaldo. Hvězdný sportovec nesnesl na stole Coca-Colu
Epidemie na ústupu. Přibylo 188 případů covidu, o třetinu méně než před týdnem
Na D1 se srazily auto, dodávka a cisterna, jeden zraněný. Kolona měla osm kilometrů
reklama
reklama
Schick jako Spider-Man, který zamotal Marshalla do sítě. Český gól pobláznil internet

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
Další články
reklama
reklama